Головна

Статті

Більярд вісімка: вчимося грати

Більярд міцно зайняв своє місце в нашому житті. Якщо раніше він був доступний лише аристократам і професіоналам, то сьогодні потримати кий в руках може будь-хто, для цього досить відвідати комплекс 101 або будь-який інший заклад, розрахований на якісне дозвілля гостей. Але одна справа навчитися забивати кулі в лузу: кілька тренувань, пара-трійка порад, правильна поза, ази геометрії – і ви вже впевнено посилаєте кулю точно в намічене місце. І зовсім інша – грати за правилами, розбиратися в нюансах, створювати складні комбінації і робити красиві удари, які заслуговують оплесків.

Однією з таких ігор є більярд вісімка. Це замовна гра, в якій використовується биток і п'ятнадцять пронумерованих по порядку куль. Одному гравцеві потрібно забити кулі суцільного забарвлення з номерами 1-7, а його партнеру – смугасті з номерами 9-15. Перемога дістається тому, хто заб'є всі свої кулі і закриє гру правильним ударом вісімкою.

На перший погляд, нічого складного. Проте новачкам слід дізнатися більш детально про правила та секрети гри в пул-8.

Розстановка та розбивка куль

Традиційно, кулі для гри в більярд виставляються у формі піраміди, причому чорна вісімка поміщається в центр трикутника, а передній шар повинен знаходитися на задній лінії. Суцільні і смугасті кулі чергують, в кутах повинні знаходитись кулі різних груп.

Розстановка куль в пулі-8

  • При розбивці гравець повинен битком з-за лінії дому забити будь-яку кулю або довести до бортів як мінімум 4 кулі. Якщо йому це не вдається, то хід переходить до супротивника, який може на свій розсуд прийняти створену на столі позицію, виставити піраміду заново і розбити її, або, виставивши піраміду, передати хід супернику.
  • Якщо в лузу при розбивці потрапить вісімка, це не вважається порушенням. В такому випадку допускається нова постановка піраміди і її розбивка або чорна куля повертається на стіл і приймається позиція на столі.
  • Якщо у лузі виявляться і вісімка, і биток, знову ж таки можна заново розбити піраміду або виставити вісімку, а битком грати з руки з-за передньої лінії.
  • У разі, коли прицільна куля вискочить зі столу, вона залишається поза грою (крім кулі №8), і гравцю зараховується фол. Суперник або приймає позицію, або грає білою кулею з руки з-за передньої лінії. Це правило поширюється на всі інші порушення в грі.
  • При правильній розбивці гравець робить ще один хід, а стіл вважається відкритим.

Вибір куль гравцями

Стіл вважається відкритим до тих пір, поки гравці не оберуть собі групу куль для гри. Перед ударом гравець оголошує кулю, забивши яку, встановлюється його група по забарвленню, відповідно, суперник приймає групу куль, що залишилася. Якщо удар не вдався, право вибору переходить до партнера. При відкритому столі перше торкання битка заборонено здійснювати вісімкою, а всі неправильно забиті кулі залишаються в лузах.

Правильний удар

Биток торкається кулі встановленої гравцем групи, а в лузу надсилається прицільна куля або биток. В іншому випадку, прицільна куля повинна торкнутися борту. Гравець залишає за собою право ходу, поки йому вдається посилати кулі своєї групи правильно і без фолів. Після останньої забитої кулі він може забивати 8-ку.

Якщо замовлена куля не зіграна або порушені правила, хід передається іншому більярдисту, причому у другому випадку він може грати з руки, тобто, виставити биток в будь-якому місці. Всі неправильно зіграні кулі повинні залишатися в лузах.

Програш

Кулі, які вискочили зі столу, повертаються назад, але якщо гравцеві «пощастить» викинути за борт вісімку, він автоматично визнається переможеним.

Поразка зараховується також, якщо остання куля групи і вісімка забиваються одним ударом; вісімка не забита в замовлену лузу або забита з порушеннями; 8-ка забита передчасно – коли на столі ще знаходяться незіграні кулі своєї групи.

Більярд доречний в будь-якій компанії

Ось такі нехитрі правила. Вивчіть їх, потренуйтеся, і гра більярд вісімка цілком замінить вам тенісний корт у місті Луцьк, а також стане улюбленим заняттям в компанії друзів. Якщо ж мрієте вразити майстерністю, візьміть кілька уроків у профі і вибирайте гідного суперника, адже тільки з сильними гравцями можна досягти справжньої майстерності. 

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика