1 січня - Новий рік;
1 січня - Міжнародний день сім'ї;
1 січня - День Інтернет домена
1 січня - Всесвітній день миру;
3 січня - День пам'яті княгині Ольги;
4 січня - Міжнародний день Браїля;
4 січня - Всесвітній день гіпнозу;
7 січня - Різдво Христове;
7 січня - Міжнародний день програмістів;
11 січня - Всесвітній день релігії;
11 січня - Міжнародний день «Спасибі»;
13 січня - Щедрий вечір;
14 січня - Старий Новий Рік;
16 січня - День спецпідрозділу «Беркут»;
19 січня - Хрещення Господнє;
22 січня - День соборності і свободи;
24 січня - Всесвітній день сміху від живота;
24 січня - День святої мучениці Тетяни;
26 січня - День працівника контрольно-ревізійного управління;
28 січня - День народження державного прапора;
28 січня - День захисту даних;
29 січня - День пам'яті героїв Крут;
30 січня - День фахівця військово-соціального управління збройних сил.
Початок року в Україні супроводжується безліччю свят. Напевно, стільки подій, як в січні, ми не відзначаємо більше ні в якому іншому місяці, не кажучи вже про їх значимість, особливо для людей віруючих.
Одні люблять зустрічати вдома, з родиною, а інші, навпаки, – в дружній компанії де-небудь у ресторані, клубі або у 101 кілометрі (с Піддубці).
Новий рік
Це надзвичайно веселе, яскраве і трохи чарівне свято люблять і діти, і дорослі. Різнокольорові кульки, феєрверки, свіжий запах ялинових гілок, мандарини, шампанське і, звичайно ж, подарунки – як же можна його не любити! Адже тільки в новорічну ніч можна перетворитися на казкову принцесу або страшну Бабу-Ягу, побачити друга – успішного підприємця в образі рожевого зайчика, загадувати найзаповітніші бажання, які неодмінно повинні здійснитися, танцювати до упаду, не боячись гніву сусідів. Новий рік дарує нам можливість повернутися в дитинство, забути про повсякденні проблеми і просто радіти життю.
Різдво
Напередодні, у Святвечір, з першою зорею, родини збираються за столом, обов`язковим атрибутом якого є кутя та 12 обов`язково пісних страв. У цей день прийнято прощати ворогів, миритися і бажати всім тільки добра і щастя. Діти ходять по домівках з піснями-колядками, приносячи благу звістку про народження Спасителя. Українці вірять, що на святковий обід приходять померлі родичі, тому на ніч столи не прибираються, щоб і предки могли спробувати приготовані страви. Згідно з повір`ям, увічненим славним Гоголем, в ніч перед Різдвом з особливою силою пустує всяка нечисть, а щоб захиститися від неї, на кути столу кладуть по зубчику часнику.
7 січня настає Різдво і починаються святки – святковий тиждень, коли прийнято співати, водити хороводи, не можна братися за важку фізичну роботу. За різними прикметами в ці дні роблять прогнози про погоду і врожай, а молодь ворожить на майбутню долю.
Старий Новий рік
По суті, це три свята: Маланки, Святого Василя та Новий рік за старим стилем. 13 січня господині готують багату вечерю, з піснями, побажаннями здоров`я і процвітання ходять переодягнені щедрувальники. У цей вечір дозволяється трохи побешкетувати, пожартувати над не надто щедрими господарями – зняти з петель ворота, наприклад. З ранку на Василя хлопчики засівають будинок зерном, щоб новий рік порадував урожаєм, не переводилися гроші й інші радощі.
На жаль, у великих містах ці чудові традиції зустрічаються все рідше, але ж в них – душа народу. Тому при першій можливості їдьте на зимові свята в тур вихідного дня на Західній Україні, де з особливою повагою ставляться до обрядів.
Хрещення Господнє
Богоявлення завершує низку релігійних січневих свят. Вважається, що освячена в цей день вода здатна вилікувати, зміцнити здоров`я і прогнати з дому нечисту силу. На річках і озерах вирубуються ополонки, над якими священики читають молитви. Потім кожен бажаючий може зануритися у воду, що символізує хрещення в Йордані Ісуса Христа. Після крижаної купелі добре зігріє сауна 101 кілометра, хоча кажуть, що випадки застуди після такого моржування – надзвичайна рідкість.
Напередодні, 18 січня, готується голодна кутя – протягом дня слід утримуватись від їжі, а ввечері накривається стіл з пісними стравами. Святкування Богоявлення проходить більш суворо – без гулянь і пісень. Зате відразу після нього розпочинається сезон весіль, який триває до Великого посту.
День Соборності України
22 січня далекого 1919 року в Києві відбувся Акт Злуки – возз`єднання в єдину державу Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. І хоча повноцінного злиття тоді не сталося, ця подія стала знаковою в процесі утворення Української держави. А 21 січня 1990 року Київ і Львів з`єднались «живим ланцюгом», у цій акції взяли участь сотні тисяч людей, які тримали в руках невизнані тоді жовто-сині прапори. Тоді ж пролунали перші гасла про єдність народу і незалежність України.
Тетянин день
Не тільки вітати всіх Тетян прийнято сьогодні, це ще і День всіх студентів. Якщо розібратися, українські спудеї не мають до нього ніякого відношення – 25 січня імператрицею Єлизаветою засновано Московський університет, ця ж дата була початком студентських канікул, що супроводжувалися особливим веселощами. У статусі ще неофіційного День студента відзначався настільки пишно і з розмахом, що став справжньою щорічною подією для всієї Москви. А вже з легкої руки Миколи Першого перетворився в цілком легітимне свято.
У нас День студента традиційно відзначається в листопаді, але оскільки студентській братії головне привід, а не суть, то і російський аналог непогано прийшовся до двору.
У цій статті перераховані лише основні дати, адже причина, щоб підняти келих в січні, є ще у працівників КРУ, пожежників, митників і у всіх кримчан. У цьому місяці відзначаються Всесвітній день миру, Міжнародні дні «дякую» і обіймів, День народження Вікіпедії і навіть День без інтернету. Причин для святкування, як бачите, предостатньо.