Головна

Статті

Романтика походів

Де ще можна так поєднати спорт і відпочинок, як не в походах. До того ж це непогана можливість розширити свій кругозір, набратися нових знань, випробувати дух і тіло.

Походи доступні кожній здоровій людині, навіть дітям. Це їх безсумнівний плюс. Та й вартість цього виду туризму значно поступається всім іншим. Основні витрати припадають на оснащення і набір продуктів. Не надто дорого доведеться заплатити і за професійний супровід, якщо в цьому є необхідність. Можна прокласти власний маршрут або скористатися організованими турами вихідного дня на Західній Україні. Розглянемо, якими бувають походи і в чому їх особливість.

Пішохідний туризм

Найбільш популярний вид туризму, неабиякою мірою завдяки його доступності. Піші походи проводяться на рівнинній та гірській місцевості, мають різні категорії складності, відповідно відрізняються й екіпіровкою. Цілі походів можуть бути різноманітними. У першу чергу, це, звичайно ж, спорт. Крім проходження обраного маршруту, учасники тренують витривалість свого організму, вчаться дисципліні, наполегливості, швидкому прийняттю правильних рішень, ініціативності. Тут дуже цінується сила волі і взаємовиручка.

Піший похід

Такі походи мають медичні протипоказання, оскільки супроводжуються великими фізичними навантаженнями. Ця ж обставина вимагає певних навичок і попередніх тренувань.

Зовсім інакше йдуть справи з екскурсійними пішими турами. Маршрути тут порівняно недовгі, хоча можуть тривати й кілька днів. Часті привали, багато проміжних точок, де, власне, і проводиться культурно-пізнавальна програма, не дозволяють мандрівникам перевтомитися.

Тематика подібних походів різноманітна: знайомство з флорою і фауною заповідних місць, дослідження партизанських стежок і ділянок військових дій, історичні, по святих місцях, вздовж річок та інші. Такі тури  можна замовити в комплексі розваг та відпочинку 101 кілометр або будь-якому туристичному центрі. Піший похід, крім екскурсійної частини, включає і всі інші специфічні атрибути, які так цінуються у любителів дикого відпочинку: ночівля в наметах, їжа на вогнищі, пісні під гітару, риболовля і т.п.

Велосипедні тури

Велотури вважаються порівняно новим видом активного відпочинку в нашій країні. Їх головна відмінність від піших у подоланні великих дистанцій за менший відрізок часу. Одноденна поїздка дозволяє побачити набагато більше, а втома не йде ні в яке порівняння з пішим переходом.

Відрізняються велосипедні походи і рівнем складності, і рельєфом місцевості, і тією ж тематикою. Якщо хтось думає, що в горах на велосипедах нічого робити, то він глибоко помиляється. Особливо багато маршрутів прокладено в Карпатах, де сповна можна насолодитися гірськими пейзажами, відвідати «печерні міста», викупатися в прохолодних водоспадах і швидких річках. Немало веломаршрутів і в Криму. Тут же можна подорожувати морським узбережжям, відвідати каменоломні, стародавні вулкани, храми та фортеці. Незабутнє враження залишається від поїздки по дикому степу.

Лижний туризм

Такі тури сподобаються любителям зимової романтики. Засніжені схили гір, довгі спуски, екстрим, білосніжний ліс, легкий морозець дарують незрівнянні відчуття. Естетичний і оздоровчий вплив лижного спорту на людину чи не найбільший серед інших видів.

Однак він має і зворотну сторону. Нерідко з важким рюкзаком доводиться пробиратися по глибокому снігу, шукати притулку від завірюхи, мерзнути в зледенілих наметах, харчуватися сухими пайками, тільки мріючи про сауну 101 кілометру. Але ніякі докази не зупинять фанатів. Що це – брак відчуттів, авантюризм, гонитва за розрядами і славою? Навряд. Це можливість зайнятися улюбленою справою в будь-яку пору року, побачити світ з його найбільш суворого боку, випробувати себе і навіть знайти якусь внутрішню істину. Пояснити непосвяченим любов до лижних походів досить складно, напевно, це одна з тих таємниць, які треба спробувати, дізнатися, розгадати самостійно.

Лижні походи

Тривалі переходи не кожному по плечу, до них потрібно довго і наполегливо готуватися. І це не порожні слова – будь-яка проблема може обернутися загрозою для здоров`я і життя кожного учасника з групи. Але професіонали-сміливці не знають кордонів – вони прокладають маршрути до Північного полюса, їх не зупиняють полярні ночі, безлюдна тундра і дика тайга.

Якщо ви ще не готові до таких звершень, краще обмежиться одноденними походами по маршрутах, що проходять поблизу від населених пунктів та автомобільних трас. Поєднати корисне з приємним можна в горах. Програма такого туру включає катання на лижах, сходження, затяжні спуски, прогулянки по заповідних місцях плюс відпочинок і розваги під час зимових свят.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика