Головна

Статті

Що відзначаємо в листопаді

1 листопада - День працівника соціальної сфери (в 2015 році);
1 листопада - День всіх Святих;
2 листопада - Димитрівська батьківська субота;
3 листопада - День інженерних військ;
3 листопада - День ракетних військ і артилерії;
4 листопада - День залізничника;
6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів;
9 листопада - День української писемності та мови;
9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва;
14 листопада - Всесвітній день боротьби проти діабету;
15 листопада - Всесвітній день пам'яті жертв ДТП (у 2015 році);
15 листопада - День працівників сільського господарства (в 2015 році);
16 листопада - Міжнародний день терпимості;
16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку;
17 листопада - День студента;
17 листопада Міжнародний день студентів;
17 листопада - Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень;
19 листопада - День працівників гідрометеорологічної служби;
19 листопада - День скловиробника;
20 листопада - Всесвітній день дитини;
21 листопада - Собор Архістратига Михаїла та інших небесних сил безтілесних;
21 листопада - День Гідності та Свободи;
21 листопада - Всесвітній день телебачення;
25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок;
28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів (в 2015 році).

Листопад можна порівняти з пізнім вечором, часом тиші і відходу до сну. Дні стали помітно коротшими, дерева давно скинули листя і застигли в напівдрімоті, ранкові заморозки нагадують про наближення зими, а діти з нетерпінням чекають першого снігу. І нехай природа засинає, ми ж будемо готуватися до чергових свят!

День української мови

Щороку 9 листопада українська спільнота відзначає день національної мови та писемності, який приурочений до дня пам’яті Нестора Літописця.

Питання мови дуже гостро стоїть в нашій країні. Згідно з проведеним два роки тому опитуванням, рідною українську вважають 55% жителів, інші громадяни України є носіями далеко не єдиної російської мови. Під час туру вихідного дня по Західній Україні ви напевно чули і польську, і румунську, і болгарську, і гагаузьку, і угорську, і молдавську мови, а ще в нашій країні розмовляють на ідиш, татарською, не кажучи вже про різні діалекти і змішані мови.

Останнім часом інтерес до всього українського, і до мови зокрема, значно зріс. Російська агресія під брендом «захисту російського світу» призвела до зворотного ефекту: багато російськомовних громадяни України різного віку виявляють бажання вивчати мову країни, в якій вони живуть.

День студента

17 листопада студенти всього світу відзначають своє свято. Ця дата була започаткована ще у 1946 році під час Всесвітнього конгресу студентів, що відбувся в Празі, в пам'ять про розправу над чеськими студентами-патріотами.

Передісторія свята така. В жовтні 1939 року студенти та викладачі празьких навчальних закладів вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення Чехословаччини, окупованої на той час фашистами. Зібрання розігнали, в результаті сутичок був убитий студент-медик Ян Оплетал. На його похорони, що відбулися 15 листопада, прийшли сотні людей, десятки з яких були арештовані. А 17 листопада представники окупаційної влади заарештували понад тисячу студентів прямо у їхніх гуртожитках. Всі вони, крім дев'яти страчених у празькій в'язниці, потрапили в концтабір Заксенхаузен. Але Гітлер на цьому не заспокоївся, наказавши закрити всі вузи країни.

Відзначати День боротьби студентів за свободу і демократію на державному рівні Чехословаччина почала в 1990 році. В інших країнах 17 листопада вважається днем солідарності студентів усіх навчальних закладів.

В Україні теж офіційно відзначається цей день, починаючи з 1999 року. Але студенти святкували його набагато раніше. Правда, про криваву історію створення свята відомо небагатьом, воно більше асоціюється з веселим і безтурботним періодом в житті, відзначається гучним застіллям, піснями, походами в сауну в Луцьку та іншими корисними і не дуже заходами.

День студента

День Архангела Михаїла

Собор Архістратига Михаїла вірні православної церкви відзначають 21 листопада. Але шанують його не тільки християни, але також іудеї та мусульмани. Хто ж такий цей Михаїл? Відомий він за багатьма подіями Старого Завіту. Саме Архангел Михаїл скинув з неба сатану та інших падших ангелів; він у вигляді вогняного стовпа вів за собою ізраїльтян при їх виході з Єгипту; був надійним захистом Ізраїлю при усіх його лихах.

На Русі теж шанували Архістратига Михаїла, адже під час загрози для стародавніх міст на небі являлася Богородиця у супроводі Воїнства Небесного, очолюваного Михаїлом.

Як стверджується в Біблії, Архангел Михаїл охороняє людство і в наші дні до кінця світу, коли йому належить зійтися в останній битві з князем темряви і перемогти його.

День Архангела Михаїла

Ці свята не єдиний привід для розваг у Луцьку в листопаді. Ще буде достатньо приводів для зустрічей з друзями: Дні соціальних працівників, залізничників, скловиробників, майстрів народного мистецтва та працівників культури, робітників у сільському господарстві, представників радіо, телебачення та зв'язку. А ще в листопаді святкують Всесвітній день дитини та День Свободи.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика