Кухня європейських країн, незважаючи на деякі відмінності, нам набагато ближча, ніж, скажімо, китайська або японська. Це пояснюється практично однаковим набором продуктів, властивим регіону. Але ось готуються ці продукти абсолютно по-різному. Той же гуляш, який можна замовити в 101 кілометрі в Луцьку, ресторанах Австрії чи Угорщини, буде мати суттєві відмінності – кулінарні секрети, які роблять страву неповторною, дбайливо зберігаються і мають свої тонкощі.
Продовжимо знайомитися з оригінальними стравами, які характеризують країни Європи.
Болгарія
Болгарську кухню, як і українську, також можна назвати народною, домашньою – найкращі рецепти народилися ще в древності саме на звичайних кухнях домогосподарок. А якщо порахувати, скільки в Болгарії довгожителів, то місцеву кухню по праву можна назвати не тільки смачною, а й здоровою. Можливо, на тривалість життя впливає велика кількість часнику, який додається в їжу, або споживання йогурту, що прижився в цій країні з давніх часів. Люблять болгари й продукти з овечого молока, дуже корисного для здоров`я.
З овочів, фруктів і навіть квітів тут навчилися робити національні шедеври, наприклад, вино зі слив – сливовицю або лікер і масло з пелюсток троянд.
Варто спробувати: айрян, суп таратор, овечий сир, фарширований перець «чушки сас сирені», шопський салат.
Угорщина
Кухня цієї країни формувалася під впливом інших держав. Місцеві кухарі трохи змінювали рецептуру, замінюючи одні інгредієнти іншими і додаючи нові. Таким чином, із запозичених страв народжувалися вже по-справжньому угорські, які в поєднанні з їжею домашнього приготування і представляють сьогодні угорську кухню.
Хто тільки не впливав на смаки угорців: пастуший гуляш – суп у котлі прийшов з Азії, капустяні голубці – з Румунії, кава і солодкий перець – з Туреччини, випічка – з Італії, гарячі страви з борошна запозичені в Австрії. Багато що з цього списку вже давно вийшло за рамки національних кухонь, ставши надбанням кухарів з усього світу. Не менше різноманіття пропонують і в 101 кілометрі Луцька причому ціни тут зовсім не європейські, але все ж деякі страви вважаються зразком угорської кухні.
Варто спробувати: суп-гуляш, перкельт, паприкаш, корозот – бутербродних маса з сиру та пива, млинці з м`ясом.
Чехія
Ситна і різноманітна чеська кухня також складена з декількох течій – власної, німецької та словацької. Тому тутешні ресторани запропонують і м`ясні вироби, і рибні, і овочеві, і різноманітні десерти. Крім чудового смаку чеські страви завжди оригінально і красиво оформлені.
Найбільшу популярність в Чехії здобули різноманітні кнедлики – від картопляних і хлібних до солодких з різними начинками, ковбаски і, звичайно ж, місцеве пиво.
Варто спробувати: часниковий суп «Cesnecka», суп, запечений в хлібі «Bramboracka», Вепрове коліно, печену качку, кнедлі, яблучний штрудель, десерт «Horka laska» і булочки під незвичайною назвою «Дурень» – «Trdlo».
Данія
Данію по праву називають країною 700 бутербродів, і це не перебільшення. Такого бутербродного різноманіття ви не побачите більше ніде. Ваші сендвічі, приготовані для туру вихідного дня по Західній Україні, здадуться як мінімум скромними у порівнянні з багатоповерховими і різнокольоровими датськими смерребредами. Їх їдять і самостійно, і з салатами, і з гарнірами, причому за допомогою ножа і виделки.
Однак не варто думати, що бутерброди – це головна їжа датчан. Кухня тут досить проста, ситна –позначається вплив народів півночі. Широкий вибір страв характеризує загальновідомий шведський стіл, коли тіло насичується швидше, ніж очі. Їдять в Данії м`ясо, особливо свинину, рибу і морепродукти, овочі, багато молочних продуктів.
Варто спробувати: страви з оселедця, смерребреди, курку з ананасом, смажену свинину, датський і копенгагенський салати, булочки.
Як бачите з однакових продуктів в кожній країні примудряються приготувати щось особливе і оригінальне. Навіть якщо вам запропонують страви зі звичайної картоплі, не поспішайте відмовлятися – можливо, це стане новим шедевром у вашій кулінарній скарбничці.