Головна

Статті

Екскурсії по Волині

Волинська область – край грибних лісів, блакитних озер і квітучих лугів. Але і крім чудових природних умов тут є чим здивувати мандрівника. Ця земля має древню історію, побувала у володінні багатьох держав, зберігши спогади про ті часи у вигляді архітектурних споруд, старих церков, загадкових руїн.

Об`єднати відпочинок та екскурсії по Волині найкраще влітку – після пізнавальної програми можна розслабитися на березі озера, в тінистому лісі або вибрати собі забаву до душі у комплексі розваг та відпочинку 101 кілометр. Отже, розглянемо, куди варто вирушити, щоб поїздка не втомила але була цікавою.

Затурці

Це село в Локачинському районі відоме з 16 століття, але за три століття до цього тут було стародавнє городище. Пізніше на його місці збудовано укріплений феодальний замок.

Довгий час це поселення нічим особливо не вирізнялося, навіть школа з`явилася в Затурцях тільки в кінці 19 століття, та й то – виключно для дітей заможних громадян.

Музей-садиба В’ячеслава Липинського

У 1882 році тут, у своєму родовому маєтку, народився майбутній український історик, політик і громадський діяч В`ячеслав Липинський. У Затурцях він провів дитинство, писав історичні твори, вів листування з видатними людьми свого часу, боровся за незалежність українців. Тут знаходиться його могила.

Сьогодні садиба Липинських – це меморіальний музей і пам`ятник історії національного значення. Зберігся і парк, що належав родині, з деревами, яким вже більше 150 років.

Торчин

Селище міського типу Торчин розташоване всього в 25 кілометрах від обласного центру. Це дозволяє туристам після екскурсії вибрати готель в Луцьку, щоб заодно познайомитися і з цим славним містом.

Вперше Торчин згаданий в літописах у 1093 році. За свою тисячолітню історію він отримав Магдебурзьке право, тут переписувалися умови Брестської унії, був форпостом Галицько-Волинського князівства, перебував у складі Польщі, Російської імперії, УРСР.

Серед пам`яток археології сьогодні можна побачити:

  • поселення стжижевської культури;
  • поселення лежницької групи ранньозалізного періоду;
  • поселення тщинецько-комарівської культури;
  • поселення давньоруського періоду.

Особливо примітний народний історико-краєзнавчий музей, відкритий в 1960 році. У його колекції безліч археологічних, мистецьких та культурних експонатів, включаючи знайдені тут монети, зброю, предмети побуту жителів і вироби ремісників. Експозиції музею присвячені Київській Русі, українському козацтву, революції і війнам. До речі, засновник музею Григорій Гуртовий включений до списку енциклопедії «Кращі люди України».

Згорани

Село в Любомльському районі, відоме з 1674 року. У цьому ж році побудовані церква Святого великомученика Димитрія і дзвіниця, що збереглися до наших днів.

Але не ця пам`ятка приваблює сюди туристів. Насамперед, це поїздка в чудовий заказник «Згоранські озера». Велике і Мале Згоранські, Горіхове, Лісове, Хмільне озера, Мошне, Бабинець – красиві водойми, що сховалися серед лісів. Для відпочиваючих тут облаштовані місця для відпочинку, є дитячий санаторій. Любителів риболовлі без сумніву порадує велике різноманіття риби: вугор, лящ, щука, окунь, короп та інші види.

Ще одному місцевому природному диву позаздрить кожна баня Луцька. Неподалік від села Нудиже є ціла система джерел з чистісінькою водою з домішкою срібла. Цікаво, що вода в них і взимку, і влітку тримає температуру 14 градусів.

Пам`ятник природи і літератури «Лісова пісня»

Озеро Нечимне вразило своєю казковою красою велику Лесю Українку. Саме його описала поетеса у своїй містичній драмі-феєрії «Лісова пісня». Сьогодні урочище Нечимне – ландшафтний заказник, що перебуває під охороною. А в селі Скулин розмістився музей, присвячений «Лісовій пісні» і, зрозуміло, самій письменниці.

Озеро Нечимне

Щороку на початку серпня на берегах озера проводиться свято на честь Лесі Українки з виступами літераторів, театральних груп, фольклорних колективів з усієї України та інших держав.

Про усі ці місця, можливо, знає не кожен. У цьому є свої плюси – зберігається їх самобутність, природність. Нестача інфраструктури з лишком компенсується натуральними природними багатствами. А імена великих людей, які виросли на цій землі, приносять славу цілому Волинському краю.

 






ПослугиМіроприємстваБанкетні залиЦіниВідгукиНовини, АкціїСтаттіКонтактиПравила
2010-2024 Розважальний комплекс 101-й. Всі права застережено. При використанні інформація посилання на першоджерело обов`язкове.
Розробка сайту - 7 Red Lines
Яндекс.Метрика