Головна

Статті

Дивовижні кольорові озера

Раніше на сайті 101 кілометр в Луцьку ми розповідали про кольорові пляжі. Але, виявляється, є у нас і водойми, які можуть похвалитися не лише прозорою водою. І якщо назви Чорного або Червоного моря ніяк не відповідають їх вмісту, то деякі озера, як їх не називай, більше нагадують якісь інопланетні пейзажі.

Блакитні озера

Почнемо зі звичних оку, але все ж, більш насичених за кольором, ніж зазвичай, блакитних озер. Вони не така вже рідкість, але все одно дуже красиві. Побачити бірюзову гладь, що милує око, можна на Кавказі, де подібних озер дуже багато. Свій колір вони отримали від сірководню і солей різних мінералів, які потрапляють у них з підземних джерел. З цієї ж причини шість озер у горах Хінду Куш в Афганістані мають темно-синій відтінок.

А от озеро Пукакі в Новій Зеландії стало небесно-блакитним завдяки танучим льодовикам. Цікаве й озеро Накуру в Кенії. Спочатку здається, ніби воно рожеве від величезної кількості фламінго, що прилітають сюди. Насправді ж вода в озері ніжно-блакитна.

Побачити таке диво можна і не виїжджаючи за кордон, досить вирушити в тур вихідного дня на Західній Україні. Озеро Синяк поблизу Сваляви не дарма отримало свою назву – його води пофарбовані в насичений блакитний колір, причиною чого є розчинені сполуки сірки.

Білі озера

Більше десятка водойм, немов наповнених молоком, можна знайти в Росії. Особливо примітна та, що знаходиться на острові Кунашир. До речі, назва острова перекладається, як Чорний, а сам він оскаржується у Росії Японією. Але нас більше цікавить його озеро, наповнене концентрованим розчином сірчаної і соляної кислот. Вода тут дуже гаряча і немов кипляча, що пояснюється безперервним виходом вулканічних газів.

Білі озера також є на острові Ява і в Японії.

Червоні озера

Біля Астрахані, теж в Російській Федерації, є унікальні озера, вода в яких малинового кольору. Мало того, вона й пахне малиною.

Своїми озерами пишаються пустеля Кара-Кум і Західна Сибір. Вони можуть бути рожевими, малиновими і навіть пурпурово-червоними, змінюючи колір на заході сонця.

Червоне озеро

В італійських Альпах є своє унікальне озеро під назвою Лаго-де-Торвел. При нагріванні води до плюс 16 градусів тут починають інтенсивно розмножуватися певні бактерії, забарвлюючи воду в червоний колір. Подібні водойми зустрічаються на середземноморському узбережжі, в Західній Європі, Сенегалі, Японії, Австралії і Південній Америці.

Жовті озера

На кордоні Болівії і Чилі розташувалося помаранчеве озеро, яке отримало свій колір від значної кількості квітучих водоростей і копалин. А жовте озеро Сарикуль в Казахстані стало таким через розчинену в ньому глину.

Чорні озера

Багато водойм з чорною водою знову ж зосереджені в Росії. На їх колір впливають поклади нікелю, торфу або кам`яного вугілля. А от озеро в Алжирі наповнене справжнім чорнилом, тому вода, якщо можна так сказати, в ньому отруйна і непридатна для використання. А стає такою вона від змішування двох річок, одна з яких несе солі заліза, а інша – залишки різноманітної рослинності.

Ще одне вражаюче озеро називається Тринідад і розташоване у Венесуелі. Воно складається з рідкого асфальту і має кратерне походження. Наповнює його нафта, яка перетворюється на справжній асфальт. По озеру можна навіть ходити, але стояти на одному місці не рекомендується – починає затягувати всередину.

Озера вулкана Келімуту

Окремо варто розповісти про це місце, яке стало б мрією для будь-якого готелю в Луцьку. На вершині індонезійського вулкану Келімуту є три озера, вода яких разюче відрізняється за кольором. Ці водойми дуже молоді, утворилися вони від дощової води після останнього виверження, що сталося в 1968 році.

Диво природі - озера Келімуту

Цікаво, що вода в озерах не просто різна, вона ще й регулярно змінює забарвлення, перетворюючись з блакитної на зелену, з червоної на коричневу, може бути білою або чорною, як ніч. Такі метаморфози породили безліч легенд. Так, індонезійці вважають, що тут живуть душі померлих. Вчені пропонують більш просту версію, пояснюючи забарвлення води хімічними реакціями між газами і мінералами кратеру. В будь-якому разі, дуже близько підходити до води небажано – її пари здатні викликати запаморочення і навіть непритомність.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика