Вирушаючи в подорож, ми переслідуємо різні цілі. Для одних це спосіб розвіятися, змінити обстановку, відпочити; інші шукають гострих відчуттів і яскравих вражень. Різноманітність туристичних вояжів сьогодні величезна – на будь-який смак. Причому у прямому розумінні слова. Якщо вам хочеться чогось незвичайного і оригінального, зверніть увагу на алкогольні тури.
Особливість алкогольного туризму
Вже сама назва багато про що говорить. Мандрівники зможуть відвідати регіони і країни, що славляться кращими алкогольними напоями. На екскурсії розкажуть про традиції, технології виробництва, навіть відкриють кілька секретів. Ви познайомитеся з виноробами світового рівня, дізнаєтеся, як правильно вживати різні напої і, звичайно ж, продегустуєте їх. Ці знання напевно стануть в нагоді вам у майбутньому, наприклад, щоб не розгубитися від великого асортименту вин в барі 101 кілометру в Луцьку.
Кращий час для поїздки з алкогольним ухилом – це сезон збору врожаю, що триває з вересня по листопад. У цей період проводяться різні тематичні свята та фестивалі, на яких вино просто ллється рікою. Але, в принципі, такі тури проводяться цілий рік, за винятком різдвяних свят.
Популярні закордонні напрямки
Багато європейських країн пишаються своїм виноробством. Особливою популярністю користуються тури до Франції. У Бургундії можна взяти кілька уроків з виготовлення вин. У Бордо запропонують цікавий вид лікування – винотерапію. В Шампані ви дізнаєтеся багато нового про культовий напій – шампанське.
В Іспанії можна відвідати музей вина та винні погреби замку Перелада. Цікавою і колоритною буде поїздка на Сицилію. Тут, крім традиційних вин, бурхливо розвиваються експериментальні напрямки з яскравими фруктовими нотками в стилі Нового Світу.
Любителям міцнішого алкоголю варто відправитися в віскі-тур по Шотландії, Британія порадує міцним сидром, а пивоманам сподобається поїздка до Чехії, Ірландії або Бельгії.
Але не лише Європа приваблює алкотуристів. У США варто відвідати найстаріший завод Woodford Reserve, де виробляється бурбон. Спробувати справжню американську горілку під назвою 45th Parallel можна в місті Нью-Річмонд. А в Нью-Йорку проводять безкоштовні екскурсії по заводу, де виробляють джин.
У Чилі запам`ятається прогулянка спекотними виноградниками і прохолодними винними погребами. Мексика здивує плантаціями агави та виробництвом з цього виду кактуса першокласної текіли.
Винний туризм в Україні
Якщо закордонна поїздка вам не по кишені, не варто впадати у відчай. В Україні теж достатньо місць, де можна впритул познайомиться з культурою виноробства і побувати на цікавих винних святах. Причому екскурсії по Кримському півострову або Західному регіону можна здійснити і самостійно, наприклад , під час відпустки або проведення конференції у Луцьку.
Виготовлення вина у Криму має багатовікову історію, а кожен завод дбайливо зберігає свої традиції. Найвідоміші виноробні розташовані в Севастополі та Ялті. У ході екскурсії туристи дізнаються багато цікавого, відвідають музеї та спробують місцеві рислінг, піно-грі, портвейн, мускатні і сухі вина.
Одеса славиться своїм шампанським, ординарними, марочними і колекційними винами. Закарпатські десертні, сухі і марочні вина також порадують цінителів своїм чудовим смаком і якістю.
Ці напрямки сьогодні найбільш популярні в нашій країні, хоча і в інших областях, наприклад, Миколаївській та Херсонській, є можливість здійснити повноцінний винний тур і навіть орендувати погреб.
Такі екскурсії круто змінюють світогляд щодо алкоголю. Це ціла культура зі своїми традиціями, правилами, легендами, історією. Ви отримаєте масу вражень, спробуєте чудові напої, та ще й прикупите пляшечку-другу для святкування весілля у Луцьку.