Головна

Статті

Сплави по річках України

Любителям активного відпочинку напевно знайоме таке поняття як рафтинг. Для тих, хто не знає, – це сплав по бурхливих річках з порогами на рафтах, байдарках, катамаранах, каное.

Рафти – це стійкі надувні човни, виготовлені з міцних матеріалів, місткістю 4-20 осіб. Їх застосування досить різноманітне. Можна покататися на такому човні кілька годин по спокійній воді або відправитися на ньому у тривалу подорож, також на рафтах проводяться рятувальні операції. Але свою популярність ці плавучі засоби отримали від використання їх для сплавів по стрімким гірським річкам з проходженням різних перешкод: порогів, бочок, зливів, перекатів, водоспадів та ін.

Рафтинг як вид спорту

Цей екстремальний вид спорту користується великою популярністю у туристів, які  замовляють екскурсії в 101 км у Луцьку влітку. Але, оскільки він несе в собі ризик для здоров`я і навіть життя учасників, займатися ним без певної підготовки не бажано. Щоб дати можливість всім бажаючим випробувати свою сміливість і відчути гострі емоції, розроблені рафтинг-тури різних категорій складності, доступних і для непрофесіоналів. Підкорення річки на рафтах відрізняється більшим комфортом і легкістю в порівнянні з байдарками або каное. До того ж команду обов`язково супроводжує кваліфікований інструктор.

Рафтинг

Слово «команда» тут не випадкове - всі учасники сплаву повинні бути як одне ціле, виконуючи команди капітана і певні функції. По бортах човна рівномірно сидять гребці, на кормі - кермувальники, один з яких і командує сплавом. Способів гребли існує декілька:

  • орний - використовується в експедиціях і рятувальних операціях;
  • канойний - при комерційному і спортивному рафтингу;
  • комбінований.

Саме від злагодженості роботи екіпажу залежить безпека кожного його члена і успішність подолання всіх перешкод.

Складність проходження траси визначається її категорією і залежить від найменших деталей. Сьогодні розділяють шість категорій - від найпростішого до найбільш небезпечного маршруту. Вище третього рівня новачків, як правило, не беруть. Але для першого разу і цього буде достатньо. Перед сплавом проводиться детальний інструктаж та ознайомлення з майбутніми труднощами ділянки. Інструктор також розповість, як слід вести себе в кожній ситуації. Незалежно від категорії учасники обов`язково використовують захисне спорядження, що включає шолом, рятувальний жилет, термоізоляційних одяг і спеціальне взуття.

Кращі місця для сплавів в Україні

Популярність рафтингу призвела до створення спеціальних маршрутів, що пропонують незабутні пригоди. Короткі сплави включені в тури вихідного дня на Західній Україні, існують і більш тривалі експедиції з водними походами, гірськими сходженнями і екстремальними ділянками річок.

Сплави річками України

Сьогодні чи не кожен регіон надає таку можливість. Але найбільш цікаві рафтинг-тури проводять на Південному Бузі, Черемоші, Дністрі, Тетереві, Десні, Случі, Росі. Такі подорожі дозволяють відчути цілий спектр непорівнянних ні з чим почуттів. Боротьба з водною стихією дасть можливість випробувати себе, загартувати, потренувати м`язи і силу волі. Крім того, туристи можуть насолодитися прекрасними ландшафтами, незайманою природою й іншими радощами похідного життя в привалах. Звичні номери у готелях Луцька та вечеря в ресторані не зрівняються з ночівлею у наметі та їжею з багаття.

Рафтинг дозволяє інакше поглянути на світ, повністю відволіктися від обридлої рутини. Тож, якщо офісна робота позбавлена ​​азарту, а в повсякденному житті не вистачає фарб - спробуйте сплавитися по річці. Такого заряду адреналіну і вибуху емоцій вам вистачить надовго.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика