Кому не хочеться поїздити по світу, побачити усю ту красу і різноманітні пам`ятки, які так заманливо виглядають на рекламних буклетах. Але зарплата середньостатистичного українця дозволяє хіба що відпочинок на батьківщині, та й той, до слова сказати, не завжди дешевий. Що ж – відмовитися від мрії або збирати гроші десятиліттями, щоб таки здійснити її? Не засмучуйтеся, є кілька способів, що дозволяють істотно знизити витрати під час подорожі. Ось які рекомендації з цього приводу дає комплекс розваг та відпочинку 101 кілометр.
Заощаджуємо на проїзді
Відмовтеся від авіаквитків, якщо це можливо. Поїзд, в порівнянні з літаком, обійдеться для гаманця значно дешевше. Правда, і їхати доведеться трохи довше, але зате з`являється можливість багато цікавого побачити з вікна вагона.
Якщо ж без перельоту ніяк, то квитки постарайтеся купити завчасно. Чим ближче дата відльоту, тим дорожче коштують квитки, це важливо. Крім того, період свят також позначається на ціні авіаквитків. Так що краще відмовтеся від різдвяної поїздки в Європу, а їдьте або трохи раніше, або вже після святкових днів.
Квартирне питання
Проживання в готелі теж має свої особливості. Тут, як і у випадку з квитками на літак, бронювати місця краще заздалегідь. При ранньому бронюванні можна розраховувати на знижки, і за кілька днів ви заплатите такі ж ціни як у готелі Луцька.
Про кількість зірок говорити, напевно, не варто. Зрозуміло, чим їх менше, тим дешевше обійдеться готельний номер. Але заради здійснення мрії можна і обійтися без деяких зручностей, вірно?
Більш економним варіантом, ніж готель, є хостел – бюджетне невибагливе житло. Тут ви не знайдете джакузі, але зате є все найнеобхідніше: меблі, техніка на кухні, пральна машинка, телевізор. Ще менше коштують кімнати в домашніх готелях і арендовані квартири. Останні особливо вигідні, якщо ви їдете з компанією – ціна подобова і не залежить від кількості мешканців.
Харчування
Що ж, їсти хочеться завжди... Але і цю статтю витрат можна істотно урізати. Не переживайте, сідати на дієту не потрібно, просто замість походу в ресторан приготуйте собі обід самостійно. Не відмовляйтеся від закупівлі в супермаркеті. По-перше, набір продуктів на два дні може коштувати стільки ж, як одна страва в ресторані; по-друге, прикупите щось екзотичне для подарунків близьким; а по-третє, просто цікаво, чим харчуються місцеві жителі.
Щоб перекусити, іноді можна скористатися фаст-фудом, але постійно сидіти на бутербродах не варто.
Розваги
Перебуваючи в новій країні, хочеться побачити всі її визначні місця. І якщо за милування пам`ятниками архітектури грошей з вас не візьмуть, то при відвідуванні музеїв з деякою сумою доведеться розлучитися. Хоча багато відомих закладів часто йдуть назустріч туристам, проводячи акції типу «Безкоштовної ночі музеїв». Якщо ваша мета – відвідати розрекламовані пам’ятки, то плануйте поїздку на ці дати. В іншому випадку краще відразу визначитися в перевагах і відмовитися від походу в деякі місця.
Щодо розваг, пам’ятайте, що у 101 кілометрі Луцька ціни значно дешевші, як за кордоном, тому повноцінний відпочинок заплануйте по приїзді додому. А в решті шукайте альтернативу. Замість нічних клубів, краще погуляйте по вечірньому місту – наприклад, освітлений ілюмінацією Париж справляє абсолютно інше враження, ніж при денному світлі. У парку розваг не розігрівайте себе, а відразу вибирайте «американські гірки» – для першого разу більше вам атракціонів не захочеться.
І не носіть з собою багато грошей – певний денний ліміт утримає від зайвих витрат.
Як бачите, поради прості, але вони не раз виручали небагатих мандрівників. Так що підводьте сальдо і збирайте валізи!