У кожної релігії світу є власні святі місця та культові споруди, що відрізняються як архітектурою, так і обрядами. Глибоко віруючий християнин ніколи не зрозуміє символізму знаменитого індійського комплексу, прикрашеного сценами з інтимного життя. Але звичайний мандрівник обов`язково постарається потрапити в це місце, адже такого більше не побачиш ніде.
Деякі зі східних храмів вражають своєю древністю, інші – красою і грандіозністю, треті побудовані зовсім недавно і стали зразком сучасного мистецтва. Сайт 101 кілометру в Луцьку познайомить вас з деякими знаменитими храмовими комплексами Азії.
Мечеть шейха Зайда ібн Султана аль-Нахайяна
Ця мечеть носить ім`я засновника ОАЕ і побудована біля його могили в 2007 році. За такий короткий період вона встигла стати справжнім символом і архітектурним надбанням Абу-Дабі. Це й не дивно – білосніжні стіни і куполи на фоні блакитного неба неймовірно красиві і здаються казковим міражем.
Усередині мечеті знаходиться величезна люстра, найбільша в світі, і такий же килим. Примітно, що до храму пускають не тільки мусульман, але й представників інших віросповідань.
Мечеть Хасана ІІ
Найбільша мечеть в Марокко. Над її оформленням тринадцять років трудилися 6 тисяч ремісників, покриваючи стіни дивовижними візерунками.
Побудована в 1993 році, мечеть не відмовилася від сучасних технологій: підлоги тут з підігрівом, а дах розсувається. Простір навколо викладено плиткою в тон храму. За один раз мечеть можуть відвідати 105 тисяч осіб.
Мечеть аль-Харам
Тут, у внутрішньому дворі Забороненої мечеті в Мецці, знаходиться головна святиня мусульман – Кааба. Цей чорний куб вважається першою ісламською релігійною спорудою. Перша мечеть була побудована навколо Кааби в 638 році, а те, що ми бачимо сьогодні, датується 1570 роком.
Спочатку аль-Харам мала шість мінаретів, але після того, як таку ж кількість побудували для стамбульської Блакитної мечеті, їх стало дев`ять. Зрозуміло – зрівнятися з Каабою не може жодна мечеть світу.
Тадж-Махал
Цей мавзолей-мечеть в індійській Агрі був побудований за указом імператора Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про свою кохану дружину Мумтаз-Махал, яка померла під час пологів. Пізніше він також був похований біля королеви.
Кажуть, що над будівництвом храму працювали 22 тисячі людей і 1000 слонів. При його обробці крім мармуру використовувалися 28 видів дорогоцінних каменів, включаючи бірюзу, сапфір, нефрит, сердолік. Цей символ вічного кохання названий одним із сучасних чудес світу. Тож після весілля у місті Луцьк це чудова нагода для подорожі у Тадж-Махал. Крім того, для романтично налаштованих туристів тут проводять екскурсії в нічний час під час повного місяця.
Храми Каджурахо
Найзнаменитіші еротичні споруди Індії, та й усього світу. Побудували їх, ймовірно, в 950-1050 роках. Стіни храмів прикрашені всілякими сексуальними сценами, така собі «Камасутра» з каменю. Але при вході в храм Каджурахо слід викинути з голови всі свої еротичні помисли. Чому так – загадка, можливо, таким чином індійців вчили розділяти своє фізичне і духовне життя. Адже постільні сцени займають лише десяту частину композиції, а все інше – зображення повсякденних занять людей того часу.
Храм Лотоса
У побудованому в стилі мінімалізму храмі немає розписів або інших прикрас, але від цього він анітрохи не втратив. Навпаки – здається досконалим творінням. Ця величезна квітка лотоса з каменю, складена з 27 пелюсток, які підсвічуються вночі. Головний зал храму, 75 метрів в діаметрі і 31 м заввишки, може вмістити 1300 осіб. Навколо розташовані озера і ставки з ідеально блакитною водою, нагадуючи хороший басейн в Луцьку. Ця грандіозна споруда справляє незабутнє враження і вдень, і в нічний час.
Східні храми абсолютно відрізняються від європейських – більш розкішні, багаті, монументальні. Вони вражають красою, величчю і, як бачимо, присвячені не тільки Богові, але й любові.