Головна

Статті

Екскурсії Україною: Устилуг

Любителям подорожувати по зарубіжжю відома назва невеличкого містечка на Волині – Устилуга. Саме тут знаходиться пункт пропуску через державний кордон на територію Польщі. Скоріш за все, на цьому обізнаність більшості і закінчується. Але ж тут є і більш захоплюючі місця, ніж міст Дружби чи прикордонник зі службовою собакою. Між іншим, ціни 101 кілометру в Луцьку на екскурсію до Устилуга досить помірні, при цьому ви потрапите сюди у найцікавіший час. Чим же примітне це місто?

Короткий історичний екскурс

Перша згадка про Устилуг пов`язана з іменем князя київського Ізяслава Мстиславовича і датується 1150 роком. Відомо, що в 1240-му місто було повністю зруйноване ордами хана Батия. У 13 столітті в складі Галицько-Волинського князівства Устилуг був головним волинським пунктом з торгівлі хлібом, звідси зерно відправляли до самого Балтійського моря.

Подальший розвиток міста був важким і неспокійним – його ніяк не могли поділити польсько-литовські феодали. Зрозуміло, що найбільше страждали прості жителі. Ненависть до поневолювачів знайшла вихід у боротьбі гетьмана Наливайка проти панщини 1595 року. У війні 1648-54 рр. жителі Устилуга підтримали Богдана Хмельницького. Не обійшли стороною місто і наполеонівські війська в 1812 році. Багато біди принесла Перша світова війна, після якої територія Волині знову відійшла до Польщі.

У 1940 році Устилуг стає райцентром, і з цього моменту в ньому починається ріст виробництва. Однак тривало щастя недовго. У 1941 році місто одним з перших приймає удар німецьких загарбників. Відновлення почалося вже після війни, але найбільший розквіт припав на останні десятиліття – від початку незалежності України. Значення Устилуга істотно виросло після відкриття міжнародного автомобільного переходу Устилуг-Зосин.

Міжнародний пункт пропуску в Устилузі

Що варто подивитися

Головною визначною пам`яткою міста є музей великого композитора Ігоря Стравінського. Взагалі сім`я Стравінських унікальна за кількістю талантів: відомий бас петербурзького Марійського театру Федір Гнатович, його син – композитор світового рівня Ігор Федорович, сини останнього – швейцарський художник Федір Ігорович, а також композитор і піаніст Святослав Сулима-Стравінський.

Можливо, залишившись холостяком Ігор Стравінський і облюбував би який-небудь готель Луцка, однак після весілля він поселяється в Устилузі. В улюбленому з дитинства місті Стравінський зводить будинок за власним планом, у стилі швейцарського шале, в якому сьогодні і розташувався єдиний у світі музей великого композитора. Саме тут, за висловом самого Ігоря Федоровича – у «райському куточку для творчості», були написані 18 його кращих творів, у тому числі знамениті балети «Жар-птиця» і «Весна священна».

У музеї зберігається улюблений рояль Стравінського, а в саду ростуть дерева, які він садив сам. Тут відвідувачам розкажуть про романтичні факти його біографії: одруження на двоюрідній сестрі і взаємне кохання до незрівнянної француженки Коко Шанель.

Музей Стравінського

Візитівкою Устилуга став музичний фестиваль міжнародного рівня «Стравінський і Україна», який щорічно збирає багатьох іменитих гостей з ближнього зарубіжжя, а також відкриває світові імена талановитої молоді.

Так розпорядилася життя, щоб містечко з населенням у дві з невеликим тисячі стало відомим у всьому світі. А скільки ще таких міст – маловивчених, несправедливо забутих. Про деякі з них розповість луцький сайт 101 кілометру, про інші колись повідають історики. Нам же слід зберігати пам`ять про рідну землю і великих людей, що принесли їй славу.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика