Головна

Статті

Храми, які викликають трепет

Історія християнства налічує чимало величних і трагічних сторінок. Давно закінчився період гонінь, страшний час інквізиції і хрестових походів, революційних потрясінь, коли зневажалась сама віра. У спадщину нам дісталися величні храми, що стали свідками цих подій.

На сайті 101 кілометра в Луцьку ми розповімо про знамениті собори, які по праву заслуговують уваги туристів.

Єрусалимський храм Воскресіння Христового

Саме так звучить справжня назва Храму Гробу Господнього в Єрусалимі. Побудований він на горі Голгофі – місці, де був розіп`ятий і воскрес Спаситель, в 335 році нашої ери. За переказами, мати імператора Костянтина Олена знайшла на цьому місці труну Господню і три хрести, на одному з яких і був розп`ятий Ісус Христос. Щоб визначити справжній, вона торкалася хрестами до похоронної процесії, що проходила поруч, і один з них оживив небіжчика.

Храм Гробу Господнього в Єрусалимі

Вестмінстерське абатство

Будівництво церкви Св. Петра тривало половину тисячоліття і закінчилося в 1745 році. Тут проходила коронація багатьох монархів Англії, тут же покояться їх останки. Сьогодні відвідати це величне місце може кожен охочий – у церкві постійно проводяться служби та літургії.

Собор Паризької Богоматері

Оспіваний Віктором Гюго собор – справжній духовний центр столиці Франції. Він сильно постраждав в роки революції, багато цінностей були розграбовані. У нас також був схожий період історії, коли войовничі атеїсти-варвари руйнували та перетворювали на склади або бані Луцька древні храми. Але це вже в минулому. Нотр-Дам під охороною знаменитих горгулій став символом міста, а його архітектура досі залишається загадкою для дослідників. Існувала думка, що в ній зашифрована таємниця філософського каменю.

Собор Святого Петра

Грандіозна споруда у Ватикані побудована п`ятсот років тому на місці цирку, в якому за часів імператора Нерона багато християн прийняли мученицьку смерть. Тут же був розп`ятий і вірний послідовник Христа – апостол Петро. Після прийняття Римом християнства на місці страти побудована базиліка Св. Петра, і тільки в 1452 за указом папи Миколи V почалося будівництво собору.

Над його створенням, яке тривало більше ста років, трудилося багато прославлених майстрів: Мікеланджело, Барманте, Мадерно. Трохи пізніше перед собором з`явилася площа, що вміщає тисячі віруючих.

Кельнський собор

Суворі шпилі собору Святих Петра і Марії неможливо забути, хоча б раз їх побачивши. Цей готичний храм – один з найбільших у Європі. Його зведення почалося в 1248 році, але через триста років було зупинено. Знадобилося ще стільки ж часу, щоб будівництво відновили, і нарешті в 1880 році собор був повністю завершений. Цікаво, що, незважаючи на кілька поколінь будівельників, які жили при різних культурних віяннях, вони не відступили від початкового плану, зберігши готичний стиль Кельнського собору.

Крім незрівнянної архітектури вражають і дзвони храму – 24-тонний світовий рекордсмен «Петер» і 11-тонна «Претіоза» з ідеальною чистотою звучання.

Кельнський собор Св. Петра і Марії

Ісаакіївський собор

У місті на Неві стоїть одна з найкрасивіших купольних споруд планети. Головний її купол має діаметр 25 метрів. Він, як і куполи п`яти дзвіниць, покритий червонним золотом. Раніше тут проходили служби, які могли вмістити 12 тисяч прихожан. З 1937 року собор змінив призначення, ставши художньо-історичним музеєм. Захоплюючий вид на Санкт-Петербург відкривається з 100-метрової колонади, розташованої над основним куполом.

У нашій країні теж чимало святих місць, які збирають тисячі паломників. Їх відвідування обов`язково входить в тури вихідного дня на Західній Україні: Зимненський монастир, Почаївська лавра та багато інших, які століттями охороняють віру і духовність українського народу.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика