Більшість людей дуже люблять плавати. Але є й такі, хто панічно боїться води. Найчастіше цей страх заснований на елементарному невмінні триматися на воді. Вирушаючи влітку до моря або на відпочинок на Західній Україні, яка славиться великою кількістю річок і озер, ці люди втрачають багато і змушені лише із заздрістю і страхом споглядати, як купаються інші. Якщо ж такий стан речей вас не влаштовує, значить прийшла пора навчитися плавати.
Заняття в басейні
Щоб ґрунтовно підготуватися до літа, курси плавання краще почати якомога раніше. Ідеальним місцем для цього стане басейн в Луцьку з різними рівнями і хорошим інструктором. Багато хто просто заклякає вже опустивши одну ногу у воду. Налаштуйтеся - ви прийшли сюди боротися зі своєю фобією, за вами спостерігають досвідчені співробітники акваторії і навколо плаває безліч народу, серед яких багато хто що зовсім недавно теж сокирою йшов на дно.
Заняття краще починати в місці, де вода доходить до рівня грудей або трохи менше, не відходьте далеко від бортика, тренуйте дихання, пірнайте, поринайте у воду з головою, щоб відучити себе панікувати при її випадковому попаданні в ніс. Обов`язково одягніть окуляри і навчіться відкривати очі під водою - це дозволить почувати себе більш розкуто і не створить ефекту замкнутого простору. На таку підготовку може піти кілька тижнів, але поступово ви будете ставати більш впевненим у своїх силах і звикатимете до вільного перебування у воді.
Далі - справа інструктора, який повинен знайти індивідуальний підхід до кожного відвідувача басейну і навчити його безпосередньо плавати. Як правило, це вдається всім, головне - не здаватися.
Самостійні спроби
Пам`ятайте розповіді з дитинства, що плавати хтось навчився після того, як його закинули на найглибше місце водойми. У більшості випадків, це відповідає істині, але все ж якийсь відсоток людей після цього ніколи не лізе в воду, пам`ятаючи, що тонути дуже навіть неприємно.
А раз ви прийшли сюди не набиратися нових страхів, а позбавлятися від них, то екстремальних способів потрібно уникати. Перше і головне - навчитися правильно дихати. Запам`ятайте, ви ніколи не потонете, якщо наберете повні легені повітря і затримаєте дихання. Тренуйтеся на мілководді з хорошим неслизьким дном, занурюючись під воду і виринаючи. Нехай вас обов`язково підстраховує хтось із друзів.
Зробивши глибокий вдих, сідайте навпочіпки, обхопивши коліна руками і опустивши голову. Відчуйте, як вода виштовхує вас, кілька секунд проведіть у такому положенні. Для наступного вдиху стаєте на ноги. Ця вправа, під назвою «поплавок», показує, що ваше тіло має плавучістю і тримається на воді.
Далі спробуйте лягти на воду спиною і утриматися кілька секунд у такому положенні. Не борсайтесь, розслабтеся, відчуйте, як вода тримає вас, піднімаючи і опускаючи при диханні. Тепер слід освоїть лежання вниз головою. Під час цих вправ ви помітите, що ноги опускаються і тонуть.
Наступним етапом буде ковзання на грудях і спині. Випряміть руки вздовж тіла, відштовхніться від дна, ляжте на воду - таким чином ви будете горизонтально ковзати по воді. Слідом за цим підключайте ноги, виконуючи ними плавальні рухи. Не забувайте правильно дихати. Поступово освоюючи ці уроки, підключайте гребки руками. Але кожний наступний етап потрібно починати не раніше, ніж ви досить добре відпрацюєте попередній.
Нічого складного в цьому немає, хоча впевнено себе почувати на воді ви почнете не скоро. Тільки нехай це вас не зупиняє - важко в навчанні, а легко в бою. І вибравши наступного разу тури вихідного дня на Західній Україні, вам не доведеться відсиджуватись у готелі Луцька – натомість ви впевнено поплаваєте в якомусь озері, викликаючи подив і повагу своїх знайомих.