Головна

Статті

Екскурсії Україною: Черемський заповідник

У гонитві за зручностями людина неабияк втрутилася в природу, використовуючи собі на благо всі її багатства. Ми так звикли до асфальтованих доріг, електричних проводів, магазинів, клубів, тенісних кортів у місті Луцьк, облаштованих парків, що вже забуваємо, як воно – ходити босоніж по траві, вмиватися холодною водою, добиратися кудись пішки. Звична інфраструктура непомітно відбирає наші сили, робить ледачими. І настає момент, коли хочеться, подібно античному Антею, бути ближче до землі, заспокоїти свої думки і відновити тіло під благотворним впливом матінки-природи.

Серед безкрайнього Волинського Полісся є місце, на яке цивілізація майже не вплинула – Черемський природний заповідник. У 1978 році тут був створений заказник, що дозволило зберегти його степи, ліси і болота в первозданному вигляді. А в 2001-му за Указом президента був організований заповідник, до якого увійшли ще три ділянки: зоологічний заказник «Карасинської», ботанічний заказник «Карасинської ялиновий-1» і орнітологічний заказник «Урочище Сузанка».

Екосистема Черемського заповідника

Територія заповідника, що займає майже три тисячі гектарів, здебільшого покрита сосновими лісами. Також зустрічаються дуб, граб, вільха і береза. Третина площі зайнята болотами, все інше – просіки, пустки, чагарники, луки та озера.

Екосистема Черемського заповідника

Тут росте величезна кількість видів рослин, одних тільки грибів – понад 130 видів. Такий вибір і бувалого грибника здатен вразити. Багато рослин перебувають під охороною, як та ж шейцхерія болотна, зображена на емблемі заповідника.

Тваринний світ також багатий і різноманітний: рисі, вовки, шуліки, норки, борсуки, пугачі, чорні лелеки, журавлі, сови, глухарі. Тут нерідко зустрічаються махаони, жуки-олені, медичні п`явки. Сорок один вид місцевої фауни занесено до Червоної книги, деякі види – під охороною Європейського червоного списку. А в цілому Черемський заповідник став домівкою для 42 видів ссавців, 141 виду птахів, 19 – земноводних і плазунів і 7 видів риб.

Туристичні маршрути

Неповторні краєвиди, багатство тваринного і рослинного світу приваблюють до заповідника як вчених, так і звичайних туристів. Скориставшись послугами 101 кілометру, ви потрапите в цей яскравий живий світ, здатний дивувати і радувати око на кожному кроці.

Квітучі луки і наповнені хвойним ароматом ліси, спів птахів, відсутність усіх сторонніх звуків – тільки радісний подих природи створюють неймовірну атмосферу. Тут запросто можна зустріти дикого кабана, горностая або річкову видру – дикі звірі не бояться людей, дозволяють себе розглядати і фотографувати.

Фауна Черемського заповідника

Не можна не згадати і про цілющі властивості тутешніх місць. Чисте повітря, неповторні запахи квітів і трав, прозора вода озер – краще від усяких курортів. Деякі озера Черемського природного заповідника гліцеринові. Кажуть, що дана властивість допомагає їм лікувати багато хвороб. Наприклад, про Біле озеро з найчистішими піщаними пляжами розповідають, що його воду раніше цистернами вивозили до Польщі.

Щоб максимально охопити всі особливості заповідника, для туристів відкрита екологічна стежка. Детальніше задовольнити свою цікавість можна завдяки бібліотеці, експозиційним матеріалам й створеному з тутешніх рослин гербарію. Крім того, любителів історії зацікавлять партизанські землянки, що збереглися серед лісу з часів війни.

Організувати поїздку в Черемський заповідник досить просто. Варто дізнатися ціни на сайті 101 кілометра в Луцьку, прихопити фотоапарат і вперед – до місць, де природа співає свою урочисту пісню життя.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика