Подорожі – один з кращих способів вирватися з буденності, пізнати щось нове, спробувати незвичайне, побачити неймовірне. Для одних вражень вистачить і від першої поїздки до розпіарених пірамід Гізи серед пустелі площею в тисячі тенісних кортів у місті Луцьк. Інші прагнуть вивчити барвисті підводні глибини. А «гурмани» воліють потрапити в такі місця, пам`ять про які залишиться до кінця життя.
Сьогодні поговоримо не про величні творіння людини, а про шедеври, створені самою природою. Багато з них залишаються невідомими більшості, зокрема, з причин важкодоступності і суворих кліматичних умов, тому потрапити в такі місця досить складно. На щастя, ми можемо здійснити віртуальний вояж по будь-якому куточку планети. На черзі – світ холоду і казкової краси.
Ісландія, Скафтафель
У цьому національному парку, що займає майже 5 тисяч квадратних кілометрів, можна своїми очима побачити «живий» льодовик. Величезна крижана маса спускається в долину, прорізаючи скелясту породу, формуючи улоговинні озера і напівпрозорі блакитні тунелі. В оточенні гофрованих базальтових колон гримить водоспад Свартіфосс. За лагуною Йокульсарлон, що стала пристанню для величезних айсбергів, височіє діючий вулкан Грімсвотн. І, тим не менш, цей суворий світ приховує в своїх глибинах справжній зелений оазис. Більша частина парку надійно захищена від стихії лежачими навколо льодами. Тут тепло і затишно, напевно, тому колись саме сюди приходили вікінги, щоб радитись про наступні завоювання.
Гренландія, Крижаний каньйон
До недавнього часу цей острів був практично повністю покритий льодовиком. Мабуть, природі стало нудно, і вона вирішила прикрасити цей «білий аркуш» синіми розводами. Причому так вдало, що перетворила Гренландію в одне з найкрасивіших місць на Землі. Тала вода прорізала в товстих льодах різноманітні каньйони, які сягають декількох десятків метрів глибини. Тільки уявіть, як блискучу білизну розсікають хитромудрими візерунками блакитні ріки. Це видовище, поряд з можливістю побачити місцевих мешканців – полярних вовків, білих ведмедів, північних оленів, песців, моржів, тюленів і навіть гренландського кита, приваблює тисячі туристів.
Ідеально чиста, як у басейні Луцька, вода навряд чи викликає в когось бажання скупатися, але Гренландія приготувала мандрівникам інші розваги. Тут можна покататися в собачих упряжках, на каяках і вітрильниках, здійснити гірське сходження, помилуватися фіордами і айсбергами й від душі порибалити.
Швейцарія, Горнер
Цей льодовик, довжиною 14 кілометрів, є другим за розмірами в Альпах. Він весь поцяткований красивими, але дуже небезпечними печерами. Блискучі й гладкі, немов скло, неймовірно блакитні їх стіни здаються неприступними. Але саме ця властивість приваблює відчайдушних сміливців. Цікаво, що за рік Горнер зміщується на метрів 15, у зв`язку з чим печери також змінюють свої форми і розташування. Тому брати з собою карту немає сенсу – щораз доводиться відкривати цю красу заново.
Антарктика
Якщо вже мова йде про лід, не можна не згадати країну вічного холоду Антарктиду. Тут можна побачити величезну кількість льодовиків – від невеликих, близько 3 км завдовжки, до таких, що простяглися на три сотні кілометрів. Нічого дивного, адже материк покриває 90 відсотків всього льоду, який є на Землі. Судячи із зростаючого числа туристів (до 45 тисяч в сезон), це місце має якусь особливу привабливість. І це незважаючи на мінус 30 градусів в найтепліші місяці і ураганні вітри.
Якщо ж ви не з тих, хто готовий годинами милуватися засніженими краєвидами, розтираючи обморожені вуха, краще оберіть собі більш комфортні розваги, завітавши до 101 км в Луцьку.