Одним з найпопулярніших видів екологічного туризму є кінні подорожі. Поїздки на конях дозволяють віддалитися від перенасичених викидами транспортних шляхів, насолоджуючись первозданною природою у лісі, вздовж річок і озер, в степу і навіть у горах. Крім того, спілкування з цими благородними тваринами надзвичайно позитивно впливає на психіку і має визнаний медициною терапевтичний ефект. Не дивно, що такі прогулянки включені в тури вихідного дня на Західній Україні або існують як окремий вид туризму.
Маршрути для кінних походів
Сьогодні туристам пропонують кілька видів кінних походів, від яких залежить і вибір маршруту:
- кінно-верхові – наїзники разом з притороченими до сідел речами рухаються по маршруту верхи;
- кінно-верхові з супроводом – провіант і спорядження туристів перевозять на автомобілі або на в`ючних конях;
- подорожі в упряжках – проходять без використання верхових коней. У цьому маршруті туристи, а також їх спорядження і продукти, перевозяться в екіпажах, возах, санях і т.п.
У часовому діапазоні кінні тури різняться від коротких прогулянок до походів, що займають кілька днів.
У першому випадку вершники можуть відчути всі специфічні принади та особливості, включаючи скачки галопом, їзду по нерівній місцевості і подолання бар`єрів або природних перешкод, що сприяє удосконаленню навичок верхової їзди. При цьому радіус руху обмежений. Такі поїздки пропонуються кінними базами або закладами, типу комплексу розваг та відпочинку 101 кілометр, як варіант для цікавого та активного дозвілля.
Тривалі походи передбачають спокійний і розмірений стиль їзди, але дозволяють побачити багато гарних і неповторних місць. На туристів покладається обов`язок самостійно обслуговувати і себе, і коня. Зупинки на нічліг точно не регламентовані – намети розбиваються на тому місці, де мандрівників застала ніч. У такі тури новачків не беруть, оскільки вони вимагають як хорошої теоретичної підготовки, так і практичних навичок.
В цілому ж вважається, що кінний туризм доступний усім. Навіть юні мандрівники можуть брати участь у поїздках – на поні. Всі бажаючі проходять попереднє навчання за спеціальними програмами, що включають навички їзди, уроки по догляду за конем, вчаться сідлати і запрягати його. Звичайно, ви будете себе почувати впевненіше і зможете розраховувати на більш складний і цікавий маршрут після спеціального навчання на іподромі.
В Україні багато кінних турів проходять по національних парках, заповідних місцях, в горах, вздовж річок або морського узбережжя, лісовими стежками, дозволяючи вдосталь насолодитися красивою природою, зробити зупинку для риболовлі та купання, збору грибів та ягід, відвідування визначних і пам`ятних місць.
Користь для здоров`я
Верхова їзда, як стверджують фахівці, корисна і в якості профілактики, і як частина лікування багатьох захворювань. Наприклад, регулярні заняття їздою дозволяють скинути зайву вагу, налагодити обмін речовин, активізувати кровообіг не гірше, ніж сауна в Луцьку. Крім того, поліпшується м`язовий тонус, виробляється гарна постава, тренується вестибулярний апарат.
Особливо позитивно кінь впливає на психічний стан людини. Кінні прогулянки позбавляють від почуття тривоги, стресу, підвищують самооцінку. Ця тварина, як і собака, вважається однією з найрозумніших, вона здатна розпізнавати душевний стан наїзника, ділячись своєю позитивною енергією. Відомо достатньо випадків зцілень при нервових розладах і фізичних недугах після безпосереднього контакту і їзди на конях.
Коротше кажучи, якщо ви ведете сидячий спосіб життя, не відвідуєте тренувань, рідко гуляєте на свіжому повітрі, втомилися від похмурих думок, – вам саме час ближче познайомитися з цими чудовими тваринами.