1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку;
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства;
4 жовтня - 10 жовтня - Всесвітній тиждень космосу;
4 жовтня - День працівників освіти (в 2015 році);
4 жовтня - Всесвітній день тварин ;
5 жовтня - Всесвітній день учителів;
5 жовтня - Всесвітній день Хабітат (в 2015 році);
8 жовтня - День юриста;
9 жовтня - Всесвітній день пошти;
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я;
10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології;
10 жовтня - Європейський день боротьби проти смертної кари;
11 жовтня - День працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби (в 2015 році);
11 жовтня - День художника (в 2015 році);
12 жовтня - День кадрового працівника;
14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці;
14 жовтня - Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих (в 2015 році);
14 жовтня - День Українського козацтва;
15 жовтня - Міжнародний день кредитних спілок (в 2015 році);
15 жовтня - Всесвітній день сільської жінки;
15 жовтня - Міжнародний день білої тростини;
16 жовтня - Всесвітній день продовольства;
17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів;
17 жовтня - День працівників целюлозно-паперової промисловості (в 2015 році);
18 жовтня - День працівників харчової промисловості (в 2015 році);
20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби проти захворювання раком молочної залози;
24 жовтня - Всесвітній день інформації про розвиток;
24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй;
24 жовтня - 30 жовтня - Тиждень роззброєння;
25 жовтня - День автомобіліста і дорожника (в 2015 році);
28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників;
31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря.
Жовтень – осінь золота! Наближаються холоди, але ще дарує погода кілька теплих днів, які в народі називають «Бабиним літом». Може, не дарма саме в перший день жовтня відзначається свято людей похилого віку.
Міжнародний день літніх людей
У нашій країні кількість пенсіонерів приблизно дорівнює кількості працюючих, що створює величезне навантаження на Пенсійний фонд. Реформа системи, яка збільшила пенсійний вік, спрямована більше на економію фінансів, але, на жаль, ніяк не впливає на рівень і якість життя людей у віці. Та й тривалість життя у нас не дуже висока порівняно з розвиненими країнами.
Що ж, залишається лише сподіватися на зміни на краще і обов'язково привітати всіх своїх родичів, що переступили рубіж старості. Ваша любов, душевне тепло, повірте, їм набагато важливіші, ніж мізерна надбавка до пенсії.
Покрова Пресвятої Богородиці і День українського козацтва
На Русі свято відзначалося з часів хрещення, але особливе ставлення до нього виникло з 12 століття, коли почали будувати церкви і монастирі на честь Покрови Богородиці. Вважали своєю заступницею Матір Божу запорізькі козаки. Не випадково, що саме на цей день припадає дата створення Української повстанської армії.
До 14 жовтня закінчується період сватання, попереду – останній в році весільний сезон. Дівчата, які мріють про весілля у місті Луцьк, повинні прийти на свято до церкви і попросити: «Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку, хоч ганчіркою, щоб не лишитись дівкою». Є прикмета: сніг на Покрову віщує багато весіль.
День сільської жінки
Життя в селі значно відрізняється від міського, особливо це стосується жінок. У них набагато більше роботи і набагато менше можливостей для дозвілля. В той час, коли міська представниця слабкої статі після трудового дня має право на відпочинок в Луцьку, в сільської жінки попереду ще чимало домашніх турбот.
В Україні близько восьми мільйонів жінок проживають в селі. Варто відзначити, що приблизно 40% з них мають вищу освіту. До речі, у всьому світі третина сільських мешканок взагалі неписьменні. Багато з них зайняті в приватному бізнесі, очолюють фермерські господарства, школи, сільські ради, будинки культури. Та й за наш з вами генофонд відповідають саме сільські мами – більша частина багатодітних сімей має сільську прописку.
Побажаємо ж 15 жовтня всім трудівницям села відмінного здоров'я, якісного життя і простого жіночого щастя.
День ООН
24 жовтня святкується День Організації Об'єднаних Націй. Цій структурі випав тягар вирішувати різноманітні проблеми, з якими стикається людство: підтримання миру, сприяння дотриманню прав людини, боротьба з тероризмом, злиднями і хворобами, надання гуманітарної допомоги й допомоги біженцям, захист прав споживачів – лише мала дещиця тієї роботи, якою займається ООН та її установи.
Сьогодні в Організації є 192 держави-члена. Наша країна брала участь у створенні ООН і є її частиною з 1945 року.
День визволення України від фашистських загарбників
28 жовтня 1944 року територія УРСР була повністю звільнена від німецько-фашистських військ. Цілий рік тривала битва за Україну, половина складу Червоної армії брала участь у боях на нашій землі. Останньою крапкою стала Карпатська операція, в результаті якої, після звільнення Ужгорода, Україна була повністю очищена від загарбника.
У кожному місті країни відзначається це свято, що стало символом звільнення та єдності нації. Заради рідкісних зустрічей приїжджають учасники і ветерани тих подій, бронюючи готелі Луцька, традиційно проходять мітинги з покладанням квітів до Меморіалу пам'яті. У наші дні теж не зайвим буде нагадати, що чекає окупанта на волелюбній українській землі.
А ще в жовтні ми відзначаємо Дні вчителів і працівників освіти, юриста і листоноші, кадрових службовців, працівників санепідемстанцій, целюлозно-паперової і харчової промисловості, Дні автомобіліста і художника, Чорного моря, а також Тижні космосу і роззброєння.