Завзяті мандрівники намагаються потрапити в незвичайні і важкодоступні регіони, часто ігноруючи популярні туристичні маршрути. А дарма – деякі з них можуть просто зникнути з лиця Землі, причому в найближчому майбутньому. На сайті 101 кілометра в Луцьку ми розповімо, куди варто поїхати в першу чергу, щоб власними очима побачити ті місця, які, можливо, наші нащадки вже не застануть.
Великий Бар`єрний риф
Сьогодні він займає площу приблизно з Японію, але менш ніж через десять років може перетворитися в мертву океанську пустелю. Унікальна австралійська коралова екосистема дуже чутлива до змін температури і кислотності – буквально кілька градусів вище нинішнього рівня приведуть до неповоротних втрат. Чималу лепту в руйнування рифу вносить і рибальський промисел – ті морепродукти, які не користуються попитом на ринку, просто знищуються в процесі лову.
Мальдіви
Цьому живописному і прославленому в рекламних проспектах місцю загрожує потепління клімату. Оскільки висота островів над рівнем моря – всього близько двох метрів, в недалекому майбутньому батьківщина «Баунті» може зануритися в бірюзові води океану разом зі своїми розкішними пляжами, пальмами і всією курортною інфраструктурою. Інформація для тих, у кого намічається весілля у місті Луцьк – ви можете стати останніми, хто проведе медовий місяць на Мальдівах. Підтвердженням цієї сумної новини служить і той факт, що влада країни зайнята активним придбанням землі в інших державах, щоб поселити там своїх громадян.
Льодовики в горах
Білосніжна шапка африканської гори Кіліманджаро з кожним роком зменшується в обсягах. Простим глобальним потеплінням це явище не пояснюється, але, схоже, процес вже незворотній. За минулі 80 років льодовик втратив 80 відсотків своєї маси.
Схожа ситуація і з льодовиком Рона в швейцарських Альпах. Ще зовсім недавно крижані печери Рони розташовувалися біля готелів, тепер туристам доводиться долати чималий шлях, щоб дістатися до них. А влітку вершини Альп повністю звільняються від снігу, чого ніколи раніше не було.
Національний парк Еверглейдс
Більша частина цього парку у Флориді покрита болотами, які є невід`ємною частиною місцевої екосистеми. Але через відкачування води та її забруднення Еверглейдс за двісті років зменшився вдвічі. Така легковажна «господарська» діяльність людей знищує середовище існування і загрожує зникненням близько двадцяти рідкісних видів тварин, серед яких флоридська пантера.
Мертве море
Померти остаточно йому теж допомагають люди. Йорданія, Сирія, Ізраїль, розташовані поруч з морем, активно використовують воду з нього для побутових, промислових і сільськогосподарських потреб. Результатом стало зменшення водойми майже в три рази, рівень води в ньому знизився на 25 метрів. До речі, курорти, побудовані років тридцять тому на узбережжі, сьогодні відстоять від берега на кілька кілометрів. Якщо людство не схаменеться і не почне приймати рятувальні заходи, готелі біля Мертвого моря матимуть стільки ж переваг, як і дешеві готелі Луцька.
Спадщина стародавніх цивілізацій
Під загрозою зникнення опинилися сьогодні острів Пасхи, геогліфи пустелі Наска, Тадж Махал і місто Мачу-Пікчу. Популяризація цих маршрутів призвела до зростання туристичного потоку. З одного боку, це непогано, оскільки істотно поповнює державні бюджети. Разом з тим, руйнується місцева культура, та й самі пам`ятники по камінчиках розбираються відвідувачами «на пам`ять».
Венеція
На думку вчених, найромантичнішому місту світу загрожує доля Атлантиди. Щорічно фіксується опускання Венеції у воду, причому всі спроби хоч якось вплинути на події не дають результату. Скільки ще їй триматися «на плаву» – питання риторичне. Будете в Італії – обов`язково відвідайте це дивовижне і неповторне місце.