Наше уявлення про національну кухню різних країн часто обмежується якимись шаблонами. Наприклад, прийнято вважати, що британці і дня не проживуть без вівсянки, а італійці їдять тільки піцу і пасту. Втім, і зарубіжні туристи, вибираючи готель у Луцку, цікавляться, чи не доведеться їм снідати бутербродом із салом. Але ж ми знаємо щонайменше сотню страв української кухні, які сподобаються найвимогливішому гурману.
Давайте спробуємо заглянути в каструлі і сковорідки європейців, щоб напевно знати, що варто замовляти в їх ресторанах.
Великобританія
Консервативні англійці дбайливо слідують віковим традиціям, зберігши рецептуру своїх страв практично в незмінному вигляді. Особлива увага приділяється сніданку. Після пориджа або кукурудзяних пластівців з молоком черга за соком з фруктів, яєчнею з беконом, хлібом із варенням. Не відмовляться остров`яни і від порції копченої риби, сосисок або шматка м`яса. Іншими словами, після ситного сніданку в Англії їсти захочеться не скоро.
Серед досить простої їжі, яку для поліпшення смаку рясно присмачують різними соусами, є і справжні шедеври.
Варто спробувати: ростбіф, ягня під соусом, яйця по-шотландськи, рибні страви, карамельний пудинг.
Франція
Ось де справжнє свято для шлунка, неспроста французьких кулінарів порівнюють з поетами. Якщо на відміну від британців французи снідають наспіх випивши кави з круасаном, то для обіднього столу вибір страв просто величезний. Причому більшість з них готується з додаванням білого або червоного вина.
Варто спробувати: цибулевий суп, фуа-гра, жаб`ячі лапки, равлики по-бургундськи, качине конфі, салат «Нісуаз», сири, млинці, клафуті, круасани.
Фінляндія
Про те, що їдять фіни, ми знаємо дуже мало. Більш-менш кухня схожа у всіх Скандинавських країнах, та за їх межі виходить досить рідко. Суворий клімат не надто сприяє хорошим врожаям, але зате рибні промисли з надлишком заповнюють це пробіл.
Серед найпопулярніших страв у Фінляндії – картопля, буряк, риба, дичина, гриби і ягоди. А на честь раків, яких так, як у цій країні, не готують більше ніде в світі, влаштовуються цілі національні свята. Цікаво, що зовсім недавно крім солі і перцю фіни не використали ніяких спецій, навіть цибулі. У домашній кухні і сьогодні дотримуються цієї традиції, додаючи в літню пору тільки зелень – кріп і петрушку.
Варто спробувати: лососевий суп, юшку по-фінськи, паштет з рибою калакукко, райдужну форель у власному соку, салат з оселедця, раків, м`ясо по-карельські, страви з лося, оленя, полярного зайця і куріпки.
Німеччина
Німці люблять поїсти ситно і ґрунтовно. Після французької вишуканості здається, що їжа тут занадто важка і жирна. Але зате – яка смачна! Щось подібне можна побачити на столах під час весілля у місті Луцьк, коли хочеться спробувати усе, настільки апетитні і смачні подаються страви.
Вранці порядний бюргер обов`язково поснідає свіжої булочкою, начиненою зеленню, ковбасою, сиром і помідором. Але основний прийом їжі припадає на післяробочий час – 5-6 годин вечора. Тут їдять багато м`ясних і ковбасних виробів, обожнюють кислу капусту та овочі, головний з яких – картопля.
Варто спробувати: баварські сосиски та інші всілякі ковбаски, свинячу рульку «Айсбайн», «Хекпетер» – заправлений сирий фарш, солоні кренделі «Братц».
Австрія
Віденська кухня відрізняється демократизмом і доступною ціною. Однакові страви стоять на столах і в аристократів, і у простих робітників. Причому називають вони їх досить банально, і часто за такою звичайною назвою ховаються незрівнянні за смаком ласощі.
Австрійці люблять супи, лівер, приправи, борошняні солодкі страви.
Варто спробувати: віденський огузок, цвітну капусту в тісті на вині, картопляний гуляш, імператорський омлет, зальцбурзький пудинг, штрудель з яблуками, млинчики, кнедлі.
Між іншим, покуштувати щось особливе з європейської кухні можна і на Україні. Багато ресторанів пропонують меню, властиве певній країні: Італії, Чехії, Німеччині та ін. Але якщо у вашої компанії різні смаки, відразу вирушайте в 101 кілометр комплекс розваг та відпочинку: кухарі тут вміють готувати усе! Влаштуйте собі інтернаціональний бенкет на одному столі, не витрачаючись на візи і переїзди.