Головна

Статті

Таємниці загублених міст-2

Скільки ще чекає нас відкриттів, здавалося б, на вздовж і впоперек вивченій планеті? Нещодавно було виявлене чергове мертве місто, що століттями ховалося серед джунглів Амазонки. Потрапити туди надзвичайно важко, тому його загадки залишаються нерозкритими. А поки сайт 101 кілометра в Луцьку розповість про вже достатньо вивчені стародавні міста, які, тим не менш, залишили чимало запитань.

  • Карфаген. Ця назва відома навіть школярам, історія міста довга і наповнена драматизмом. Відомості, що дійшли до нас, оповідають, що спочатку Карфаген був столицею потужної фінікійської держави з однойменною назвою. Приблизно в 150 році до нашої ери її стіни впали під натиском римлян, проте загарбники самі ж і відбудували місто, приєднавши його до своєї імперії. Пізніше воно перетворилося на столицю королівства Вандалів. У 7 столітті Карфаген зазнав нападу арабів і почав занепадати. Сьогодні це передмістя Тунісу, де крім Карфагенського університету і резиденції президента височать руїни, що збереглися з римського періоду міста.
Карфаген
  • Ефес. Колись тут жило 200 тисяч жителів, що поклонялися богині родючості Артеміді. У її честь в 6 столітті до нашої ери почав будуватися храм, визнаний одним з семи чудес світу. Занепад торгового і портового міста почався з відступу Егейського моря, яке було, так би мовити, головним джерелом доходу. У наші дні Ефес розташований в шести кілометрах від моря, і більшу його частину покривають болота. Археологам вдалося розкопати приблизно десять кілометрів міста на пагорбі, і те, що вони виявили, вразило весь світ. Тепер, як і готелі Луцька включають місцеві визначні пам`ятки в свої проспекти, готелі Ізміра в Туреччині обов`язково порадять туристам відвідати античний Ефес. 
  • Персеполь. «Місто персів» було засноване більше ніж за п`ять століть до нашої ери Кіром Великим, ставши столицею Персії вже при Дарії Першому. Розграбоване і спалене військами Олександра Македонського, тоді ж загинули безцінні скарби, включаючи написану золотом на шкурах волів Авесту. У складі Македонської імперії місто почало втрачати свій вплив і могутність і було повністю зруйноване арабами. Нині головним історичним об`єктом Персеполя є комплекс Ападана Дарія.
  • Помпеї. У 79 році нашої ери вулкан Везувій поглинув місто. Але жахлива катастрофа, яка забрала життя всіх без винятку жителів, що не встигли сховатися, тим самим прославила Помпеї. Завдяки копіткій роботі археологів ми можемо побачити, як воно виглядало майже дві тисячі років тому – багатометрові шари попелу законсервували його в момент виверження. Очищені вулиці, будинки з усім начинням і обстановкою, реконструйовані в гіпсі останки загиблих в реалістичних позах і навіть мімікою. Між іншим, разом з Помпеями постраждало ще одне місто – Геркуланум, але більшість його жителів зуміли вчасно врятуватися.
Помпеї
  • Паленке. Центр майянської культури та політики, що зберігся в тому вигляді, в якому його застали іспанські завойовники. Проте ким і коли він був побудований, достовірно невідомо. Скоріш за все, майя скористалися вже готовими будівлями, наносячи на них характерні племені написи і зображення, а також відновлювали зруйновані, вважаючи руїни домівкою богів. Дослідження доводять, що технології, за допомогою яких були оброблені величезні кам`яні блоки, ніяк не могли бути відомі індіанцям. Та й знання, якими вони володіли, були отримані відразу і в готовому вигляді. Змушує задуматися і підозріла схожість між майя і древніми єгиптянами, зокрема в астрономії та математиці; зображення на кришці саркофага в Храмі Написів, що нагадує кабіну космічного корабля з пілотом; легенди про білого вчителя, який відкрив племені таємниці наук, будівництва тощо. Ортодоксальні вчені не приймають версію про інопланетян або суперцивілізацію, що існувала в доісторичні часи, але й пояснити якось зв’язно походження Паленке і історію самих майя не можуть. Так що це місце ще готує нам сюрпризи. 

Загублених міст на Землі дуже багато. Крім описаних вище, це і Петра в Йорданії, і Сьюдад-Пердида в Колумбії, і Мачу-Пікчу в Перу, і Чичен-Іца в Мексиці, і Ангкор у Камбоджі, і Фіви в Єгипті, і Велике Зімбабве. Сподіваємося, вас зацікавила ця інформація, і ви зможете навіть організувати проведення конференції у Луцьку, щоб спробувати розгадати таємниці древніх цивілізацій.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика