Говорячи про водоспади, ми уявляємо потік води, що падає з висоти. В основному, це так. Але, будьте впевнені, є і такі, про які ви навіть не підозрювали. Природа вкотре демонструє нам своє вміння творити чудеса. Про це зараз і розповість сайт 101 кілометра в Луцьку.
Найвищий водоспад
У Венесуелі знаходиться водоспад Анхель, який є найвищим у світі. Падаючи з 978-метрової гори Аянтепуі, вода встигає перетворитися на туман, тому внизу ви не побачите вируючої річки. Ангел (так перекладається назва водоспаду) немов розчиняється в повітрі. До речі, з цієї гори спадають й інші водоспади, але значно скромніші – висотою у дві-три сотні метрів.
Каскадні водоспади
Вони не падають вниз з гучним ревом, а плавно стікають по уступах, наповнюючи їх водою. Зі сторони це схоже на безліч різнорівневих басейнів Луцька, в яких можна купатися без ризику. У Туреччині це Памуккале – різної глибини водойми, утворені термальними потоками. У Китаї – Озера Жовтого Дракона, схожі на бірюзові сходи, і водоспад Байшуітай, особливо вражаючий повноводною весною. В Таїланді – Куанг Сі: водоспад спадає вниз каскадами, головний з яких має висоту 54 метри, розливаючись по широких терасах.
Підземні водоспади
Ховаючись під землю, ріки проходять довгий і важкий шлях, прогризаючи тунелі, утворюючи озера і водоспади. Тонни води з гуркотом, в десятки разів посиленим луною, падають звідкись зверху, створюючи приголомшуюче враження і навіть викликаючи галюцинації. Є під землею і каскадні водоспади, і навіки замерзлі, і ледь-ледь струменіючи по стінах. Найвищий з них знаходиться у французьких Піренеях і називається прірвою Раймонди. Ця ж країна може похвалитися і найглибшим з відомих водоспадів в Савойських Альпах. У Вале, Швейцарія, прокладені туристичні маршрути до 32-х підземних водоспадів, що знаходяться в одному місці. До речі, печери Криму теж багаті водоспадами, причому, досить незвичайними. Досить назвати кольорові водоспади печери Кизил-Коби.
Вогняний водоспад
У національному парку Каліфорнії Йосеміті є на перший погляд звичайний водоспад під назвою Кінський Хвіст. Побачити метаморфози, які з ним відбуваються, вдається лише раз у році, в лютому. Мало того, демонстрація триває всього кілька хвилин на заході сонця. Відбиваючись у його променях, водний потік перетворюється на вогняну лаву, що падає з висоти 650 метрів. Видовище настільки красиве і незвичне, що за унікальними фотографіями полюють найпрестижніші видання світу.
Кам`яний водоспад
В національному парку Австралії серед посушливої пустелі височіє унікальна монолітна скеля Урулу. В залежності від часу доби вона може змінювати колір – від помаранчевого і золотого до рожевого, яскраво-червоного і темно-пурпурного. Ще однією особливість Урулу є її водоспади, поява яких – досить рідкісна подія. Справа в тому, що вони утворюються виключно дощовою водою, а опади тут випадають нечасто, але бувають дуже рясними. Стікаючи по теракотових схилах, здається, ніби вода біжить піщаними дюнами, приваблюючи туристів своє унікальною неповторністю, як дешеві готелі Луцька ціною.
Замерзлі водоспади
Розглядаючи ці крижані скульптури, можна посперечатися з твердженням, що тільки на воду, що тече, можна дивитися безмежно довго. Величезні «бурульки» створюють неймовірні композиції із замерзлої води, вражають уяву своїми розмірами і формами. Взимку такі чудеса демонструють: водоспад Оурай в Колорадо, США; Годафосс в Ісландії; Плітвіцькі озера в Хорватії; Ангели пекла в Вайомінгу, США; Мармолада в Італії; Эйдфьорд в Норвегії; Хаймкен в Канаді та багато інших.
Водоспади завжди збирають натовпи туристів, що годинами милуються цим захоплюючим видовищем. Але, як бачимо, навіть кілька унікальних хвилин можуть стати найяскравішою подією у вашому житті.