Головна

Статті

Україна у маловідомих фактах

Нам здається, що ми багато чого знаємо про свою рідну країну. Тим не менш, ми дивуємося і захоплюємося побаченому на екскурсіях, без перекладача не розуміємо деякі діалекти, плутаємося в історичних подіях.

Як і більшість іноземців, ми звикли мислити стереотипно. Наприклад, запитайте у будь-кого про улюблену національну страву українця і почуєте у відповідь: «сало». Погодьтеся – з цим можна посперечатися. Особливо, побувавши в ресторані 101 кілометру, який спеціалізується на українській кухні.

Ця стаття розповість про декілька цікавих фактів про Україну, яких, можливо, ви ніколи не знали.

  • Наш державний гімн складається всього із шести рядків, дві з яких – приспів. До березня 2003 року в гімні, в основу якого лягли слова поета Павла Чубинського, було три куплети, проте пізніше його істотно урізали з політкоректності. Збентежив наших законодавців рядок «Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону», в якому розгледіли територіальні претензії до Польщі і Росії.
  • У далекому 1710 році під авторством гетьмана Пилипа Орлика вийшли «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького», де чітко поділялися обов`язки й права влади і простих громадян, а також пропонувався поділ влади на три гілки. Для того часу (нагадаємо, в Америці ще процвітало рабство) цей документ був надзвичайно прогресивним. Сьогодні він вважається першою у світі конституцією.
Пилип Орлик
  • Заглянемо ще глибше в історію. Найдавніше поселення Homo Sapiens, в якому до того ж знайдена і найстаріша карта, розташовувалося на території нинішнього села Межиріччя на Рівненщині. Вчені датують знахідки від 14,5 до 15 тисяч років. Якийсь доісторичний умілець вибив карту на кістці мамонта. До речі, цей же матеріал використаний для побудови селища, розміром з тенісний корт у місті Луцьк.
  • Найглибша підземка у світі побудована в Києві. Це станція метро «Арсенальна», що йде під землю на 105 метрів. Оскільки розташована вона біля будівлі Верховної ради, ходять чутки, що в тунелях станції облаштовані секретні сховища для політичної еліти.
  • У Києві є ще один рекордсмен, щоправда, радує він цим більше своїх іноземних власників, ніж киян. «Макдональдс» у столиці України не покидає Топ-5 найбільш відвідуваних таких закладів в усьому світі.
  • У надрах України ховається найбільший світовий запас марганцевої руди – не багато, не мало 2,3 млрд. тонн, що становить 11 відсотків від усіх покладів, розкиданих по планеті. Залізної руди теж чимало – 7% від загальносвітових об’ємів.
  • Виконання колискової «Ходить сон коло вікон» Національним хором України настільки надихнуло Джорджа Гершвіна, що він написав одну з найпопулярніших пісень «Summertime». Ще одну пісню ми щорічно чуємо на центральних вулицях міст у період зимових свят, а хто більш уважний, то впізнававя її не раз в американських фільмах про Різдво. В англійському звучанні цей твір називається «Ring Christmas Bells», хоча насправді – це народна пісня «Щедрик», записана нашим композитором Миколою Леонтовичем.
  • Як ви думаєте – яка літера зустрічається в українській мові найчастіше? Відповідь: літера «о». При цьому найбільше слів починаються на «п», що нескладно перевірити, взявши в руки будь-який словник. А ось буква «ґ», яка повернулась у алфавіт в 1990 році, використовується дуже рідко.
  • У всьому світі встановлено приблизно 1200 пам`ятників Тарасу Шевченку. Однак більша їх частина знаходиться на заході країни. Можете зайнятися підрахунками під час турів вихідного дня на Західній Україні.
Пам’ятник Тарасу Шевченку в Луцьку
  • Не секрет: ми не проти добре випити. За рік один житель України може осилити 15,6 літра спиртного, що ставить нас в один ряд з націями, що найбільше полюбляють алкоголь: Молдови, Росії, Угорщини та Чехії. Але такою статистикою пишатися якось не хочеться.
  • Ну, і на останок – ще один світовий рекорд. Виявляється, у нашій міліції працюють суцільні Шерлоки Холмси. Як інакше можна пояснити 90% розкритих правопорушень, причому Європа може похвалитися лише нещасними 30-40 відсотками. Відповідь проста – від «глухих» справ, таких як крадіжка сумочки, наприклад, у відділенні просто відмахнуться і навіть не стануть їх реєструвати. А піднімати показники допомагають силові допити, в результаті яких підозрювані зізнаються і у вбивстві Бен Ладена.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика