У кожній людині живе тяга до гострих відчуттів. Комусь достатньо проїхатися на американських гірках, іншим замість басейну в Луцьку подавай річку з крокодилами. Деяких туристів приваблюють місця катастроф і колишніх трагедій. Що криється за цим – брак адреналіну, схильність до ризику або пошук незвичайних видовищ? Туристичний бізнес вирішив не розбиратися в деталях, залишивши їх більш компетентним у цьому питанні фахівцям, а використовувати нові віяння для створення незвичайних маршрутів.
Стихійні лиха і сили природи
Людина навчилася керувати погодою, використовувати природні явища для своїх потреб, але іноді планета ставить нас на місце, показуючи, хто насправді тут господар. Урагани, смерчі, цунамі, грози, піщані бурі, вулкани мають величезну руйнівну силу, непідвладну поки ні геніальному розуму, ні новітнім технологіям нашої цивілізації.
Ця неконтрольована міць вражає, дивує, захоплює, викликає трепет, перетворює нас на первісних людей, що поклонялися і обожнювали сили природи. Але наближатися до таких місць вкрай небезпечно, адже ніхто вже не дасть гарантії, що, задовольнивши свою цікавість, турист може благополучно повернутися додому. Тим не менше, число бажаючих вирушити в подібну подорож лише зростає, і чим більше труднощів на шляху до бажаної мети, тим вона цікавіша і привабливіша.
- Наприклад, лише одиницям пощастило побувати у Кроноцькому заповіднику на Камчатці. Потрапити туди дуже непросто: далеко не кожен може отримати дозвіл на екскурсію, а єдиний транспорт – це військовий вертоліт Мі-8, тобто випадкових відвідувачів в заповіднику не буває.
Що ж особливого у цьому таємничому місці? Понад мільйон гектарів землі, зайнятої гарячими джерелами, гейзерами, сірчаними озерами, вулканами, кальдерами, різнокольоровими схилами упереміш з тундрою, густими лісами і річковими долинами. Цей суворий світ облюбували тварини: найбільша популяція в Росії бурих ведмедів, тюлені сивучі, росомахи, рисі, північні олені, гірські барани, орли, кречети і багато інших видів.
Якщо ви відвідували заповідники в ході турів вихідного дня на Західній Україні, то можете здивуватися, чому тут не раді туристам. Справа в тому, що за зовнішнім спокоєм ховаються руйнівні сили: вкритий вулканами Кроноцький заповідник розташований на стику тектонічних плит, що час від часу призводить до катастрофічних наслідків для навколишнього світу.
- Бажаючі побачити піщану бурю вирушають в пустелі Азії, Північної Африки, нерідкі вони і на території деяких штатів США. І хоч місцеві жителі стверджують, що явище це безпечне, якщо знати, як себе вести, на новачків воно справляє незабутнє враження.
Спочатку настає така тиша, що здається, ніби світ помер. І раптом на горизонті показується хмаринка, на очах перетворюючись на темну масу неймовірних розмірів. Вона рухається вперед, немов пожираючи все навколо, посилюючи відчуття настання кінця світу. Трохи помилувавшись цією страшною картиною, потрібно негайно бігти в надійне укриття.
- Мисливці за торнадо їдуть до Сполучених Штатів. Щоб зрозуміти силу цих вихрових потоків, досить побачити місця, де вони пронеслися. Але, звичайно, спостерігати за самими смерчами набагато цікавіше. Іноді вони вирують поодинці, іноді групами, а часто перетворюються на справжніх монстрів, які з легкістю піднімають багатотонні механізми і відривають від землі цілі будинки.
Природа приготувала чимало вражаючих сюрпризів для справжніх поціновувачів – руйнівні землетруси, лавини і сілі, сліпучі блискавки, виверження вулканів, величезні цунамі. Шкода тільки, що спостерігачами цих явищ найчастіше стають не туристи, які шукають незвичних видовищ, а непідготовлене населення. Мандрівникам же пропонують поїздку зруйнованими містами і країнами, щоб продемонструвати, як легко стихія може розправитися з людством.
Якщо подібні картини приваблюють вас лише на екрані телевізора, а дозвілля ви звикли проводити в більш комфортній обстановці, то завітайте у 101 кілометр в Луцьку де ціни і розваги викликають лише приємні враження.