Головна

Статті

Як зберегти хороше самопочуття в транспорті

У багатьох туристів радісне очікування подорожі затьмарюється неприємним передчуттям дискомфорту під час переїзду. Закачування в автобусі, морська хвороба, стрес під час авіаперельотів іноді стають навіть причиною відмови від такого бажаного туру. Невже ситуацію не можна змінити, і реакція організму назавжди поставить хрест на можливості побачити світ? На щастя, не все так сумно. У фахівців 101 кілометру є кілька рекомендацій, як покращити самопочуття під час поїздок.

Автомобіль та автобус

Найлегше впоратися з симптомами закачування у власному автомобілі. Можна зупинитися при першій необхідності, трохи розім`ятися і подихати свіжим повітрям. Якщо поїздка займає багато часу, варто подбати про комфортний привал.

В автобусі немає можливості робити зупинки за бажанням кожного пасажира. В ідеалі було б зайняти зручне положення і трохи поспати. Щоправда, в цьому випадку ви втрачаєте можливість спостерігати за пейзажами та іншими цікавими місцями, особливо, якщо мова йде про тури вихідного дня на Західній Україні або автобусну екскурсію.

Багатьом допомагають м`ятні цукерки, жуйки, краплі ефірного масла м`яти, цитрусових і полину, в аптеках є широкий вибір спеціальних медикаментозних засобів від закачування. Також знавці рекомендують чимось відволіктися, адже багато хто страждає не стільки від дискомфорту, скільки від власного самонавіювання. Розгадування кросвордів, цікаві розмови, навіть спів (якщо це нікому не заважає, зрозуміло) здатні істотно виправити ситуацію.

Важливо, щоб водій виявився професіоналом і їхав рівно, без різких розгонів, гальмувань і поворотів. Величезне значення має справність транспорту, особливо вентиляції. Влітку бажано відкрити вікна в салоні, але не створювати при цьому протягів.

Морська подорож

До морського круїзу краще готуватися заздалегідь. Привчіть організм до протистояння морській хворобі, виконуючи легкі вправи, як розгойдування вправо-вліво сидячи на стільці з закритими очима і розставленими в сторони руками. До речі, у любителів різних гойдалок і атракціонів рідше спостерігаються симптоми закачування. Для тренування вестибулярного апарату непогано позайматись на турніках або записатись на плавання в басейн Луцька.

Сон допомагає при закачуванні

Перед поїздкою відмовтеся від алкоголю, жирної їжі, м`яса та кондитерських виробів, краще декілька днів посидіти на фруктово-овочевій дієті. Вперше вирушаючи в море, не переїдайте, але й не голодуйте.

Якщо вас закачує, залишайтеся на відкритому повітрі, намагаючись дивитися на нерухомі предмети – лінію горизонту, маяк, гори. Встаньте біля рульового, уявляючи, що це ви тримаєте штурвал. Дихайте в такт палубі, вдихаючи ротом під час її опускання і видихаючи через ніс при підйомі. Чудово допомагає впоратися з морською хворобою жування шматочка імбиру.

Переліт

Багато хто відчуває страх перед польотами, сподіваючись позбутися від нього, пропустивши стаканчик. Що ж, як заспокійливе, алкогольний напій спрацює, а ось при закачуванні може викликати зовсім протилежний ефект. Так що, якщо ви не впевнені в своєму шлунку, краще відмовтеся від спиртного.

Подивіться фільм, погортайте журнал, поспілкуйтеся з сусідом і трохи поспіть. Тривале сидіння також викликає неприємні відчуття, тому час від часу прогулюйтеся по салону або робіть кілька вправ сидячи.

В літаку постарайтесь відволікатись

Загальні рекомендації:

  • тренуйте вестибулярний апарат;
  • ніякого спиртного до і під час подорожі;
  • пити потрібно підкислену негазовану воду;
  • спіть при першій можливості;
  • приймайте спеціальні медпрепарати;
  • запасіться м`ятними або кислими льодяниками;
  • робіть непомітні фізичні вправи, наприклад, напружуючи і розслабляючи м`язи;
  • намагайтеся сидіти по ходу транспорту;
  • дивіться вперед, концентруючись на нерухомих предметах;
  • купуючи квитки, пам`ятайте, що в автобусі зручніше перебувати в перших місцях салону; в поїзді – в центральних вагонах; в літаку – посередині салону між крилами; на суднах – у центральних каютах і на кормі.

І головне – психологічно налаштуйтеся на приємну поїздку, а не на зв`язані з нею незручності. Адже багато проблем ми вигадуємо собі самі.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика