Головна

Статті

Підготовка до риболовлі: що потрібно знати новачкам

Риболовля - це не тільки полювання за рибою або розпивання спиртних напоїв в чоловічій компанії у води, а й відмінний спосіб провести вихідні з сім'єю на природі і отримати масу позитивних емоцій. А якщо до цього "заходу" підійти відповідально, то можна принести додому і хороший улов! Сьогодні і розповімо, головні секрети підготовки до риболовлі. Сподіваємося, що ця інформація буде корисною не тільки новачкам, але і досвідченим рибалкам!

Де ловити?

Для початку треба визначитися з місцем лову. Бажано знати заздалегідь, де ви будете ловити, яка там глибина, чи є течія, яка риба водиться і інше. Адже ця інформація допоможе вибрати оптимальні снасті для вдалого улову.

Далі продумайте маршрут, чим і коли ви будете добиратися до водойми. Пам'ятайте, що на вихідних рибалок набагато більше, тому, щоб зайняти вдале місце варто виїжджати якомога раніше.

Відмінне місце для рибної ловлі

Чим ловити?

Асортимент рибальського знаряддя дуже різноманітний, давайте розглянемо мінімальний набір рибалки-початківця.

Вудилище. Видів їх сила-силенна, і навіть не всі професіонали їх зможуть перерахувати. Якщо говорити по-простому, то можна виділити три основних:

  • Проста вудка. Мається на увазі без котушки і кілець. Вона легка в експлуатації, як правило, складається з 3 сегментів (ховаються одна в одну). Ловити на неї можна тільки біля берегу.
  • Вудка з котушкою. Це вже більш професійний варіант для лову великої риби. При виборі цього типу слід знати, котушка до вибраного вудилища, як правило, купується окремо.
  • Спінінг. Це мініатюрний варіант вудки з котушкою (особливо в зібраному вигляді), хоча вони бувають різної довжини. Ловлять на нього в основному хижака (щуку, окуня і т.п.). Тому, якщо вибираєте першу вудку, то рекомендуємо віддати перевагу цьому типу вудилища.

Волосінь. Це витратний матеріал, який грає важливу роль в процесі риболовлі. Тут є теж чимало нюансів (колір, тип, діаметр, міцність). Ми ж рекомендуємо звернути увагу на діаметр і міцність, адже від них залежить чи зможе волосінь витримати улов і чи не буде вона відлякувати рибу. Якщо сумніваєтеся, то проконсультуйтеся у продавця. Не забувайте періодично міняти волосінь на вудилище, так як вона має властивість зношуватися.

Поплавок. І це рибальське знаряддя має свої особливості! Звертайте увагу на форму. Якщо ловите в місцях течії, то краще брати поплавок у вигляді барила. А якщо в стоячій воді, тоді витягнутої форми. Ще дивіться на вагу, віддавайте перевагу легким, вони більш чутливі і будуть краще "показувати" клювання. Наостанок не забувайте про "дизайн", адже його має бути добре видно.

Грузило. Тут все просто. Намагайтеся використовувати одну "кульку" грузила, яка буде оптимально тримати поплавок на воді.

Карабін. Ця деталь потрібна для зручної зміни гачків, так що подбайте про її наявність.

Гачок. Знову ж є маса параметрів (розмір, форма вигину, забарвлення). Якщо розумієте яка риба буде вашою здобиччю, то зверніться за допомогою до продавця. А найкраще беріть кілька різних, адже в процесі риболовлі його можна замінити швидко у будь-який момент (якщо маєте карабін та поводок).

набір досвідченого рибалки

На що ловити?

Ще одним важливим елементом риболовлі є наживка і підгодівля для риби. Знову ж все буде просто, якщо ви заздалегідь, знаєте, кого збираєтеся ловити. Наприклад, карасі добре беруть на хробака, перловку, мастирку. А плотва і верховодка полюбляють пшеницю. Для щуки, окуня та інших хижаків можна використовувати блешню або воблерів. До речі, можна відразу купити готову прикормку у рибальських магазинах.

Наостанок хочеться додати, що не забувайте одягатися тепло, адже з самого ранку у води завжди холодніше, ніж у місті. Подбайте про захист шкіри і голови від сонця.

Бажаємо гарного кльову і побільше позитивних емоцій під час риболовлі!

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика