Статті |
|
|
|
|
Зелений туризм на Волині
|
|
|
Поняття зелений туризм в Луцьку з`явилося відносно недавно і відразу привернуло інтерес мандрівників. Чим же відрізняється сільський туризм від звичайного?
- По-перше, турист сам обирає собі маршрут, житло і спосіб пересування. Попередньо довідавшись, в якій місцевості практикується такий спосіб відпочинку, потрібно домовитися з господарями про дату приїзду та орієнтовну тривалість проживання. А дістатися до пункту призначення можна як душа забажає - на автобусі, автомобілі, велосипеді і навіть пішки. В основному для проживання пропонується кімната в будинку з господарями або окремий будиночок поблизу. Скоріш за все, звичної ванни ви там не знайдете, але літній душ буде обов`язково, і напевно зможете порадувати себе лазнею, яка не поступається хорошій сауні в місті Луцьк. До вибору місця потрібно підходити ґрунтовно: якщо ви любите водні процедури, то дізнайтеся, чи є поблизу водойма з чистою водою; ваша мета поповнити організм вітамінами - поцікавтеся, чи мають господарі садок і чи буде у вас до нього вільний доступ.
- Дозвілля доведеться також організувати самостійно. Наші села небагаті розвагами. Але зеленому туризму віддають перевагу якраз ті, кому набридли блага цивілізації, клуби, готелі Луцька, шумні дороги. У селі можна просто відпочивати - ходити на рибалку, в ліс за грибами, купатися в озерах та річках, читати книги і повністю відволіктися від зовнішнього світу. Возз`єднання з природою, чисте повітря, незаймані місця, знайомство з різними куточками рідного краю - ось мета такого відпочинку. При бажанні можна поїхати у найближче місто і оглянути його визначні пам`ятки, розширивши свій багаж знань.
- Здорова їжа, приготовлена з натуральних продуктів, також є однією з переваг зеленого туризму. Ніякої «хімії» і ГМО, лише «правильні» продукти з власного городу, страви справжньої української кухні - вареники, голубці, борщ, свіжі салати, фрукти і ягоди, що порадують ваш шлунок і смаком, і користю.
- Тривалість сільського відпочинку може варіюватися від декількох днів до місяця і більше. Дехто віддає перевагу звичному святкуванню весілля у Луцьку, поїздці в який-небудь затишний куточок, де відгуляти цей знаменний день можна просто неба, до того ж не потрібно турбуватись про нічліг (якщо, звісно, гостей не дуже багато). Для інших уїк-енду для повноцінного релаксу мало, тому поїздка розраховується на більш тривалий термін. І якщо туга за містом візьме верх, можна швидко зібратися і поїхати, а не чекати закінчення путівки чи орієнтуватися на дату зворотного квитка.
Місць на Волині, що пропонують скористатися послугами зеленого туризму, достатньо. Ось деякі з них, де відпочинок буде максимально комфортним і цікавим.
- Шацькі озера. Говорячи про Світязь, треба відзначити, що для усамітнення це не дуже сприятливе місце - в сезон тут надто людно. Але велика кількість озер краю дозволить знайти свою гавань кожному - Кримне, Красинець, Кругле, Соминець, Луки, Чорне Велике, Перемут, Пісочне, Пулемецьке, Климовське, Люцимир та інші. Місцеві жителі тут завжди раді гостям, а ще можна оселитися в наметі, в озерах багато різної риби, а ліси славляться грибами, ягодами і чистим повітрям.
- Село Рокині. На території цього населеного пункту відтворено волинське село, яким воно було 200 років тому, з предметами побуту, будівлями і не в музейних лабіринтах, а під відкритим небом.
- Берестечко - місце подвигу запорізького козацтва в битві з польським військом Яна Казимира.
- Володимир-Волинський - найдавніше місто на Україні, засноване в 988 році князем Володимиром Святославичем. Тут збереглися багато споруд, церков і будівель, що датуються починаючи з Х століття.
- Луцьк. Майже тисячолітній вік обласного центру Волині багатий історією, збереженими пам`ятками та музейними експонатами.
За великим рахунком, подорожуючи по області, зупинитися можна в багатьох населених пунктах і кожен з них вразить своїми неповторними традиціями, легендами та природними особливостями.
| | |
|
|