Що може бути краще жару російської баньки або сауни, пахощів березового віника? Здавна люди розслаблялись в лазні чи сауні після важкого трудового дня, збирались там в компанії друзів, або ж, дотримуючись звичаїв, влаштовували собі щотижневі "банні дні". А ще паритися корисно для здоров`я, і просто для того, щоб зняти напругу і стрес. Сауна в Луцьку користується стабільною популярністю.
Баня і сауна: в чому різниця?
Є істотні відмінності між сауною і лазнею. Впливають на організм людини вони теж по-різному.
У лазні температура повітря значно нижча, ніж в сауні, а вологість, навпаки, дуже висока. Тому в сауні дихати набагато легше.
Не рекомендується відвідувати лазню дітям, людям похилого віку, які недавно перенесли захворювання і жінкам. Через велику кількість вологого гарячого повітря в лазні підвищується тиск, що негативно впливає на серце. Навряд чи Ви зможете провести в справжній російській лазні, де вологість близько 80%, більше 10 хвилин за один раз, а ось в сауні - легко! Там вологість всього 20%.
Але головна перевага лазні перед сауною - це ароматний, запарений в гарячій воді, віник!
У лазні головне - віник!
Всупереч помилкам багатьох, віник не обов`язково повинен бути березовим. Для віників можна використовувати гілки інших дерев і чагарників:
- дубовий віник - добре підійде людям з жирною шкірою, надає заспокійливу дію;
- березовий віник - допоможе при фізичній перевтомі, зніме болі в м`язах і суглобах;
- липовий віник - зніме головний біль, прискорює загоєння ран, має жарознижувальний ефект;
- кленовий віник - має тонізуючу і ранозагоювальну дію;
- евкаліптовий - допоможе впоратися з застудою;
- віник з ялиці або ялівцю - використовують при різних ревматичних і неврологічних недугах;
- черемха - допоможе впоратися з грипом;
- горобиновий віник - для енергії та бадьорості.
Що брати з собою в лазню?
У деяких саунах і лазнях необхідні речі можна взяти в оренду. Деякі готелі Луцька пропонують скористатись подібними послугами.
Для того, щоб Ваш відпочинок не був затьмарений неприємними наслідками, наприклад грибком, в сауні необхідно взувати гумові тапочки або сланці. Для парильні не забудьте прихопити шапочку на голову і простирадло, на якій будете сидіти. Ну і, природно, засоби особистої гігієни, мило, шампунь, рушник і змінну білизну.
Лазня або сауна обов`язково асоціюється з алкогольними напоями. Це прямо-таки традиція - провести час у лазні в компанії друзів за кухликом пива або чого міцніше. Але не варто перестаратися: всупереч загальній думці, алкогольне сп`яніння тільки посилюється в поєднанні з лазнею. Ваше, і без того працююче в прискореному режимі серце отримує ще більше навантаження.
Набагато краще заповнювати втрати рідини в лазні негазованою водою, соком, чаєм або квасом.
Як правильно паритися
Якщо Ви не частий відвідувач лазні, то не слід з першого ж разу заплигувати на саму верхню полицю, де температура вище всього. Буде краще, якщо, для початку, Ви посидьте на нижній полиці, поступово переміщаючись вище.
Паритися краще, лежачи на полиці. Після кожного відвідування парильні потрібно обов`язково обполіскуватися, адже з потом через шкіру виходять шкідливі речовини, які можуть вбиратися назад.
Паритися в лазні чи сауні буде набагато веселіше в колі дружньої компанії. Такий відпочинок в Луцьку буде не тільки приємним і веселим, але і корисним. Розслабляйтеся, оздоровлюйтесь і отримуйте задоволення від відвідування лазні і сауни!