Головна

Статті

Екскурсії Україною: Луцьк

Кожне місто на Україні по-своєму привабливе і цікаве для туристів. Особливим шармом, природою, древньою історією і сучасною інфраструктурою вирізняється Луцьк.

Це порівняно невеликий обласний центр Волині, з населенням трохи більше 200 тисяч жителів. Спокійний, красивий, затишний – він упевнено завойовує симпатії і серця гостей. А різноманітні розваги і неофіційне звання найфестивальнішого міста України перетворюють відпочинок в Луцьку в яскраву, святкову подію.

Короткий історичний екскурс

Вперше літописи згадують Лучеськ в 1085 році, коли він був вже укріпленим і сильним містом. Довгий час він входив у володіння Володимир-Волинського князівства, але в 1150 році при Ярославі Ізяславичу став центром Луцького князівства. Перевагу над Володимиром місто отримало в 14 столітті, коли було у володінні князя Любарта Гедеміновича.

За ці століття його стіни витримали не одну облогу, розвивалася торгівля і ремісництво, в місті почали селитися представники інших національностей, створюючи цілі квартали.

Луцький замок

У 1429 році тут відбувся знаменитий з`їзд монархів. Поговорити про примирення і боротьбу зі спільним ворогом – турками приїхали польський король Ягайло, Великий князь Литовський Вітовт, угорський і римський король Сигізмунд, великий князь московський Василь II, король Данії, представник Папи Римського, гросмейстер прусський, воєвода волоський, хан перекопський і посол від Візантії.

У 1432 році Луцьк отримав магдебурзьке право, ставши важливим політичним, економічним і культурним центром. Після смерті останнього удільного князя Свидригайла в 1452 році Луцьк ще сто років був одним з кращих міст цього краю, але потім почався його занепад. Якщо в кінці 1560-х в ньому проживало 226 дворян і панів, то вже в 1795 році, коли місто було приєднано до Російської імперії, в ньому нарахували лише півсотні будинків міщан, в решті жили євреї і караїми.

У роки війни з Наполеоном в Луцьку розміщувався штаб російського командування під начальством П. І. Багратіона. А в період першої світової війни, в 1915 році, тут відбувся відомий Брусиловський прорив.

З 1917 по 1920 рр., під час громадянської війни, над містом не раз мінялися прапори ворогуючих армій. Єдиний рік, коли він належав Україні – з 1918 по 1919. З 1921 року знову відходить до Польщі, поки через 18 років не увійшов до складу СРСР. За ці роки Луцьк оговтується від воєнних потрясінь, будується багато нових будівель, що збереглися і в наші дні, відкриваються відділення банків, магазини, школи та гімназії, лікарні, кінотеатри і театр, стадіон, аеродром, музей. Прокладена залізнична гілка до Львова, налагоджено пасажирське судноплавство до Пінська і Колок, регулярно ходять міжміські автобуси. За десять років населення збільшилося на 10 тисяч – до 40 тис. жителів.

З 1939 року – у складі Української РСР. Потім роки війни, окупації і знову відновлення. Відкриваються нові заводи, навчальні заклади, інститути, зростає населення. І, нарешті, в 1991 році Луцьк стає частиною незалежної України.

Що подивитися

Плануючи самостійну екскурсію, спочатку осядьте в якому-небудь готелі Луцька, оскільки одного дня для знайомства з містом вам точно не вистачить. Облаштувавшись, обов`язково відвідайте:

  • замок Любарта;
  • Старе місто і його підземелля;
  • музей Волинської ікони, Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, Волинський краєзнавчий музей, музей Лесі Українки, музей дзвонів, музей книги, Художній музей, музей-скансен у селі Рокині;
  • Петропавлівський кафедральний собор (1639 р.), Святотроїцький кафедральний собор (1755 р.), Покровську церкву (13-15 ст.), Хрестовоздвиженську церкву (1619 р.), Монастир домініканців (1390 р.), Єзуїтський монастир (16-17 в.), Монастир бригідок (1624 р.), Синагогу (14-15 ст.);
  • будинок з химерами – будинок скульптора Миколи Голованя з сотнями різних скульптур.
Будинок з химерами в Луцьку


Луцьк фестивальний

Дійсно, фестивалів у Луцьку проводиться багато і різних: «Ніч у Луцькому замку», «Поліське літо з фольклором», «Бандерштат», «З любов`ю до... сала», міжнародний джаз-фольк фестиваль «Музичні діалоги», джазові «Art Jazz Cooperation» і «JAZZ BEZ», фестиваль мистецтва «Солом`яна птаха», фестиваль вертепів «З Різдвом Христовим», етно-фестиваль «Різдво у Луцьку», «Різдвяні піснеспіви», гала-концерт фестивалю «На хвилях Світязя» та інші.

Таким чином, правильно плануючи тури вихідного дня в Луцьк, можна потрапити на ці дійства і відмінно провести час. Тим більше, що такі заходи розраховані на будь-яку вікову категорію і відкривають відвідувачам світ різних жанрів музики, обрядів, знайомлять з історією та мистецтвом, фольклором різних країн, пропонують майстер-класи та участь в конкурсах.

Нагулявши апетит, вам не доведеться довго шукати, де б перекусити – в Луцьку великий вибір барів, ресторанів, кафе з українською, грузинською, італійською, німецькою, чеською, китайською, японською кухнею.

Сфера розваг також представлена ​​в широкому діапазоні – від виставок, концертів, фестивалів до спортивно-розважальних комплексів, наприклад, «101 кілометр», та сучасних нічних клубів.

Повторюючи слоган візитки міста, без перебільшення можна сказати: Луцьк – приємне відкриття.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика