Як мінімум раз на рік нам хочеться забути про роботу, змінити обстановку, викинути з голови усі проблеми і просто відпочити. Способів розслабитися безліч, все залежить від розмірів гаманця і конкретних уподобань.
Скажімо, любителям пасивного відпочинку для релаксу достатньо тиждень не виходити з дому або полежати на пляжі - і вони готові до нових трудових звершень. Чого не скажеш про тих, хто воліє відпочивати активно. Бездіяльність для них смерті подібна. Тільки рух, екстрим, нові емоції здатні принести почуття радості і задоволення. Але тих та інших об`єднають гори й водойми.
Чудову можливість отримати обидва задоволення можна не лише в Криму. Наприклад, відпочинок на Західній Україні недорого коштує, але нітрохи не поступається якістю.
Гори
Карпати - це лижні і бальнеологічні курорти, розвинена туристична інфраструктура, унікальна природа, бурхливі ріки, цілюще повітря, місцевий колорит. Багатьом відомий зимовий гірськолижний відпочинок в Карпатах, але й в теплу пору року тут є чим зайнятися.
- Взимку туристів приваблюють засніжені гірські схили. Причому і новачок, і професіонал знайдуть для себе гідний спуск: від невеликих гірок до трас високого рівня складності. Але не треба думати, що зимові Карпати зацікавлять лише лижників, тут створені умови і для любителів покататися на сноуборді, ковзанах і навіть санках.
- У літній період особливою популярністю користується зелений туризм. Піші прогулянки в горах, сплави на байдарках, риболовля, катання на конях і квадроциклах, похід за грибами і ягодами, смачна домашня їжа, пікніки на свіжому повітрі - всього й не перелічити!
Озера
На Західній Україні озерами славиться Волинь. Саме тут, на території Шацького національного природного заповідника, розташоване найбільше озеро країни - Світязь. Причому глибина його - 58 метрів - в чотири рази перевищує глибину Азовського моря, а дно просвічується навіть через 8-метровий шар води. Навесні і восени тут можна спостерігати справжні морські шторми.
Біля озера багато років проводиться популярний пісенний фестиваль «На хвилях Світязя», учасники якого приїжджають з різних куточків України та зарубіжжя.
У Шацькому національному природному парку є і десятки інших озер з прозорою водою, розташованих серед соснових лісів. Любителі рибалки будуть у захваті - адже тут можна зловити більше тридцяти видів риби: метрових сомів і вугрів, окуня, щуку, коропа, в`юна, лина, ляща. Подекуди водяться раки.
Для відпочинку на воді можна взяти напрокат човен, катамаран або яхту. Цілюще лісове повітря відновить здоров`я, додасть бадьорості та енергії.
На території парку розташовані зони та бази відпочинку, пансіонат і санаторій, спортивні та дитячі табори, наметові містечка, завжди раді гостям в приватних будинках і котеджах.
Набирає популярності зелений туризм: Луцьк серйозно налаштований зробити край максимально привабливим для гостей.
Пам`ятки
Волинська область цікава не тільки природою. Зверніть увагу на туристичну карту Луцька, якщо вас приваблюють пам’ятки давнини, і насамперед вирушайте до переможця конкурсу «Сім чудес України» - Замку Любарта. Саме він зображений на 200-гривневій купюрі. На території замку, крім екскурсій, проводяться різні фестивалі, наприклад «Ніч у замку Любарта», лицарські турніри. Але спочатку оберіть готель - Луцьк неможливо пізнати за один день. Варто відвідати Костел святих Петра і Павла, Кафедральний собор святої Трійці, Єзуїтський колегіум, будинок з химерами, різні музеї.
Звичайно, це далеко не повний перелік місць, які варто відвідати, відправляючись на захід України. Але, як відомо, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.