З початком літніх канікул батьки замислюються про організацію дозвілля для своєї дитини. Попереду все літо, і хочеться, щоб відпочинок приніс їй тільки позитивні враження.
Для мешканців «міських джунглів» все доволі ясно – немає нічого кращого, ніж свіжого повітря і сільська екзотика. На жаль, не у всіх є така можливість. До того ж рано чи пізно дітям набридне одноманітність, захочеться більш яскравих емоцій. Альтернативою може стати путівка в табір відпочинку, де можна і з ровесниками познайомитися, і дізнатися багато цікавого, і відкрити в собі нові таланти.
101 кілометр допоможе вам розібратися в існуючих сьогодні видах дитячого відпочинку. А який з них краще підійде для вашого чада, вирішуйте самі.
«Піонерські» табори
Більшість з таких закладів розташовані в мальовничих куточках природи – на морі, в горах, біля озера, в лісі. Програма розваг тут розписана на цілу зміну, так що нудьгувати не доведеться: різні конкурси, змагання, гуртки за інтересами, ігри, дискотеки і обов`язкове багаття на закриття.
Ціна такої путівки варіюється від 3 до 7 тисяч гривень. Значно дешевше обійдеться пільгова путівка, що виділяється профспілкою, але це – як пощастить.
Туристичні
Центри туризму організовують табори краєзнавчого, туристичного та екологічного напрямків. Напевно потрапити в них можуть діти, які займаються у відповідних гуртках, однак і для всіх інших доступ відкритий, якщо є місця. Подібні табори можуть бути і при школі або будинку творчості. Такі табори фінансуються з державного бюджету, тобто для вас вони будуть безкоштовними. Туристичні клуби також пропонують подібні поїздки, у цьому випадку путівка може коштувати до 3-4 тисяч грн.
Дітей навчать орієнтуватися на місцевості, розбивати намет, розводити багаття, користуватися картою і компасом, надавати першу допомогу, рибалити і готувати їжу, збирати гриби і ягоди. До того ж похідне життя привчить до самодисципліни і взаємовиручки.
Спортивні
Діти, які відвідують спортивні секції, можуть розраховувати на спортивні табори. Брати когось зі сторони тренери не дуже люблять. Це зрозуміло: якщо дитина відвідує басейн у Луцьку, то можна бути впевненим, що з нею нічого не станеться і на відкритій водоймі. Та й фізичні навантаження більше під силу тренованим і спортивним школярам.
У такому таборі навчать пірнати, плавати на байдарці, їздити верхи на конях, лазити по горах. В якості інструкторів працюють досвідчені спортсмени, є рятувальники і медперсонал. Вартість туру від 1,5 до 5 тисяч гривень. Але отриманий досвід і маса вражень того варті. Після такого табору багато хто серйозно захоплюється спортом.
Освітні
Не розтринькати отриманих за навчальний рік знань і набратися нових можна в таборах освітнього типу. Вони можуть бути лінгвістичного ухилу, комп`ютерного, фінансового та інших. Діти навчатимуться за спеціальними поглибленим програмам, поєднуючи це з відпочинком: конкурсами, походами, іграми та іншими розвагами.
Хороші відгуки та результати показали заклади з повним зануренням у мовне середовище. Навіть персонал в таких таборах набирається з носіїв, припустимо, англійської. Дітям не залишиться іншого виходу, як запам`ятовувати нові слова і правильно будувати речення, щоб їх змогли зрозуміти вожаті. Після декількох тижнів, вартістю від 1,5 до 6,5 тисячі грн., дитина помітно збільшить свій словниковий запас.
Якщо вам цього здасться мало, то можна відправити школяра за кордон. Заплатити доведеться від 600 євро, але крім навичок розмовної мови програма включає різноманітні екскурсії по країні. До того ж сюди приїжджають діти з різних куточків світу, що обіцяє цікаві знайомства і пізнання в нових іноземних мов.
Як бачите, вибір досить широкий. Якщо ж розміри вашого гаманця не дозволяють забезпечити дитині місце в такому таборі, то варто задуматися про її дозвілля в рідному місті. Старайтесь частіше відвідувати вікові розважальні заклади, поїдьте у тур вихідного дня на Західній Україні, проводьте самостійно екскурсії незнайомими вулицями, організуйте похід чи поїздку на природу. Це принесе користь і задоволення не лише дитині, а й усій вашій сім’ї.