Головна

Статті

Кращі заповідники України

Прихід весни пробуджує до життя не тільки природу, але і нашу тягу до подорожей. Тепле сонце, квітучі дерева і луки, наповнене свіжими ароматами повітря – що може бути краще в цю пору року? Не дивно, що і ріст популярності турів вихідного дня на Західній Україні приходиться саме на весняний період. Сьогодні ми розкажемо про місця, де весна відчувається найбільш яскраво, даруючи цілющу силу і незабутні враження.

Горгани

Гірські хребти Карпат, чисті річки, багата флора і фауна – все це вмістилося на п`яти гектарах мальовничого заповідника. Назва його походить від слова «горган» – кам`яне осипище. Цей район став улюбленим місцем для диких туристичних маршрутів.

Найвища вершина Горган перевищує 1800 метрів. Це гора Сивуля. Але місцеві жителі застерігають скелелазів: високо в горах живуть духи Карпат – мавки, лісовики, перелесники й інша нечисть, так що поодинці і без досвіду краще туди не сунутися.

На території Горган багато чудових місць, в тому числі Манявський водоспад і красиве озеро Синевир. Тут же розташований популярний гірськолижний курорт Буковель.

Долина нарцисів

Біля Хуста в урочищі Кіреші розкинулося справжнє квітуче море. Стількох нарцисів, що ростуть в природних умовах, більше немає ніде в світі. Побачити це червонокнижне диво можна виключно в травні – у період цвітіння.

Вражаюче море нарцисів

Величезний масив білосніжних квітів наповнений незрівнянним ароматом. Тисячі туристів приїжджають сюди, щоб насолодитися незабутнім видовищем. Варто пам`ятати, що рвати нарциси заборонено, а для пересування прокладені спеціальні екологічні стежки.

Медобори

Назва цього природного парку в Тернопільській області тісно пов`язана з місцевими медоносами, які наповнюють повітря дійсно медовим ароматом. Тут можна зустріти оленів, лосів, козуль, диких кабанів, борсуків і лисиць. Багато видів рослин занесені до Червоної книги.

Через скелясті гори прокладені наукові та пізнавальні маршрути. Туристів зацікавить комплекс печер, найвідоміша з яких, «Перлина», вражає красою і формами різних сталактитів і сталагмітів. Також незабутні враження залишають язичницькі городища, мінеральні джерела і дивовижні незамерзаючі карстові озера.

Шацький парк

Про Шацький національний природний парк вже писав сайт 101 кілометра в Луцьку. Це територія, покрита лісами, луками, болотами та озерами. Більше тридцяти видів рослин і стільки ж тварин можна зустріти тільки тут, що викликає живий інтерес у натуралістів. Звичайних мандрівників більше приваблює озерний комплекс, зокрема найбільше озеро України – Світязь.

Асканія-Нова

Нескінченний степ на Херсонщині покритий різнобарвним квітковим килимом з тюльпанів та ірисів. Цей унікальний заповідник став домівкою для стад антилоп, бізонів, буйволів, лам і зебр, зграй птахів і різної дрібної звірини.

Для відвідувачів тут відкрито ботанічний сад з озерами і ставками. А в зоопарку можна побачити близько тисячі видів тварин зі всього світу.

Прогулянки по Асканії-Новій можна здійснювати пішки, на мікроавтобусі і навіть на кінному екіпажі.

Кам`яна могила

Цей заповідник у Запорізькій області порівнюють з енергетичними місцями Тибету і Непалу. Посеред степу на півсотні метрів височіють скелі, утворені вулканом два мільярди років тому. Оточують заповідник два ряди скіфських курганів. Безліч гротів вкриті нерозгаданими досі символами і наскальними малюнками – це місце давніх культів і обрядів.

Кам`яна могила

Вхід на територію Кам`яної могили вільний, проте не варто захоплюватися дослідженням різних порожнеч і ходів між камінням – частина з них і сьогодні приховують свої таємниці.

Заповідні місця особливо прекрасні навесні, коли природа демонструє всілякі барви, а сонце ще не втомлює спекою. У зимовий час екскурсії не проводяться, так що цей період присвятіть походам у бані Луцька. А з першим теплом беріть у руки фотоапарат і продовжуйте досліджувати українські простори.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика