Головна

Статті

Види і форми активного відпочинку

Ще зовсім недавно присвятити своє життя розумовій роботі могли не всі. Сьогодні розумова праця настільки ж цінна, як і фізична. З одного боку, це дійсно надбання нашого суспільства, але з іншого загрожує деякими негативними наслідками. Так, сидяча робота призводить до загального ослаблення м`язового тонусу, псує поставу, тому нерідко тенісний корт у місті Луцьк та різні фітнес-клуби відвідують люди саме цієї категорії.

Крім того, постійне напруження мозку призводить до стресів, нервозності, а якщо до цього додати погану екологію і наш ритм життя, то психологічне розвантаження стає просто необхідним. Найкращим виходом з цієї ситуації є активний відпочинок, що дозволяє змінити обстановку, отримати цілий спектр позитивних емоцій і незвичайних вражень.

Які бувають форми активного відпочинку:

  • За доступністю активний відпочинок поділяють на соціальний і елітарний. Із назв зрозуміло, що елітарний відпочинок дорожчий, а соціальний доступний багатьом верствам населення.
  • Залежно від місця занять може бути міським (наприклад, відпочинок у 101 кілометр в Луцьку) або заміським (гори, море та інше).
  • Буває організованим, коли туристи можуть скористатися послугами турфірм, різних агентств і клубів, і неорганізованим – учасники беруть на себе всі організаційні питання.
  • Відрізняється за ступенем фізичних навантажень.
  • За складом учасників: індивідуальний, груповий, з дітьми, суто дитячий, сімейний.
  • Різниться залежно від сезону або прив`язаний до конкретних дат, вихідних днів.
Подієвий туризм

Види активного відпочинку

В цілому активний відпочинок розвивався як масовий вид діяльності, покликаний задовольняти людину в її фізичних і психологічних потребах у вільний час, включаючи оздоровлення, культурні та пізнавальні заходи, спорт і туризм. Ці два останніх фактори формують сьогодні найпопулярніші напрямки активного проведення часу.

Спортивний туризм:

  • дистанція – пішохідні, велосипедні, лижні та водні тури;
  • маршрут – сплави, категорійні походи;
  • різні види спорту, доступні любителям – рафтинг, сноубординг, скелелазіння.

Культурно-пізнавальний вид відпочинку – це екскурсії, експедиції, круїзи, фото- та відеотуризм, поїздки в екзотичні місця. Його функція полягає в ознайомленні туристів з різними визначними пам`ятками, історією, культурою і самобутністю, природними багатствами певного регіону чи народу.

Оздоровчий відпочинок затребуваний при необхідності відновлення і лікування організму з урахуванням кліматичних умов, дозованих фізичних навантажень, наявності цілющих джерел та інше. Сюди відносяться купання, походи пішки, на велосипедах, лижах, конях, збір дарів лісу, аматорська риболовля та полювання, тури екологічними стежками.

Нестачу яскравих вражень і потребу в ризику задовольняє екстремальний туризм. Це і неймовірний заряд бадьорості, і можливість випробувати себе, зарядитися адреналіном. Але слід пам`ятати, що даний вид відпочинку пов`язаний з багатьма ризиками не тільки для здоров`я, але й для життя. У зв`язку з цим він вимагає хорошої фізичної підготовки, певного рівня знань і навичок, а також якісного спорядження.

Екстрим

Залежно від ступеня небезпеки екстремальний туризм доступний любителям або тільки професіоналам. Найнебезпечнішими вважаються гірські лижі і похід по снігу поза трасами, дайвінг, альпінізм, сплави по гірських річках, фрірайд, каньонінг. Для більш широкої публіки підійде кайтинг, скейтбординг, сноубординг, віндсерфінг і т.д.

Використання різних засобів пересування також перетворилося на специфічний напрямок активного відпочинку. Це може бути поїздка на наземних, повітряних і водних транспортних засобах або тваринах: вело-, авто-, мототуризм, пересування на вітрильних і моторних суднах, на плотах та катамаранах, польоти на дельтаплані і повітряній кулі, катання в оленячих або собачих упряжках, верхова їзда та багато іншого.

Хтось прагне до більшого комфорту і не уявляє собі подорожей без зупинка хоча б у дешевому готелі Луцька. Інші отримують задоволення від спілкування з природою і готові миритися з комариними укусами й негодою. Для третіх неприйнятна відсутність ризику і одноманітність. Але, на щастя, видів активного відпочинку сьогодні багато, що дозволяє кожному знайти заняття до душі, щоб проводити своє дозвілля якісно і цікаво.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика