Головна

Статті

Вивчаємо столові прибори

Більшість з нас виросли в звичайних сім`ях, де головними «інструментами» для їжі були ложка, виделка та ніж. І в повсякденному житті ми звикли користуватися цим мінімумом. Але іноді бувають випадки, коли просто необхідно розбиратися в більшому виборі столових приборів. Ви ж не будете відмовлятися від запрошення в ресторан 101 кілометру, тільки тому, що не вивчили правил етикету за столом? Тим більше, що справа це не складна, але все-таки вимагає деяких знань.

Головні правила

Скільки б не стояло на столі посуду і приборів, пам`ятайте, що всі вони розташовані на своєму місці і виконують певні функції. Отже, прямо перед вами стоїть велика тарілка, на ній інша, трохи менша – закусочна. Ще на столі повинна бути невелика тарілка для хліба або пиріжків. Всі ножі, виделки, ложки, які знаходяться праворуч від тарілки, беруть правою рукою, а ті, що ліворуч (виключно вилки) – лівою. Це ж правило поширюється на прибори для загальних страв: якщо їх ручки дивляться вліво, отже, і брати їх слід лівою рукою, і навпаки.

Спочатку користуються тими приладами, які максимально віддалені від тарілки, потім беремо в руки наступні і так далі. Ті ж, що лежать в безпосередній близькості від тарілки, призначаються для головної страви. А тепер розберемося з усім цим більш детально.

Сервірований стіл

Для чого призначені столові прибори

Основою сервірування столу, де б то не було – в ресторанах, кафе, на весіллі у місті Луцьк, чи у вас вдома, завжди будуть традиційні столові ложка, виделка і ніж. Трохи меншого розміру прибори призначені для закусок, а найменші – для десерту.

Крім того, для соусу придумана соусна ложка, яка більша і глибша, ніж столова і має збоку виїмку. А глибока середніх розмірів ложка, що нагадує ополоник в мініатюрі, служить для набору сметани, вона так і називається сметанна.

До м`яса подадуть вилки з двома зубчиками і спеціальний ніж. А вилка для риби трохи схожа на клешні краба, рибний ніж – тупий, широкий і має виїмки на лезі.

По великому рахунку, якщо вам, звичайно, не запропонують омарів і устриць, основних столових предметів не так вже й багато, а про їх призначення легко здогадатися.

  • Ложки – столова, десертна, кавова і чайна
  • Виделки – столова, рибна, десертна, для тістечок
  • Ножі – столовий, рибний, для біфштекса, десертний

На цьому базовий набір приборів вичерпується. Є ще й інші – для спаржі, морепродуктів, равликів, ікри. Страви східної кухні прийнято їсти паличками. Але сьогодні ми не будемо заглиблюватися так далеко.

Основні столові прибори

Як користуватися столовими приборами

Ложкою їдять тільки перші страви, набираючи в неї з тарілки по напрямку від себе. Якщо ж в тарілці є шматочки м`яса, то до них приступають тільки після того, як в тарілці не залишиться рідини. Їдять м`ясо за допомогою ножа і виделки, але не завжди. Галушки і фрикадельки в супі поділяють ложкою.

Якщо використовується ніж, то його тримають у правій руці навіть тоді, коли в даний момент ви їсте тільки виделкою. При цьому слід відрізати невеликі шматочки, відправляючи їх в рот виделкою.

Тримати виделку в правій руці дозволяється, коли подані досить м`які страви, для розділення яких можна обійтися без ножа. Це можуть бути запіканки, вермішель, омлет, голубці, котлети, зрази, тефтелі та ін. Якщо для рибної страви не принесли спеціальних приладів, то її також можна їсти однією виделкою, допомагаючи собі шматочком хліба, або ж двома виделками – як вам більш зручно.

Торти та тістечка з бісквітного тіста їдять чайною ложкою. Але для листкових і пісочних виробів знадобляться ніж і виделка. Вафлі та печиво їдять руками, відламуючи маленькі шматочки.

Може, ви здивуєтеся, але всі ці правила були придумані з благородною метою – щоб полегшити процес прийому їжі. Зрозуміло, що після сауни в 101 кілометрі ваша компанія обійдеться і більш простим набором приборів, а на пікніку взагалі багато чого дозволено брати руками. Однак вчитися ніколи не пізно, а знаючи деякі тонкощі, ви не розгубитеся і в пристойному ресторані.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика