1 вересня - День знань;
2 вересня - День нотаріату;
6 вересня - День підприємця (у 2015 році);
8 вересня - Міжнародний день грамотності;
8 вересня - Міжнародний день солідарності журналістів;
9 вересня - Міжнародний день краси;
10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам;
11 вересня - Усікновення голови Хрестителя Господнього Іоана;
12 вересня - День українського кіно (в 2015 році);
12 вересня - День фізкультури і спорту (в 2015 році);
13 вересня - День програміста (в 2015 році);
13 вересня - День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості (в 2015 році);
13 вересня - День танкістів (в 2015 році);
15 вересня - Міжнародний день демократії;
16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару;
16 вересня - День HR-менеджера (в 2015 році);
17 вересня - День рятівника;
19 вересня - День винахідника і раціоналізатора (в 2015 році);
19 вересня - День фармацевтичного працівника (в 2015 році);
20 вересня - День працівника лісу (в 2015 році);
20 вересня - День рекрутера;
21 вересня - День миру;
21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці;
21 вересня - Всесвітній день моря (в 2015 році);
21 вересня - Міжнародний день миру;
22 вересня - День партизанської слави;
24 вересня - Курбан-байрам ( 2015 році);
27 вересня - Воздвиження Хреста Господнього;
27 вересня - День машинобудівника (в 2015 році);
27 вересня - День туризму;
30 вересня - День усиновлення;
30 вересня - Міжнародний день перекладача;
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.
Вересень закономірно асоціюється з початком навчального року і продовженням робочого після літніх відпусток. Водночас перший осінній місяць по праву вважається оксамитовим сезоном, адже поїздка на море у вересні порадує нітрохи не менше, ніж у жаркому серпні. Але якщо ваша заслужена відпустка вже відбулася, не варто засмучуватися, адже і відпочинок в Луцьку подарує чимало приємних моментів.
День знань
1 вересня у всіх навчальних закладах розпочинається новий навчальний рік. Особливо знаменна ця дата для першокласників і першокурсників, перед якими відкриваються двері в незвіданий світ знань. Не менш важливий «перший дзвоник» для випускників, адже це їх останній рік у рідних пенатах.
День підприємця
У першу неділю місяця є привід підняти келихи у підприємців, як дрібних, так і тих, що цілком вписалися у великий бізнес. Багато українських міст відзначають свято різними урочистими заходами, виставками, врученням нагород та відзнак в органах влади, форумами і симпозіумами, концертами, що закінчують бенкетами і походами у сауну в Луцьку.
Кількість підприємців щороку зростає, не дивлячись на чимале число тих, хто з різних причин припинив ведення власної справи. В першу чергу, це пояснюється непростими умовами для ведення бізнесу в Україні. Перед кожними виборами влада обіцяє спростити цей процес, ліквідувати частину податків і навіть ввести податкові канікули для початківців, але поки все це лиш декларації. Разом з тим, у вас залишається маса тем для побажань своїм знайомим бізнесменам.
День грамотності
На перший погляд, свято це здається давно застарілим – у наш освічений вік говорити про безграмотність! Але статистика вражає: до 2015 року не зможуть навіть вдвічі скоротити рівень неписьменності серед дорослого населення цілих 72 держави з 101. У кожній п'ятій країні Конституція не гарантує одержання безкоштовної початкової освіти в школі. Дана проблема найбільш актуальна для африканського регіону. Але й у цілком благополучних країнах досить неписьменних жителів. В першу чергу, це представники так званого «соціального дна» і громадяни ромської національності.
День українського кіно
Святкується в другу суботу вересня з 1996 року. На сьогоднішній день в Україні працює п'ять державних кіностудій і 46 приватних.
Ще недавно відвідуваність кінотеатрів залишала бажати кращого, досягнувши піку падіння в 2000 році. Але потім почалося помітне пожвавлення, особливо у великих містах. Чимала заслуга в цьому у появі якісних фільмів, правда, в основному зарубіжного виробництва, а також у впровадженні нових технологій, таких як 3D і 5D, що викликають інтерес у глядачів.
Що стосується національного кіно, то похвалитися своїми творіннями можуть режисери: Юрій Іллєнко, Олесь Янчук, Степан Коваль, Олесь Санін, Тарас Томенко, Ігор Стрембіцький, Любомир Кобильчук, Алан Бадоєв та інші. Творіння деяких з названих кінематографістів висувалися і перемагали на престижних кінопреміях міжнародного масштабу.
Усікновення голови Хрестителя Господнього Іоанна
Ув'язнений в темницю правителем Галілеї Іродом Антипою святий Іоанн Хреститель, тим не менш, залишався при його дворі дуже впливовою особою. Ірод часто розмовляв з пророком і слухався його порад.
Під час пишного святкування свого дня народження Ірод був настільки вражений танцями своєї племінниці, що пообіцяв виконати будь-яке її прохання. Дівчина, за порадою матері – коханки правителя Іродіади, яка ненавиділа Іоанна, зажадала голову святого на тарілці. Ірод дуже засмутився, але не міг не виконати клятви, даної принародно. Іродіада закопала голову Предтечі в нечистому місці, але благочестива служниця палацу перепоховала її на горі Оливній, а тіло святого його учні поховали в Севастії. Вони ж і розпочали відзначати день мученицької кончини Іоанна Хрестителя.
У наші дні свято відзначається 11 вересня. Церквою також встановлено суворий піст, а віруючі уникають різати круглі предмети, що символізують голову. До речі, з цієї причини це єдиний день у році, коли заборонено варити борщ. Однак фанати цієї страви можуть спробувати справжній український борщ в будь-який інший день під час туру вихідного дня на Західну Україну.
21 вересня віруючі відзначають Різдво Пресвятої Богородиці, а 27-го - Воздвиження Хреста Господнього.
Крім того, у вересні відзначаються Дні краси, фізкультури і спорту, демократії, охорони озонового шару, миру, партизанської слави, моря, туризму, усиновлення та Всесвітній день бібліотек. Професіонали своєї справи відсвяткують Дні нотаріуса, програміста, HR-менеджера, фармацевта, рекрутера, працівника лісу, машинобудівника, перекладача, танкісти і рятувальника.