Головна

Статті

Екскурсії Україною: Львів

Це місто по праву називається унікальним в Україні. Вражає його історія, архітектура, різноманітність культур, особливий дух свободи і незалежності. І неважливо, коли ви приїдете до Львова – спекотним літом або взимку – в будь-яку пору року він стане для вас справжнім відкриттям. Адже навіть бувалі мандрівники, що багато побачили за своє життя, скориставшись туристичними послугами 101 км в Луцьку,  із захопленням пізнають цю українську перлину.

Короткий історичний екскурс

Археологічні розкопки показують, що перші поселення на цьому місці існували вже в 5 столітті, а в 7-8 ст. тут кипіла робота ремісників, що свідчить про функціонування древнього міста. Цими землями володіли Великоморавська держава, Польща, а потім Київська Русь. Вважається, що Львів був заснований або Данилом Галицьким, або його сином Левом в 13 столітті. У всякому разі, вперше в літописах місто згадується у 1256 році.

Львів розвивався швидко і з розмахом: будуються замок, церкви, монастирі, костели, торговище, житлові квартали, включаючи, татарські, вірменські, німецькі. Сприяє цьому і вигідне розташування на перетині багатьох торговельних маршрутів.

Відомо, що з 1340 року тут правив намісник князя Любарта воєвода Дмитро Детько. Але вже в 1349 році Львів захопив король Польщі Казимир III, який дарував йому в 1356 році Магдебурзьке право, яке ще більше вплинуло на розвиток міста. З 1370 по 1387 роки Львовом володіла Угорщина, потім – знову Польща. Але політичні зміни не призводять до занепаду – навпаки, Львів стає центром Руського воєводства, важливим оборонним пунктом, його населення зростає, розвивається торгівля, наука і культура.

Здійснюючи тури вихідного дня на Західній Україні, у Львові вражає дивовижне співіснування багатьох релігій. Ще з Середньовіччя тут мирно уживалися православні, римо- та греко-католики, іудеї, мусульмани, а багато їх культових споруд збереглося й до наших днів. У 15 столітті тут почали осідати ченці різноманітних орденів, будуючи свої храми і навчальні заклади. До речі, єзуїтський колегіум у 1661 році був переорганізований у Львівський університет.

У 1527 році місто майже повністю було знищене пожежею, проте в 1618 році Львів згаданий в книзі німецьких істориків «Видатні міста світу», а це означає, що він був відбудований і не втратив своєї могутності. У 17 столітті тут проживало близько 25 тисяч жителів, працювало більше тридцяти цехів, що налічували 133 ремісничих професій.

Вид на Львів

Львів не раз витримував облоги нападників – українських козаків Богдана Хмельницького, шведської, трансільванської і османської армій, російських загонів і кримських татар. Вперше його зміг завоювати шведський король Карл XII в 1704 році. Через три роки Львів відвідав цар Петро Перший.

З 1772 року, після поділу Польщі, Львів потрапив до складу Австрії. Його перейменували на Лемберг, офіційною мовою стала німецька, управління було передано німцям і чехам. Якщо спочатку влада не застосовували тиск на слов`ян, то до 19 століття почалася тотальна германізація міста, що викликало невдоволення громадян. Тільки в 1867 році польська мова відновила свій статус, що зробило Львів центром польської культури і політики в Австро-Угорщині. Одночасно тут набирає сили галицько-російський рух – адже інша частина України перебувала у складі Росії. У цей період розвивається медицина, в 1883 році в місті проведено телефонний зв`язок, а через 11 років запущено перший трамвай на електриці.

В 1914-му, на самому початку Першої світової, Львів був узятий російськими військами, через рік відвойований австро-угорською армією. В листопаді 1918 р. проголошений столицею Західноукраїнської народної республіки, що призвело до військових зіткнень з поляками. За період польсько-української війни формується Українська Галицька армія. Але Львів залишився польським містом, спочатку рішенням міжсоюзницької комісії в Парижі, потім договором з Симоном Петлюрою, яким за відмову УНР від Західної України Польща надавала військову допомогу в боротьбі з більшовиками, і, нарешті, Ризькою мирною угодою.

У вересні 1939 року Львів переданий СРСР. Наприкінці червня 1941-го захоплений німцями, і звільнений від окупантів тільки 27 липня 1944 року.

Перебуваючи у складі УРСР, Львів розширюється, будуються нові мікрорайони, зростає кількість жителів, збільшується число великих заводів і фабрик, розвивається промисловість, наука і культура.

Сучасна Україна багато чому зобов`язана місту Лева, що став «українським П`ємонтом», символом нації та свободи в період становлення незалежності.

Що варто подивитися

Основні визначні пам`ятки Львова розташовані в центрі міста, що дозволяє максимально наситити одноденну культурну програму. Але Львів відноситься до тих міст, які неможливо пізнати за один день. Спочатку виберіть готель, що, як і готелі Луцька, відрізняються якістю сервісу, комфорту, ціною і додатковими послугами, а вже після цього починайте своє знайомство з містом.

Найцікавіші місця для туристів:

  • Храм Святої Єлизавети;
  • Собор Святого Юра;
  • Єзуїтський костел Святих Петра і Павла;
  • Вірменський кафедральний собор;
  • Домініканський собор;
  • Андріївська церква;
  • Ратуша;
  • Високий замок;
  • Порохова вежа;
  • Міський та Королівський арсенали;
  • вежа Корнякта;
  • палац Бандінеллі;
  • палац Потоцьких;
  • Оперний театр;
  • площа Ринок;
  • музеї: меблів та порцеляни; скла; історії релігії; Пінзеля; зброї; пива;
  • галереї: «Дзига», «Мистецька рамарня», «Зелена канапа», «Три корони»;
  • Личаківський цвинтар;
  • Шевченківський гай.

Нічне життя міста також досить захоплююче, тут навіть проводяться нічні екскурсії для туристів.

Вражає різноманітність львівських ресторанів і кафе. Для повноти картини відвідайте ресторан Захер-Мазоха, легендарну «Криївку», кнайпу «Гасова Лямпа», арт-кафе «Квартира 35».

Завдяки розвиненій інфраструктурі, наявності аеропорту, місць для відпочинку і проведення бізнес-зустрічей кипить ділове життя міста. Вигідне розташування на кордоні з Польщею спонукає міжнародних партнерів проводити конференції в Луцьку чи Львові. Тому вирушаючи в робоче відрядження до Львова, не пропустіть шанс дізнатися й про інші грані цього величного міста.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика