Слово «дайвінг» асоціюється з морем, аквалангом і барвистим підводним світом. Дійсно, завдяки цьому виду спорту можна трохи відкрити завісу в абсолютно іншу сторону життя на нашій планеті, яка кардинально відрізняється від звичної наземної.
Початок дайвінгу поклав відомий француз Жак Ів Кусто. Цей геніальний вчений разом зі своїм партнером, інженером Емілем Ганьяном в 1943 році створив акваланг, що дозволило людям значно збільшити час перебування під водою. Наскільки цей винахід був вдалим, можна судити з того, що буквально через десять років у США вже налічували близько мільйона водолазів. Сьогодні дайвінгом може зайнятися будь-хто; його популярність зростає з року в рік. Існують навіть різні змагання і рекорди, наприклад, під водою грають в шахи, танцюють, укладають шлюби, що, погодьтеся, набагато оригінальніше, ніж звичне святкування весілля у Луцьку.
Але не думайте, що стати дайвером і милуватись підводною екзотикою можна відразу по приїзді на море. Звичайно, на багатьох курортах, що практикують такий вид відпочинку, є і спорядження, і інструктор, готовий навчити вас за кілька годин і певну суму готівки. Однак, щоб повноцінно насолодитися видовищем, підготовкою краще зайнятися заздалегідь. Чому? Прискорений курс навчання орієнтований на те, щоб скоріше начепити на вас акваланг і відправити на кілька хвилин під воду - це бізнес, і за вами вже стоїть черга бажаючих. І долаючи свої страхи, що десь щось відкрутиться, відвалиться, закінчиться повітря та інше, звикаючи до спорядження, ви прогавите головне – насолоду від занурення. Крім того, в непередбачених випадках доведеться сподіватися тільки на рятувальників.
Де навчитися дайвінгу
Професійно навчають підводному плаванню різні міжнародні федерації, наприклад, CMAS, PADI, NAUI, SDI, IDA, IDD, IANTD, BSAC й інші, які мають сертифікати та власну систему підготовки. Але якщо у вашому місті таких немає, можна піти іншим шляхом.
Для того, щоб впевнено поводитися з аквалангом, достатньо тижня домашніх занять. По-перше, обов`язковий теоретичний курс, що включає правила безпеки. Далі підуть тренування в закритих акваторіях. Поцікавтеся, чи пропонують такі заняття басейни Луцька, оскільки необхідні спеціальні доріжки для пірнання. Тут ви відпрацюєте навички, що дозволяють здійснювати успішні занурення.
І тільки після цього інструктор перевірить ваші знання у відкритій воді. Для цього не обов`язково їхати на море. Залікові занурення можна провести й на озерах Волині, найбільше й найвідоміше з яких – Світязь – вже саме по собі ідеальне місце для дайвінгу. До речі, поцікавтесь такими екскурсіями та цінами на сайті 101 кілометру в Луцьку.
Досвідчений тренер підкаже, у якому напрямку потрібно продовжувати навчання, допоможе розібратися у видах спорядження і кращих місцях для дайвінгу. І не останній аргумент - вартість навчання буде помітно нижчою, ніж на курорті.
Після базового курсу можна освоїти підводну фотозйомку, занурення на спеціальній дихальній суміші з високим вмістом кисню, або в сухому костюмі, що значно розширить для вас можливості та горизонти цього чудового виду спорту.
Спорядження
Отже, комплект, який необхідно придбати: маска, трубка, ласти, костюм, вантаж, балон, регулятор, компенсатор і дайв-комп`ютер. Все це розрізняється залежно від виду дайвингу, ступеня підготовки, температури води, глибини занурення. Вибираючи спорядження, крім ціни і якості, орієнтуйтеся також на його зручність, оскільки від цього буде залежати ваша комфортність перебування під водою.
Підготувавшись таким чином, можна сміливо вивчати підводні глибини, милуватися морським життям, навіть шукати затонулі судна і скарби. Часто просте захоплення стає справою і сенсом усього життя.