«Коли почав орати, так у сопілку не грати» - каже усім відома приказка, закликаючи до працьовитості і відповідальності. Працювати нас навчило саме життя, а от до відпочинку ми ставимося з меншою вибагливістю. Але ж повноцінне відновлення сил вкрай важливе у наш час.
Замість лежання на дивані краще побігати на тенісному корті у місті Луцьк або хоча б прогулятися годинку на свіжому повітрі. Це порада для лінивих. У активних людей інша проблема – вони перебувають у вічному пошуку нових розваг і вражень. Якщо ви спробували вже всі можливі атракціони, то відвідайте мотузковий парк, який давно отримав заслужене визнання на Заході. Якщо в Україні цей вид дозвілля тільки починає розвиватися, то, наприклад, у сусідній Польщі тільки біля Кракова таких парків два десятки.
Що це таке
Мотузкові парки, які ще називають повітряними, це підвісні канатні конструкції, що формують траси різної складності з різноманітними сходами, містками, колодами, сітками і тарзанками. Їх висота відрізняється залежно від цільової групи. Діти можуть відчути себе справжніми «спайдерменами» у двох метрах від землі, а впевнених у собі екстремалів безсумнівно приваблять траси, розташовані на 40-метровій висоті. Такий діапазон дозволяє спробувати свої сили всім охочим – від малюків до спортивних бабусь і дідусів.
Іншими словами, це прекрасне місце для сімейного дозвілля і навіть корпоративних заходів. Якщо вам подобається проводити час в 101 кілометрі, то й мотузкові атракціони не залишать вас байдужими.
Набір незвичайних перешкод, фізичні навантаження, ризиковані дистанції не тільки мобілізують приховані резерви організму, але і викликають цілу бурю яскравих емоцій. Крім того, учасники повинні швидко приймати рішення, іноді бороти свій страх, надавати підтримку сусідові, проявляти лідерські якості, тобто паралельно зі спортивними навичками відбувається певне загартування характеру, виявляються такі якості, про які людина навіть не підозрювала.
Рівні складності
Відповідно до міжнародної класифікації, складність трас позначається кольором. Так, найпростіша – зелена – призначена для дітей від семи років і новачків. У середньому її висота – близько трьох метрів над землею. Рівень синьої траси – п`ять метрів, вона зацікавить підлітків і дорослих. Вище цієї позначки розташовується червоний маршрут, на який не слід претендувати людям з недостатньо тренованим тілом. Чорна ж траса призначена навіть не стільки для любителів екстриму, як для проведення тренувань професійних спортсменів і альпіністів. Її висота починається від позначки в 25 метрів.
У парку може бути кілька трас одного рівня складності, які відрізняються набором перешкод, що дозволяє швидше відпрацювати їх проходження і ризикнути перейти на більш важкий маршрут.
Страховка
Після всього сказаного виникає питання – наскільки безпечні такі розваги. Не хвилюйтеся – мотузкові парки в обов`язковому порядку включають систему страховки двох типів:
- Страховка без перезастібування. Протягом цілого маршруту учасник від початку і до кінця рухається прикріпленим до лінії страховки, без можливості відстебнутися.
- Страховка з перезастібуванням. Відвідувачу надається комплект альпіністського спорядження, що включає страхувальні вуса на карабінах, які потрібно перезастібувати при зміні напрямку або переході на наступний елемент траси.
Крім того, перед початком кожен учасник повинен пройти обов`язковий інструктаж у досвідчених альпіністів, а при проходженні траси неухильно дотримуватися правил.
Мотузкові парки поки є не в кожному українському місті, але обласний центр Волинської області може похвалитися нещодавно відкритим атракціоном цього типу. Якщо ви зупинитеся в готелі Луцька, вам підкажуть, де він знаходиться. Крім того, ви отримаєте інформацію про інші, не менш цікаві розваги і варіанти для гарного відпочинку в нашому місті.