Головна

Статті

Що відзначаємо в серпні

2 серпня - День аеромобільних військ;
2 серпня - День Повітряних сил Збройних Сил України (в 2015 році);
5 серпня - Міжнародний день світлофора;
8 серпня - День військ зв'язку Збройних Сил України;
9 серпня - День працівників ветеринарної медицини (в 2015 році);
9 серпня - День будівельника (в 2015 році);
9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу;
12 серпня - Міжнародний день молоді;
14 серпня - свято Походження (знесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього; Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці;
19 серпня - Преображення Господа нашого Ісуса Христа;
19 серпня - День пасічника;
23 серпня - День Державного Прапора України;
24 серпня - День Незалежності України;
28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці;
29 серпня - День авіації України (в 2015 році);
30 серпня - День шахтаря (в 2015 році).

Серпень, яким би сонячним він не був, вже мимоволі натякає нам про наближення осені. Пустіють поля, даруючи щедрі врожаї, достигають яблука і груші, ночі стають холоднішими і довшими. Але літо ще не закінчилося – попереду у нас маса свят і приводів для розваг у Луцьку!

День пророка Іллі (2 серпня)

Ілля – найбільший пророк Старого Заповіту. Будучи ще юнаком, він поселився у пустелі, проводячи дні в молитвах і дотримуючись суворого посту. Був обраний Богом, щоб завернути ізраїльтян в істинну віру. За ревне служіння Господу був живим забраний на небо у вогненній колісниці, а через 900 років разом з Мойсеєм постав перед Ісусом Христом на горі Фавор.

Згідно з церковним переказом, Ілля повинен стати предтечею другого пришестя Христа, втілившись у фізичне тіло і прийнявши тілесну смерть під час проповіді.

У народі святого Іллю називають громовержцем і тримачем гроз. Вважається, що зібрана в цей день дощова вода рятує від усякої напасті. А той, хто промокне під дощем в Ільїн день, цілий рік буде мати відмінне здоров'я.

Медовий Спас

14 серпня починається піст в пам'ять успіння Божої Матері і відзначається знесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. В цей період весілля в місті Луцьк не святкують, чекаючи завершення посту.

Після страждань і смерті Христа на хресті в ньому помітили чудодійну силу, здатну зціляти хворих. У церквах виносять Хрест для поклоніння, освячують воду річок та озер, а також мед, з чим і пов'язана народна назва свята – Медовий Спас. До речі, їсти мед дозволялося тільки з цього дня.

Медовий Спас

Яблучний Спас (19 серпня)

Назва свята – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, а історія його така. Зійшовши на гору Фавор у супроводі Петра, Якова та Іоанна, Христос раптом преобразився перед апостолами: обличчя його засяяло, наче сонце, а одяг став біліший від снігу. Потім з'явилися пророки Мойсей та Ілля, які почали розмову з Ісусом про його близьку мученицьку смерть. Їх закрила хмара, з якого пролунали слова: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте».

Преображення Господнє в числі дванадцяти головних православних свят, вважається також святом врожаю. У храми для освячення несуть плоди дерев, в першу чергу яблука. За повір'ям, матері, що втратили дітей, та дочки, які залишилися без матері, можуть їсти яблука тільки після Другого Спаса. Сьогодні також прийнято пригощати фруктами дітей, старих і жебраків, і чим щедріше частування, тим багатший врожай буде в наступному році.

День державного прапора України

23 серпня святкується День прапора – символу незалежності України. Поєднання жовтого і синього кольорів використовувалося на гербах русичів ще в 14 столітті. У запорожців були сині прапори, прикрашені золотим орнаментом із зображенням лицаря, одягненого в золотий або червлений одяг. Як прапор УНР був затверджений Михайлом Грушевським, однак тоді жовтий колір був зверху як символ Бога-Творця, а синій – знизу як уособлення всього земного і свободи вибору. Трохи пізніше, в період правління гетьмана Скоропадського, кольори були перевернуті, але навіщо це було зроблено, точно невідомо.

Цікавий факт: китайська художниця Мао Мао в 1992 році звернулася до президента Леоніда Кравчука із закликом змінити розміщення кольорів на українському прапорі, оскільки таке їх поєднання означає деградацію і неминучий провал всіх починань. В той час, як жовто-синій прапор принесе Україні розквіт, розвиток і щастя. Що ж, до китайського вчення можна ставитися як завгодно, але щось в цьому є, погодьтеся...

В серпні ми відзначаємо День прапора і День незалежності України

День Незалежності

Акт про незалежність України було проголошено 24 серпня 1991 року, а державним свято стало рік потому. Але останні події показали, що утвердження незалежності відбувається сьогодні, на наших очах, у кровопролитній боротьбі проти російського імперіалізму. Тільки зараз поняття «патріотизм» і «свобода» віднайшли своє справжнє значення для мільйонів українців. Знадобилося два десятки років, щоб відділити зерно від полови, патріотів від зрадників, героїв від боягузів. Боротьба ще не закінчена, але Україна вже довела, що гідна бути самостійною державою на карті світу.

Серпень також багатий особливими професійними святами. Ми святкуємо Дні аеромобільних військ, Повітряних сил, День військ зв'язку, авіації, Дні будівельника, шахтаря і пасічника. Між іншим, якщо ви були в турах вихідного дня на Західній Україні, то знаєте, що шахтарська слава належить не тільки жителям Донбасу, а й представникам Волині і Львівщини. Тож, вітайте своїх знайомих і святкуйте разом з ними!

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика