Головна

Статті

Що відзначаємо у травні

1 - 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих;
3 травня - Всесвітній день свободи друку (преси);
7 травня - День радіо;
8 - 9 травня - Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої Світової війни;
8 травня - Міжнародний день Червоного Хреста;
9 травня - День Перемоги;
9 травня - День Європи (міжнародний);
10 травня - День матері (в 2015 році);
12 травня - Всесвітній день медичних сестер;
15 травня - Міжнародний день сімей;
16 травня - День Європи (український) (в 2015 році);
16 травня - День науки (в 2015 році);
17 травня - Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства;
17 травня - День пам'яті жертв політичних репресій (в 2015 році);
17 травня - День молодіжних та дитячих громадських організацій (в 2015 році);
17 травня - Всесвітній день пам'яті людей, померлих від СНІДу (в 2015 році);
18 травня - Міжнародний день музеїв;
19 травня - Міжнародний день боротьби з гепатитами;
20 травня - День банківських працівників;
21 травня - Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку;
22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття;
23 травня - Свято Героїв;
24 травня - День слов'янської писемності і культури;
25 -31 травня - Тиждень солідарності з народами несамоврядних територій;
28 травня - День прикордонника;
29 травня - Міжнародний день миротворців ООН;
30 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження (в 2015 році);
31 травня - Всесвітній день без тютюну;
31 травня - День хіміка (в 2015 році);
31 травня - Трійця (в 2015 році).

Нарешті настав найзеленіший та найсвіжіший місяць у році - травень! Після перших боязких кроків весна стала повноцінною господинею, наповнюючи світ навколо соковитими фарбами, квітковими ароматами і сонячним світлом. Саме час для походів на природу, прогулянок на повітрі та відпочинку в Луцьку в компанії хороших друзів, адже приводів для цього буде чимало!

Отже, до якихось свят варто готуватися в травні, розповімо нижче.

Міжнародний день солідарності трудящих

Хоч і відзначаємо ми Першотравень ще з часів СРСР, його значення для людей праці не втратило актуальності. Дійсно, чому б не відпочити день-два від заводів і офісів, адже робота, як кажуть, не вовк. Хоча спочатку це свято зовсім не асоціювалося з маївками і шашликами.

В перший день травня далекого 1886 року американські робітники вийшли на страйк в Чикаго з вимогою скоротити робочий день з 15-ти (тільки уявіть!) до 8-годинного. Демонстрація закінчилася розгоном поліцією і великою кількістю потерпілих. Але вже 1889 року на паризькому конгресі Другого Інтернаціоналу було прийнято рішення про встановлення 1 травня Дня міжнародної солідарності трудящих з правом проводити мітинги і висувати вимоги соціального характеру. Щоправда, політичні гасла були присутні на таких заходах аж ніяк не рідше.

Першотравневий парад в СРСР

Багатьом пам'ятні ще паради з транспарантами, квітами, повітряними кульками і обов'язковим «Ура, товариші!», на яких було присутнє ціле місто, включаючи представників підприємств, організацій та навчальних закладів. При занепаді радянської імперії два вихідних дні успішно використовувалися городниками для посадки картоплі та іншої зелені, молодь збиралася в ліс на пікніки, а закохані призначали на цю дату весілля у місті Луцьк.

День Перемоги

Якщо бути точним, то Німеччина підписала капітуляцію 8 травня о 22 годині 43 хвилини, але в Москві на цей момент було вже 00:43 9 травня за місцевим часом. У зв'язку з цим ми святкуємо перемогу на день пізніше, ніж європейці. Втім, в Європі 8 і 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення з вшануванням пам'яті жертв Другої світової війни. Подібний формат пропонується і нашими політиками.

День Європи

Це міжнародне свято, що вважається днем народження Європейського Союзу. Глава МЗС Франції Роберт Шуман 9 травня 1950 року закликав країни Європи до об'єднання і створення наднаціональної організації для загального розвитку і процвітання. Його промова, згодом названа Декларацією Шумана, потрапила на благодатний грунт, що призвело до формування ЄС, членами якого сьогодні є 28 держав. Україна розпочала шлях асоціації, щоб у майбутньому стати повноправним членом цього співтовариства.

День матері

Кожну другу неділю травня ми святкуємо День матері, до речі, як і жителі Канади, США, Мексики, Австралії та інших країн. Вперше традиція вітати своїх мам була встановлена в 1999 році указом президента Леоніда Кучми, а саму ідею приписують американці Анні Джарвіс, яка звернулася до політиків з подібним проханням ще на початку минулого століття.

День музеїв

18 травня – один з найбільш очікуваних днів у всіх любителів історії та поціновувачів різних жанрів мистецтва. Не дивно – адже сьогодні багато музеїв світу гостинно відкривають свої двері всім бажаючим, причому абсолютно безкоштовно. Щорічно з 1992 року, святу присвоюється особлива тема, до цього дня приурочуються фестивалі, виставки та інші культурні заходи. Якщо ви належите до числа допитливих туристів, – не забудьте забронювати готель у Луцьку, щоб відвідати місцеві музеї та послухати цікаві розповіді відомих екскурсоводів.

День відкритих дверей у музеях світу

Ну і, звичайно, не обходиться в травні без професійних свят, таких як Дні радіо, преси, медсестер, електрозв'язку, науки, банківських працівників, хіміка, прикордонника, видавництв та поліграфії. А бажаючим скоріше зав'язати з курінням рекомендуємо кинути шкідливу звичку в останній день місяця - Всесвітній день без тютюну.

 

ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2020 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика