Головна

Більярд

Американський більярд в комплексі «101 кілометр» (Луцьк)

Більярдна в 101 км

Любите грати в більярд!? Ласкаво просимо в «101 кілометр». Орендуючи комплекс, ви зможете безкоштовно грати в більярд. У нас в окремій кімнаті є 1 стіл для гри в американський більярд.

Як же грають в американський більярд в Україні – давайте розберемося.

Інші назви даного різновиду популярної гри – пул або американський пул, що в перекладі з французької означає «куля», «ставка», «банк». Варто відзначити, що назва «Американка» має відношення до російського більярду, але ніяк не до американського, тому новачкам слід бути уважними, оскільки найчастіше грають у більярд на гроші, а не на спортивний інтерес. Основна відмінність пулу від російського більярду – це розмір і форма луз. У першому випадку губки луз закруглені, шириною 88,9 мм, в російському ж більярді прийняті гострі лузи шириною 72-76 мм, та й кулі більші – 70 мм, що вимагає особливого уміння і досвіду в грі.

Необхідні аксесуари для більярду

Щоб професійно пограти в більярд, варто враховувати багато параметрів. Значення має кожен атрибут:

  • Стіл. Існують суворі канони висоти ігрового поля, розміру ігрової поверхні, створу кутової і середньої лузи і навіть якості сукна. Якщо ж ви не маєте наміру брати участь у серйозних змаганнях світового рівня, то комплексі 101 цілком можете відчути себе гравцем екстра-класу.
  • Кий. Його мінімальна довжина дорівнює 1,016 метра, а максимальна – не обмежується. Схожа ситуація і з вагою кия, але тільки з точністю до навпаки: максимальна вага не повинна перевищувати трохи більше як 708 грам, а ось полегшувати його допустимо хоч до ваги сірники. Особливі рекомендації відносяться до наліпки. Її максимальний діаметр повинен бути рівним 14 мм, а в якості матеріалу бажано використовувати спеціально вичинену шкіру або інший волокнистий чи пластичний матеріал, який не зашкодить кулі. Варто врахувати цю особливість, якщо ви збираєтеся грати в більярд безкоштовно, оскільки за шкоду інвентарю все-таки доведеться заплатити.
  • Кулі. В комплект для гри в більярд входить одна куля білого кольору і 15 кольорових з особливим розфарбуванням і нумерацією. Кулі виготовляються з фенол формальдегідної смоли діаметром 5,715 см і масою від 156 до 170 г.

Правила гри в американський більярд

Освоїти ці правила зовсім нескладно, але от щоб набратися досвіду, слід віддати перевагу безкоштовному більярду. Грати на гроші ви ще встигнете, а поки вирушайте в 101, щоб в хорошій компанії відточити свою майстерність до досконалості.

В першу чергу розігрується право першого удару, яке частіше визначають звичайним жеребкуванням. Потім за допомогою трикутника встановлюється піраміда, а перший удар проводять з руки «з дому». Далі учасники гри розігрують кулі, і в залежності від кольору першої забитої з них визначається, які кулі повинен забивати гравець далі – з цільним розфарбуванням або смугасті.

Професіонали, які давно пройшли етап гри в більярд безкоштовно, оголошують власну гру, тобто, оголошується куля і навіть луза, куди необхідно потрапити.

Тепер детальніше зупинимося на такому понятті, як фол. Він зараховується в наступних випадках:

  • якщо куля не потрапила в лузу;
  • в лузу потрапила незамовлений куля або биток;
  • при проштовхуванні битка вперед в ході прицілювання;
  • якщо кий кілька разів (не менше двох) торкнувся битка не наклейкою, а бічною стороною і т. п.;
  • при прослизанні кия;
  • якщо ноги гравця (принаймні, одна) під час удару не стоять на підлозі;
  • при нанесенні наступного удару в той час, коли куля ще рухається або обертається.

Гравець, що проштрафився, повинен передати хід супернику або забиті ним кулі не зараховуються в очки. Тому ще раз варто підкреслити, що новачкам слід грати в більярд безкоштовно, щоб відточити майстерність і не залишитися на нулях в один прекрасний вечір.

В принципі, це основні правила гри в американський більярд, які легко запам'ятати. Далі справа за наполегливими тренуваннями.

Види гри в пул

Розглянемо найпопулярніші види пула:

  • Пул-8. Це найпопулярніший вид замовної ігри. Гравець називає кулю і лузу, до якої вона повинна бути відправлена. Необхідно забити 7 своїх куль і завершити гру чорною кулею під номером 8.
  • Пул-9. В даному різновиді учасники не оголошують замовлень. Білий биток повинен торкнутися кулі з найменшим номером, який знаходиться в даний момент на столі. Дев'ята забита куля вважається виграшем.
  • Пул-10. Нагадує попередню гру з тією відмінністю, що цей тип більярду є замовним, а в грі використовується десять куль.
  • «Від борту» – найбільш видовищний вид більярду. Згідно з правилами, потрібно забити кулі, які хоча б раз торкнулися борту. Також допускається посилання в лузу серії куль – так званих дуплетів, триплетів і т. д. За кожен забитий м'яч присуджується одне очко. Зрозуміло, що грати безкоштовно в більярд цього виду ніхто не буде.
  • «Ротація». Перемагає гравець, який набрав 61 очко. Кулі забивають по порядку, а очки відповідають номеру кулі.
  • «В одну лузу». Перед початком гри суперники вибирають лузу, частіше дальню кутову, в яку і необхідно загнати вісім куль, причому встигнути це зробити раніше опонента.

Гра в більярд чимось нагадує шахи, вимагає розвиненого просторового мислення, знань в геометрії і, скажемо чесно, удачі.  Але якщо удача – це вкрай примхливе явище, то всього іншого ви можете навчитися, відвідуючи 101, щоб відмінно розслабитися в колі друзів, а також грати безкоштовно у більярд, скільки душа забажає. Тим більше, що якщо вам набридла гра в більярд, то у нас ви все одно не будете нудьгувати!

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика