Навчитися грати в більярд може кожен, незалежно від віку, за умови, що у вас достатньо часу і терпіння. Багато хто вважає, що уроки більярду повинен давати досвідчений майстер, але це спірне твердження. Перш, ніж звертатися до фахівця, необхідно освоїти елементарні основи гри, а саме: навчитися правильно стояти біля столу, ставити ногу, тримати кий, направляти удар, визначити своє прицільне око, вивчити правила, в кінці кінців. Тому свої перші кроки на цьому терені варто робити в парі з таким же «чайником», як і ви.
Техніка гри в більярд вимагає максимальної уваги і неодноразових повторень. Зрозуміло, що такі тренування краще проводити без сторонніх очей: зайве хвилювання вам ні до чого, а похизуватись майстерністю ви ще встигнете на прощальній вечірці перед весіллям у місті Луцьк, на курорті, в клубі – та, де захочете. Але спочатку, як казав вождь пролетаріату: вчитися, вчитися і ще раз вчитися.
Ази
Отже, ви на початку шляху і абсолютно не розумієте, як правильно грати в більярд. Почніть з теорії – ознайомтеся з доступною літературою, погортайте спеціальні сайти. Навіть віртуальна гра може внести свою долю в процес навчання.
Потім знайдіть напарника, який бажає стати більярдистом з такою ж силою, як і ви, таким чином, ви позбавитесь потреби постійно шукати рівного суперника.
Наявність більярдного столу вдома або у друзів – ідеальний варіант, але найчастіше доводиться шукати затишне містечко в публічному місці, що досить непросто. В якості альтернативи навчання більярду можна поєднати з іншими розвагами у м Луцьк: відпочинком в сауні, розважальному комплексі або інших закладах, де встановлено більярдний стіл. Існують і спеціальні школи чи клуби більярду, але в невеликих містах вони, на жаль, зустрічаються рідко.
Після цих приготувань починайте, власне, тренування. Пристосувавшись до обладнання, відпрацьовуйте прості, а потім все більш складні удари. З часом ви самі відчуєте, коли настане момент брати уроки гри в більярд у більш досвідченого гравця.
Новий рівень
Перше правило: дивіться, запам'ятовуйте, повторюйте. Приготуйтеся, що буде нелегко, спокійно оцінюйте свої помилки, копіюйте методику наставника, не соромтеся перепитувати незрозумілі моменти. У спірній ситуації на столі звертайтеся за професійною порадою.
Не прагніть відразу до ефектних ударів, краще відпрацьовувати техніку і вникати в суть гри. Адже часто не красиве попадання кулі в лузу, а вдалий відіграш з втратою очка змінює розстановку сил і приводить до перемоги.
В більярді удар не найголовніше, також важливе вміння вірно аналізувати і планувати. В цьому гра нагадує шахи. Іноді краще пропустити хід, поставити суперника в скрутну ситуацію, змусити нервувати, ніж просто забити кулю з вдалої позиції. Але майте на увазі, що цим прийомом не варто зловживати: досвідчений партнер швидко розкусить вашу захисну манеру і поверне її на благо собі.
Деталі
Щоб навчитися грати в більярд, слід відпрацювати певні навички:
- Точка прицілу. Це умовна точка на кулі, яка протилежна лузі і в яку необхідно потрапити битком.
- Ігрова стійка. Навчіться розміщувати тіло збалансовано, щоб вага була розподілена на ноги, обидві руки не навантажені, стійка нерухома, вільно рухається тільки рука з києм, причому при її русі не виникає жодних перепон.
- Хват кия. Повинен бути легким і вільним як до, так і під час удару. Визначте центр ваги кия: при невисокому зрості гравця кий слід тримати якомога ближче до цієї точки і навпаки.
- Міст. Цей термін означає постановку кисті вільної від кия руки при прицілюванні. Може бути відкритим, закритим, для ударів через кулю і з борту.
Тепер вам відомі наріжні камені цієї захоплюючої гри. Безкоштовний більярд дозволить оволодіти основними навичками, тренування з профі розкриють секрети і підвищать рівень, а наполегливість і прагнення до перемоги зроблять з вас аса. Удачі!