Головна

Статті

Римські терми: історія і сучасність

Різноманітністю лазень і саун сьогодні важко когось здивувати. Мало того, навіть у власній квартирі можна встановити кабінки для сауни, правда, задоволення буде неповним. Оскільки цей вид відпочинку в Луцьку передбачає не лише процес паріння, але й обов`язкове спілкування у теплій компанії.

Любителям високої вологості рекомендуємо відвідати римську лазню. Густий пар при температурі близько 45 градусів м`яко прогріває і розслабляє тіло, зникають м`язові затиски, з`являється бадьорість, а шкіра стає просто дивовижною – пружною, матовою, бархатистою, набуває здорового кольору. І, судячи по збереженим відомостями, більш ясними стають думки – не дарма ж терми ставали місцем засідань римського Сенату.

Трохи історії

У Стародавньому Римі терми користувалися величезною популярністю. До того ж вони були настільки функціональними, що відвідувачі могли не виходити з них по кілька днів, паралельно з банними процедурами приймаючи їжу, займаючись спортом, проводячи бенкети і навіть вирішуючи питання державної ваги.

Першими подібні лазні почали будувати греки, і тільки в останні десятиліття до нашої ери в Римі з`явилися свої терми. Дякувати за це слід імператору Агріппі і, до речі, є за що. Адже він заповів терми народу, причому абсолютно безкоштовно, перетворивши, таким чином, їх у центри суспільного життя і дозвілля.

Давньоримські терми

Слідом за Агріппою з`являються терми Нерона, Тита, Траяна, Каракалли, Діоклетіана. Будувалися вони не тільки в столиці, але і в провінціях, відрізнялися вишуканістю і дорогими матеріалами. Наприклад, імператорські терми всередині виконувалися з мармуру, прикрашалися статуями, колонами, позолотою, мозаїчними малюнками, фресками. Для вікон і дверей використовувалася бронза.

Територія, на якій розташовувалися римські лазні, займала величезні площі – більше десяти гектарів і була оточена красивими парками, квітниками, фонтанами, мала власні бібліотеки, стадіони, окремі будівлі для проведення літературних читань, концертів, підходила для влаштування цілого весілля у місті Луцьк.

Не обійшлося і без інженерної думки - саме приміщення, стіни і підлога лазні нагрівалися з допомогою центрального опалення, використовувався водопровід і каналізація складної системи, не кажучи вже про спорудження будівлі в цілому.

Відвідувачі спочатку заходили в роздягальню, де залишали одяг, потім на відкритих дворах робили спортивні вправи, натирали тіло різними маслами і занурювалися в басейни з водою. Процедура купання теж була непростою: спочатку необхідно було зануритися в прохолодну воду, потім у холодну, перейти в басейн з трохи підігрітою водою і в кінці розслабитися в комфортній теплій. Всі басейни розташовувалися в окремих приміщеннях з особливим температурним режимом.

Римська лазня

А що сьогодні?

У наші дні римські терми втратили одну зі своїх колишніх особливостей, а саме циклопічність, коли одна така лазня за раз могла прийняти кілька тисяч охочих. Та й технології використовуються сучасні. Але ці відмінності не применшують їх переваг, а, навпаки, роблять перебування тут більш комфортним.

Варто зазначити, що в римській лазні має значення кожна деталь. І нехай вони позбавлені колишньої пишноти і багатства, тим не менш, зберегли головні переваги та особливості своїх попередників. Сьогодні це цілі комплекси, в яких окрім сауни в Луцьку є також косметичні центри, СПА-салони, масажні кабінети, зони відпочинку, кінотеатри, бари і ресторани. Особлива увага приділяється оформленню, температурі і вологості приміщень, ультрасучасному очищенню води і повітря. Не дивно, що шанувальників римської лазні з кожним днем стає все більше.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика