Якщо озера на поверхні дивують нас своїми яскравими барвами, розмірами і хитромудрими легендами, то підземні водойми викликають просто містичне захоплення. Не дивно – тут панує особливий світ, наповнений безмежним спокоєм, незвичними пейзажами і дзвінкою тишею.
Вирушаючи на екскурсію до озера з 101 кілометром в Луцьку ціни дозволять вам відпочити практично задарма, якщо порівнювати з поїздкою до підземної водойми. Адже подорож у глибини пов`язана з великим ризиком, вимагає певних навичок і обов`язкової наявності гіда, щоб не заблукати у висічених водою і часом лабіринтах. Але перш ніж зважитися на такий небезпечний захід, дізнайтеся, де ж ховаються ці загадкові озера.
Чеддер, Великобританія
У Чеддерській ущелині приховано чимало цікавого. Взяти хоча б знахідку скелету людини, що жила тут приблизно 9 тисяч років тому. Її печери красиві і незвичайні, покриті напливами, різнокольоровими сталактитами і сталагмітами, які відбиваються в гладі безлічі озер, несподівано вистрілюючи маленькими фонтанами. Печери освітлені і доступні для туристів, але потрапити до кількох залів можна тільки з аквалангом, щоб подолати круті і досить довгі підводні спуски і підйоми.
Вукі- Хоул, Великобританія
Ця печера утворилася давним-давно шляхом вимивання породи в Мендіпських пагорбах річкою Екс . Температура тут тримається на рівні 11 градусів, що, напевно, привернуло до неї увагу людей ще в Залізному віці. У наш час в печері можна не лише помилуватися озером або покататися на ньому на човні, побродити під самим склепінням, а й відвідати різні виставки, пограти на старих автоматах, пообідати в ресторані і подивитися фільм в кінотеатрі. Такий собі розважальний комплекс, як 101 км в Луцьку, тільки більш екзотичний.
Люрей, США
Якщо потрапите коли-небудь у Вірджинію, обов`язково відвідайте це місце. Відбиваючись у нерухомій воді, гострі сталактити нагадують пащу величезного чудовиська, чудернацькі колони схожі на індійські храми, а по стінах стікає кам`яне драпірування. Найвідоміші водойми в печерах Люрей – це Озеро Мрії і озеро Хороших побажань. Перше з`являється тільки з приходом весни. Заглядаючи в його глибини, здається, що там немає дна, але насправді такий ефект створюється відображенням сталактитів, а саме озеро можна спокійно перейти вбрід. Абсолютно зворотну ілюзію показує водойма Хороших побажань. Надводне відображення робить його оманливо мілким, хоча глибина там близько двох метрів. На дні можна розгледіти залишені туристами монетки.
Басейн Гамільтона, США
Колись води цієї водойми були приховані в скелях, але пізніше склепіння обвалилося, створивши один з найкрасивіших басейнів у світі. Ним можна милуватися годинами: освітлена сонцем ідеально чиста вода під усіяною сталактитами вапнякової аркою, а з 15-метрової вершини падає вниз невеликий водоспад. Скелясті стіни навколо покриті товстим шаром зеленого моху, перетворюючи його просто в казкове місце.
Озеро порівняно невелике – з солідний басейн у Луцьку, тому влада періодично закриває його від відвідувачів, щоб дати час відновитися. Тим більше, що воно має унікальну екосистему і є частиною Гамільтонського заповідника.
Ценоти, Мексика
Слово «ценоти» означає вимиті водою печери всередині скель. Вони можуть бути і повністю підземними, і нагадувати невеликі колодязі на поверхні землі. Мексиканський півострів Юкатан майже весь складається з таких утворень, які іноді не що інше, як закриті вертикальні пустоти, наповнені водою.
Ці місця шануються дайверами за можливість попірнати в прозорих глибинах, освітлених проникаючими з тріщин променями сонця, в оточенні неймовірно красивих підземних пейзажів і багатого підводного світу.