Головна

Статті

Що відзначаємо у квітні

1 квітня - День сміху; 
2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму; 
2 квітня - Міжнародний день дитячої книги; 
4 квітня - Міжнародний день просвітництва з питань мінної небезпеки; 
4 квітня - Песах (в 2015 році); 
5 квітня - День геолога (в 2015 році); 
7 квітня - Всесвітній день здоров’я; 
7 квітня - День Благовіщення Пресвятої Богородиці; 
8 квітня - Міжнародний день циган; 
11 квітня - Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів; 
12 квітня - Великдень (в 2015 році); 
12 квітня - Деньпрацівників ракетно-космічної галузі України; 
14 квітня - День Державтоінспекції МВС України; 
15 квітня - День працівників карного розшуку; 
18 квітня - Міжнародний день пам’ятників і видатних місць; 
18 квітня - День пам’ятників історії і культури; 
18 квітня - День навколишнього середовища (в 2015 році); 
22 квітня - Міжнародний день секретаря (в 2015 році); 
23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права; 
26 квітня - Всесвітній день інтелектуальної власності; 
26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф; 
28 квітня - Всесвітній день охорони праці; 
29 квітня - Міжнародний день танцю. 

Квітень - чудовий місяць, коли весна вступає у свої володіння вже не боязкою гостею, а повноцінною господинею. Непомітно зеленіє трава, з'являються перші квіти, все дзвінкіше співають птахи, а сонячні промені готують нас до наближення літа.

Які свята чекають нас у квітні, чи буде привід для відпочинку в Луцьку з друзями, розкажемо нижче.

День сміху

У перший квітневий день будемо жартувати і розігрувати друзів. День сміху, або День дурня, відзначається в багатьох країнах світу. Відомо, що ще стародавні римляни підсміювались над «недалекими» співгромадянами, правда, для цього був відведений день в середині лютого. Деякі дослідники вважають, що традиція походить з Древньої Індії, де було прийнято відзначати свято жартів, яке припадало на останній день березня.

1 квітня прийнято жартувати над друзями

У Франції першоквітневі розіграші пов'язані... з Новим роком. До 1564 року останній святкувався якраз 1 квітня, однак за указом короля Карла 9 був перенесений на 1 січня. Тим не менш, деякі консервативно налаштовані французи наполегливо дотримувалися колишньої дати. Комусь в голову прийшла думка дарувати «старообрядцям» порожні подарунки. Потім традиція розіграшів і жартів поширилася по всій Європі, в тому числі прийшла до нас.

І сьогодні ми «ловимось» на кепкування друзів й «розводимо» їх самі. Причому жарти повинні бути добрими, адже це веселий день сміху, гумору і, треба сказати, неабиякої винахідливості. А оскільки жартувати без тісного спілкування ніяк не вийде, запрошуйте друзів  у гості або до бані Луцька і смійтеся досхочу.

Благовіщеня

7 квітня відзначається день, коли Діва Марія отримала благу звістку від архангела Гавриїла про майбутнє народження Спасителя світу, сина Божого Ісуса Христа.

Досягнувши повноліття, вихована у храмі дівчина оголосила про свою клятву назавжди залишитися непорочною. За законом вона повинна була повернутися в дім батьків, або вийти заміж. Поважаючи її обітницю, Марію заручили з 80-річним Йосифом, щоб він піклувався про неї, як про дочку. Через чотири місяці до Діви явився Божий посланець Гавриїл, який сповістив, що силою Святого Духа вона стане матір'ю Сина Божого.

День Благовіщеня Пресвятої Богородиці відзначають рівно за дев'ять місяців до Різдва і він є одним з головних православних свят. Це радісне свято, яке символізує Божу благодать, смирення, цнотливість і чистоту. Сьогодні заборонено братися за будь-яку роботу – «Навіть пташка гнізда не в’є», говорить прислів'я. До речі, в цей день прийнято відпускати птахів на волю, як знак очищення душі від земних гріхів.

Великдень

Вперше свято Воскресіння Христового відзначили в 325 році після постанови Першого Вселенського Собору. Святкується воно в першу неділю після повні, що наступила не раніше 30 березня, і приходиться на квітень-травень.

Це свято вважається одним з головних як православній, так і католицькій церкві. Богослужіння починається в суботу вночі і триває до ранку, закінчуючись урочистою ходою навколо храму в супроводі співу, дзвонів і оголошенням радісної звістки: «Христос воскрес!».

Великдень – світле й радісне свято

Парафіяни приносять до церкви для освячення кошики з пасками, писанками та різною смакотою, які потім ставлять на святковий стіл. Весь наступний тиждень називається Світлою пасхальною седмицею, а при зустрічі прийнято вітати одне одного словами «Христос воскрес! – Воістину воскрес!».

Де б ви не знаходилися – вдома, в дорозі або зупинилися в готелі Луцька – скрізь відчувається радісний емоційний підйом, особлива, справді світла, атмосфера свята і дива.

Також у квітні відзначають День дитячої книги та авторського права, здоров'я, пам'яток і визначних місць, навколишнього середовища, охорони праці і танцю. Професійні свята відзначать геологи, працівники ракетно-космічної галузі, ДАІ та карного розшуку. А якщо 8 квітня зустрінете багатьох ромів – не дивуйтеся, адже це Міжнародний день циган.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика