1 липня - День архітектури України;
2 липня - День працівника державної податкової служби України;
4 липня - Міжнародний день кооперативів (в 2015 році);
5 липня - День Військово-морських Сил України (в 2015 році);
6 липня - День військ ППО Збройних Сил України;
6 липня - Всесвітній день поцілунків;
7 липня - День працівника природно-заповідної справи;
7 липня - Різдво Іоанна Предтечі;
11 липня - Всесвітній день народонаселення;
12 липня - Свято Святих первоверховних апостолів Петра і Павла;
12 липня - Всесвітній день бортпровідника;
12 липня - День рибалки (в 2015 році);
16 липня - День бухгалтера;
18 липня - Міжнародний день Нельсона Мандели;
19 липня - День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості (в 2015 році);
20 липня - Міжнародний день шахмат;
24 липня - День святої рівноапостольної княгині Ольги;
26 липня - День флоту України (в 2015 році);
26 липня - День працівників торгівлі (в 2015 році);
28 липня - Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами;
31 липня - День системного адміністратора (в 2015 році).
Липень – маківка літа, найбільш спекотний і лінивий місяць у році. Час вітамінів, відпусток, фестивалів та різноманітних розваг у Луцьку та інших містах України. А ось календарних дат у липні не так вже й багато, але, тим не менш, про деякі з них ми вам нагадаємо.
День поцілунків
Шостого липня увесь світ відзначає День поцілунку, так що цілуватися на людях сьогодні не тільки можна, але й потрібно. Придумане свято у Британії і близько двадцяти років тому було затверджене ООН в якості міжнародного. У багатьох країнах до цього дня готуються ґрунтовно – проводяться цікаві конкурси, ставляться рекорди, проходять змагання, розігруються призи. Одним словом, день минає доволі насичено і приємно.
Свято Петра і Павла
Одне з найбільших релігійних свят року – День святих апостолів Петра і Павла, яке відзначається 12 липня. У цей день закінчується багатоденний Петрів піст, тому закономірно закохані готуються до весілля у місті Луцьк.
Згідно з Біблією, прості рибалки брати Симон і Андрій – перші учні Ісуса Христа. За міцність віри Спаситель дав Симону ім'я Петро, що перекладається з грецької мови як «камінь», і пообіцяв, що на цьому камені буде побудована його церква. Петро став першим проповідником після розп'яття і воскресіння Христа.
Апостол Павло до хрещення звався Савлом і жорстоко переслідував християн. Але Бог навернув його в істинну віру, після чого він став одним з найбільш ревних проповідників, а також засновником церкви в Римі, Греції і Малій Азії.
В період правління римського імператора Нерона обидва апостоли були страчені: Павлу відрубали голову, а Петра розіп'яли головою вниз на хресті. В пам'ять про страждання і служіння святих церква і встановила багатоденних піст, який передує святу.
День рибалки
З одного боку, цей день можна було б згадати в переліку професійних свят липня, але його популярність настільки висока, що слід виділити його окремо. До того ж, риболовля об'єднує не тільки працівників рибного господарства, а й людей найрізноманітніших професій, віку і статі. І всі вони з нетерпінням чекають другої неділі місяця, щоб відзначити цю дату з такими ж любителями або, не побоїмося цього слова, фанатами рибної ловлі, похвалитися своїм кращим уловом і просто добре провести час в компанії однодумців.
День шахів
А ось 20 липня святкує, не багато, не мало, – чверть населення планети. Саме стільки людей є справжніми шанувальниками шахової дошки, хитромудрих партій і логічно вивірених ходів. Але ви помиляєтеся, якщо думаєте, що гравці зустрічаються сьогодні заради застілля або весело відзначають в якій-небудь бані Луцька. Навпаки, в цей день представники спільноти шахістів діляться досвідом, розкривають секрети і, звичайно ж, грають в свою улюблену гру.
День рівноапостольної княгині Ольги (24 липня)
Княгиня Ольга відома багатьом ще зі шкільної лави. Це вона жорстоко помстилася древлянам за смерть свого чоловіка – князя Ігоря. Але ім'я цієї жінки гідне залишитися в століттях і за інші діяння. Вона відмовилася виходити заміж і зайнялася державними справами, поки її трирічний син Святослав підросте. Але, досягнувши потрібного віку, князь більше цікавився військовими походами, ніж нудними обов'язками володаря, тому Ольга продовжувала княжити, причому досить успішно.
Після відвідування Царгорода княгиня прийняла хрещення і отримала нове ім'я Олена. Але завернути киян у нову віру їй не вдалося. Що говорити, якщо навіть Святослав не відрікся від язичництва! Тим не менш, Ольга докладала великих зусиль для розвитку православ'я, при ній почали будуватися перші на Русі храми, відкрито проповідували вчення Христа. І, мабуть, насіння віри впало на благодатний ґрунт: розпочате Ольгою було завершено її онуком Володимиром – хрестителем Київської Русі.
За свою діяльність Ольга була зарахована церквою до лику святих і названа рівною апостолам.
А ще в липні відзначаються професійні свята, такі як: День архітектора, бортпровідника, бухгалтера, системного адміністратора, працівників податкової служби, природно-заповідної справи, торгівлі, металургійної і гірничодобувної промисловості. Крім того, варто підняти келихи і за представників флоту, військ ППО і військово-морських сил України.