Головна

Статті

Що відзначаємо в березні

1 березня - Всесвітній день цивільної оборони;
1 березня - Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення;
3 березня - День пам'яті князя Ігоря;
4 березня - День міжнародних змагань з математики;
4 березня - День пам'яті Миколи Васильовича Гоголя;
4 березня - Національний день скрапбукінгу;
5 березня - День військових сполучень Збройних Сил;
6 березня 2015 - Всесвітній день молитви;
6 березня - День державного гімну;
6 березня 2015 - День професійного сержанта;
8 березня - Міжнародний жіночий день;
9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка;
10 березня - Міжнародний день всього класного;
14 березня - День землевпорядника;
14 березня - Міжнародний день питань;
15 березня - Всесвітній день захисту прав споживача;
15 березня 2015 - День матері;
15 березня - День працівників торгівлі, побутового обслуговування населення та ЖКГ;
18 березня - День торгівлі;
19 березня - День підводних сил флоту;
20 березня - Міжнародний день щастя;
20 березня 2015 - Всесвітній день сну;
22 березня - День таксиста;
23 березня - День працівника квартирно-експлуатаційного забезпечення збройних сил;
25 березня - День створення національного центрального бюро Інтерполу;
25 березня - День служби безпеки;
26 березня - День внутрішніх військ МВС;
27 березня - Міжнародний день театру;
27 березня - День інженерно-аеродромної служби збройних сил;
31 березня - День створення служби документального забезпечення та режиму.

Які у вас асоціації з березнем? Чомусь відразу згадуються квіти – підсніжники, крокуси, тюльпани, мімози, гілочки верби. Нехай земля ще вкрита снігом і мороз може протриматися цілий місяць, все одно вже відчувається подих весни – у дзвінкій капелі сонячним днем, в радісному пташиному багатоголоссі, в несподіваному оптимізмі і заряді нової енергії. Ще трохи, і зима здасться остаточно, але ці дні крихкого перемир`я двох сезонів теж по-своєму чарівні. Поспішайте покатати дітей на санчатах або обтертися снігом після сауни в 101 кілометрі, адже наступного разу це вдасться зробити лише через рік.

Березень радує календарною весною, але зовсім не багатий на свята. Можливо, це пояснюється настанням Великого посту, часу роздумів, молитв і покаяння.

Великий піст

Це найдовший і найважливіший піст в християнському світі, що передує чудовому святу Великодня. Триває він 48 днів і ділиться на чотири частини. Перша з них – 40-денна Чотиродесятниця; шоста субота посту – Лазарева, шоста неділя називається Вербною і нагадує про вхід Ісуса в Єрусалим. Завершує цикл Страсна седмиця, всі дні цього тижня вважаються Великими і присвячені останнім дням життя Спасителя, а також його смерті на хресті.

Великий піст

Чотиридесятниця, яка припадає на березень, символізує 40-денний піст Христа в пустелі. Це час, коли слід постити, каятися в гріхах і намагатися не робити нові. Це найсуворіший піст у році, що забороняє вживання багатьох продуктів, алкогольних напоїв, куріння, лихослів`я і тілесні радості. Звичайно, далеко не всі здатні відмовитися від звичного способу життя і харчування. Але бути трохи добрішим, стриманішим, навчитися прощати може кожен.

Тим же, хто налаштований постити, нагадаємо, що строгі обмеження в їжі неминуче послаблюють організм, тому проводьте свій відпочинок в Луцьку більш спокійно, відмовтеся від фізичних перевантажень і не занадто захоплюйтеся стравами за великоднім столом.

8 Березня

День, коли прийнято вітати мам, бабусь, дружин, дочок, це свято всіх Жінок, причому відзначається воно у багатьох країнах світу, а в деяких, наприклад, в Україні, отримало статус державного. Дехто наполегливо прив`язує його створення до соціалістки Клари Цеткін, але це не зовсім вірно. Нехай не 8 березня, але такий день рано чи пізно повинен був настати, адже його головний сенс у боротьбі жінок за право бути рівними в патріархальному суспільстві. Ще в Стародавній Греції дружини організували перший страйк проти обридлої війни, і зробили це у доволі оригінальний спосіб – відмовляючи чоловікам у сексі. Потім був марш на Версаль, коли французькі жінки вимагали права брати участь у виборчому процесі.

Першими присвятити один день слабкій статі придумали соціалісти США, він відзначався в останню неділю лютого з 1909 по 1913 рік. У 1910-му німкеня Цеткін на конференції Соціалістичного інтернаціоналу в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародне свято, що символізувало б боротьбу за права жінок, але остаточна дата тоді не була обрана. Жіночі рухи в ті суворі роки закінчувалися мітингами, демонстраціями, страйками і навіть збройними повстаннями. Суспільство повинно було прийняти нові реалії – жінки вже не хотіли миритися з нерівністю і утисками, ставали повноцінними гравцями в окупованому чоловіками світі.

8 Березня

На території Радянського Союзу червона дата 8 березня з`явилася тільки в 1965 році. До цього моменту країна вже знала і ударниць праці, і депутатів Верховної Ради, і директорів підприємств, і навіть міністрів з жіночими іменами, період фемінізації закінчився. Не дивно, що ідеологічне забарвлення поступово змивалося, а до наших днів це свято дійшло вже як символ жіночого начала, любові, ніжності і краси. Жінкам дарують квіти, влаштовують сюрпризи, дозволяють відпочити від кухні. Романтично налаштовані чоловіки знімають номер у луцькому готелі, замовляють вечерю в ресторані, освідчуються в коханні. Це день жіночої вседозволеності, коли можна трішки покапризувати й полінуватись.

Також у березні відзначають своє свято землевпорядники, комунальники, працівники СБУ, міліціонери, поети та актори театру. Якщо ж таких немає серед ваших знайомих, а душа вимагає нових відчуттів, влаштуйте собі власне свято, відвідуйте виставки і прем`єри, прочитайте цікаву книгу або заведіть нове хобі, адже кожен прожитий день особливий і неповторний.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика